питам за боб и леща?

  • 1 016
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 779
Здравейте момичета!След месец малката е  на кухня и се чудих дали предлагат там боб или леща? newsm78Имам някакъв спомен,че когато нашата кака беше на кухня са им предлагали боб,обаче може и да се заблуждавам. Rolling EyesНе съм фен нито на едното нито на другото ястие,но днес с една приятелка си говорехме и тя казваше,че май им давали?Нямаме представа ...,та тези които са на кухня сигурно ще знаят.Ако не ,то от кога се дават бобовите храни? newsm78

# 1
  • Мнения: 554
Лещата май беше след 8-мия месец, а за боб към годинката, според мен е много тежка храна. Дори и да предлагат в ДК не е задължително да му го даваш ако смяташ, че детето не е готово за тази храна. А и трябва да е съобразено с детето, нали за това са на групи newsm78

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
В нашата кухня дават,но аз не ги давах докато не стана на 1г и 3-4 месеца.Може разбира се и много по-рано.Както ти си решиш.

# 3
  • Мнения: 27 524
Можеш да даваш.  Peace Аз лично приготвях на сина си оранжевата леща, която е без люспи, а бобът го белех.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
В нашата кухня даваха леща, но боб никога не е имало.
Попитай там, откъдето смяташ да взимаш храна.
Като чета какво пишат майките за детските кухни-навсякъде е различно. В едни дават някои меса, в други-не, в едни дават кюфтета и кренвирши-в други не, и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
В нашата кухня дават и от 2-те.Давала съм ги на дъщеря ми,яде ги без проблем,не й се отразяват лошо.Червена леща без люспи дадох около 10м,обикновена около годинката,боб пак тогава.

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Можеш да даваш.  Peace Аз лично приготвях на сина си оранжевата леща, която е без люспи, а бобът го белех.
Peace Споделям мнението 
Това са полезни храни  Wink

# 7
  • Мнения: 953
В нашата кухня готвят и леща и боб. Давала сън на дъщеря ми няма никакви проблеми.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
Доколкото знам в нашата квартална кухня готвят боб и леща.
Иначе днес синът ми за първи път яде кремсупа от оранжева леща. Хареса му, но той по принцип рядко отказва храна. Animal Pig Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 451
Взимам храна от частна кухня, готвят и боб и леща. Малката ги омита за секунди, нямам никакви притеснения да давам бобови храни щом се понасят добре и са й вкусни.

# 10
  • Мнения: 5 362
В нашата кухня дават.В храната за 3-та група са тези храни,т.е. за децата над 8 мес.

# 11
  • Мнения: 244
ние взимаме хана от ози там предлагат и боби леща и зелен фасул абе много разнообразно меню давам на малкия ако му харесва яде ако не следващия път пак опитваме  Mr. Green

# 12
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Аз скоро дадох на синът си боб,съответно бях обелила люспите. Леща  веднъж опита но не я хареса.Мисля че можеш да даваш вече и двете , но ти си прицени.

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
В нашата кухня за малките дават боб, аз над 1,5 год дават леща. Но моята дъщеря не яде и двете заради люспите,а и аз съм давала само да опита. Рано ми се стори на 9-10 месеца боб. Взела съм оранжева леща и ще я пробвам с нея.

# 14
  • Мнения: 6 438
В нашата кухня не са прадлагали досега нито едно от двете.Веднъж дадох да опита малко леща и после имаше страшни газове.Не съм давала пак. Peace

Общи условия

Активация на акаунт