Нощно будене на детето

  • 5 786
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Синът ми е на 2 год. и 4 мес. през нощта се буди поне четири пъти, започва да плаче  Cry и докато не му дам да пие сок не престава по никакъв начин. Пробвала съм да му давам вода, но не иска да я пие.
Мога ли по нъкакъв начин да го откажа от нощното ставане и пиене на сок.
Ако някой има решение на проблема ще бъда благодарна.

# 1
  • Мнения: 357
И аз ще следя с интерес за някакво решение и на нашия проблем. Дъщеря ми е на почти две години и всяка нощ се буди за мляко поне по един път , направо в чудо сме се видели. Една седица не и давахме млякото , но ставаше по-зле, разсънваше се от плач и ставаше да играе поне по час  ooooh!.

# 2
  • Мнения: 1 049
Според мен му е станало навик и трудно ще се отучи... не че има толкова нужда от това. Особено сок нощно време никак не е хубаво, предполагам го разреждаш с вода.. Можеш да увеличаваш постепенно водата и докато премине на пьрво време поне само на вода, а за навика  ... дано го израстне скоро.  Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми беше на 2 г. и 6м., когато след всевъзможни опити от наша страна сама престана да се буди. Просто една нощ не стана да пие вода и така до сега здрав сън.

# 4
  • Мнения: X
А от какво пие сока? Питам, защото дъщеря ми пиеше мляко до 2г.6м. Един ден ми писна и почнах да и давам млякото в обикновена чаша, защото нощем и го давах в неразливаща се, за да не се намокри, тя го пиеше легнала и си заспиваше. Реших, че няма да и се става, метнах нетечащата чаша и предлагах с обикновена - на третия път се отказа. Оясних и, че е кака и не може да пие вече в бебешки чаши, а тя така или иначе нетечащата чаша ползваше само нощем и беше станала на....да не казвам какво. И така.

# 5
  • Мнения: 4 560
 и ние сме така никога не е спал без да се събуди
преди за мляко , после за вода
така по 2-3 пъти на нощ

# 6
  • Мнения: 177
остави го да си поплаче.отначало е зор,но ще свикне Grinning

# 7
  • Мнения: 4 560
аз това не мога да го направя, да плаче за вода и да не му дам
знам че е навик , ама нямам сърце да го отвиквам със зор

# 8
  • София
  • Мнения: 2 152
Насила нищо хубава няма да стане , само  ще се тормози детето. Naughty
Дъщеря ми доскоро заспиваше с чашата със сок , реших че е крайно време да го спирам и започнах постепенно да го разреждам.
В момента пие вода , а понякога и не иска дори.
Предлагам ти първо да замениш сока с вода . А ако му се пие вечер вода  , не виждам лошо  Peace

# 9
  • Мнения: 524
Предлагам ти първо да замениш сока с вода . А ако му се пие вечер вода  , не виждам лошо  Peace
Моята дъщеричка се събуждаше през нощта да пие мляко, беше на 1,6 г., като я заведохме на консултация, ни се накараха, че може да и докараме някоя язва и още същата нощ спряхме млякото, беше трудно, събуждаше се и плачеше, след седмица започна да се събужда по-рядко и така сега си спи, аз също. Сока през нощта има същото действие, като млякото, така че е добре да го замените с вода. Успех.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 366
И при нас положението е същото.Всяка вечер се буди поне по 4 пъти и си иска водата.Аз засега го отдавам на зъбките,но като ви чета едва ли е така  Thinking .Вече не вярвам че може да спи цяла вечер непробудно,но се надявам.

# 11
  • Мнения: 327
И ние бяхме така до преди 1 месец някаде и аз си задавах същите въпроси като вас. Сега вече определено мога да кажа, че това нощно будене си е точно навик!!!! От както махнахме шишето и пие вече от чашка си спи без проблем /рядко да се събуди и то веднъж/. Верно че първите няколко дни е трудничко, но малко здрави нерви и търпение и всичко си идва на мястото! Успех на всички! Hug

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 366
Опитайте с изморителни игри преди лягане. Може да помогне. Моята така я научих да заспива сама.

# 13
До преди 2 месеца и ние бяхме така.През нощта се будеше да пие мляко.Бях се притеснила доста,защото ми бяха казали,че стомаха трябва да почива.Стана така,че се разболя и се наложи да спрем млякото временно дори и през деня.Една,две нощи плака,търси го, но като не й го дадох спря да го иска.Мисля че нощното хранене беше при нея по-скоро навик,отколкото необходимост.Сега пак се буди,но давам вода по малко.Отдавам го на зъбите,които сега много ни тормозят.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох, и ние сме на тоя хал...Нощем изяжда по една кофичка с кисело мляко(не броя това за вечеря) Искам да го откажа, но не се получава нещо...Свекърва ми ми излиза с тезата, че мъж ми на 3 се отказал-зашо да мъча детето. Освен от довечера почвам с мнооого разредено мляко.

Общи условия

Активация на акаунт