Нощно будене на детето

  • 5 799
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
Радвам се ,че Хриси е колкото нас.Успех. Надявам се,че ще успееш да го отучиш от нощното хранене. newsm10

# 16
  • Мнения: 19 294
Предлагам ти първо да замениш сока с вода . А ако му се пие вечер вода  , не виждам лошо  Peace
Моята дъщеричка се събуждаше през нощта да пие мляко, беше на 1,6 г., като я заведохме на консултация, ни се накараха, че може да и докараме някоя язва и още същата нощ спряхме млякото, беше трудно, събуждаше се и плачеше, след седмица започна да се събужда по-рядко и така сега си спи, аз също. Сока през нощта има същото действие, като млякото, така че е добре да го замените с вода. Успех.
Защо нощното пиене на мляко или сок може да предизвика язва?

# 17
  • Мнения: 524
Нямам представа, може би, защото стомахчето трябва да почива около 8 часа, а в случая "работи" постоянно.

# 18
  • Мнения: 65
Момичета, за язва не знам, но определено зъбките могат да пострадат. Детенцето на приятелката ми пи сок до 2год и 3 мес всякака нощ, зъбките почнаха да почерняват от вътрешната страна. Заведоха я на зъболекар и категорично им забраниха сока не само през ноща а и през деня. Моята дъщеря пи адаптирано мляко до година и седем. Определено е до навик.....След тежък летен вирус /за 5 дена не и се събираше и пакетче солети като храна/ сама спря да се буди. Не ви пожелавам такова спиране като нашето, но вземайте мерки докато е време! Успех в нелеката задача!

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И нашата се събужда да пие мляко,така и заспива,зъбките вече пострадаха(болна тема за мен),тъкмо започнах да я отказвам и се наложи да я оперираме и пак върнахме млякото за заспиване,сега го разреждам максимално,през нощта пие водичка.Не че е гладна,просто е навик.Май трябва да изхвърля шишетата и да и давам от чаша,така ще се отучи,но ми е миличка да я мъча,много жално си го иска и настоява. baby_neutral

# 20
  • Мнения: 196
 Thinking а при по- малките как да се постъпи сина ми е на 7 месеца и от два месеца се буди за вода за хумана за биба newsm78 дали е от зъбките  newsm78 дали е навик  Hugнезнам но е въртене цяла нощ...

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми до почти 3 годинки се будеше по няколко пъти през нощта да пие вода. Бях купила от тия биберони на гербер дето не пропускат вода ако шишето е наклонено. Така се отървах накрая от ставането всяка нощ. Тя сама се обслужваше, но аз се усетих много късно за това ... Не можах да я откажа докато сама не реши да спи цяла нощ.

# 22
  • София-овча купел
  • Мнения: 38
Здравей ,моя син до 2.6м пиеше нощно време млеко и то от шише ,и то само нощно време през другото време си ядеше и пиеше като голям мъж,докато един ден забравихме шишето в едни приятели .По рева си .събуждаше се доста често,ние го излъгахме че го е взела мечката,която е казала че е много голям мъж вече и го иска назаем да нахрани нейните мечета.С малко повече търпение след една седмица спря да го търси,вярно ,носихме се нощно време ,пяхме си даже си играхме ,но стана.Имах чувството че ще тръгне на училище и ще се събужда нощно време.                   ИМАЙ ГОЛЯМО ТЪРПЕНИЕ .

# 23
  • Мнения: 7
Благодаря на всички които писаха по този въпрос. Информацията Ви много ми помогна и вече през нощта не пие сок, само вода и то в по малки количества. Скоро ще почна да му давам да пие от чаша като се събуди през нощта и се надявам ,че по този начин ще го отуча и от водата. Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 4 866
На две години детето е достатъчно голямо да може да пие вода само от поставена на удобно място чаша.

Аз лично не бих давала нищо, освен вода, след измиване на зъбите вечер. На ниска масичка или дори направо на земята може да се приготви чаша с вода и който е жаден - да става и да пие. Няма нужда цялото семейство да се вдига на крак за това.

На 2 години децата още ли пият от шишета и бебешки чаши?

# 25
  • Мнения: 132
Маги пиеше кисело мляко ,нощтно време до преди 4 месеца.Докато не видяхме първия кариес.Замених млякото с вода.Вече почти не пие.За събуждането обаче ,докато не израстнаха зъбите се въртеше по цяла нощ.Сега е на 2г.11м.Спи,но когато е много превъзбудена или впечатлена силно от нещо ,говори и реве през нощта.

# 26
  • Мнения: 798
Сининът ми от раждането си се будеше като по часовник. Дълго време това беше за кърмене, после преминахме на кисело мляко, понякога дори искаше само да го гушна, за да заспи. Сега от около месец това вече не се случва. На три години е. Не вярвах, че ще го израсте, но факт!
Никога не можах да приема идеята да го оставя да плаче. Твърде жестоко ми се струва

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Записвам се да следя темата.
Моят син продължава да се буди най-малко 2 пъти нощем. Пие чай и заспива.... до следващият път.
Не помня от колко време сме спали цяла нощ.
Навика му се засили лятото, когато беше много горещо и той жаден се будеше по 1000 пъти нощем и изпиваше по шише вода и шише с чай.
Отдавах всичко това на зъбките, но ето - всички избиха и пораснаха, а той все още се буди, проплаква и търси шишето с чая  Confused
Утре ще опитам да давам с чашката....
Искренно се надявам кошмарното будене и ставането ни на смени с баща му да спрат  Praynig

# 28
  • Мнения: 3 034
децата са различни. макар че минават през еднакви етапи в развитието си.
по-впечатлителните и чувствителни деца се будят нощем. вода, сок, мляко - каквото и да пият, им е нужно основно за успокоение.

мисля, че няма нужда да правите нищо, ще го израсте.
 уморително е, да. но те преработват натрупаната информация през нощта и дори и да махнете пиенето, пак ще се буди. така поне аз мисля. към 3 годшна възраст най-късно го преодоляват и започват да спят нормално.

# 29
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ние отказахме вечерното мляко,2 дни и го давах в обикновена чаша,пиеше по 2-3 глътки и се отказа,сега даже не се събужда през нощта,нищо не пие,дори вода не търси,много съм щастлива. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт