Молба до мамите, живеещи в Германия.

  • 5 700
  • 10
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Здравейте! Имам една молба кьм вас. Спешно ми трябва едно лекарство, което се произвежда в Германия. Това е локален антибиотик, казва се Dontizolon. Ще се радвам, ако някой се отзове на молбата ми, защото наистина ми е много спешно!
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 114
Нямам нищо против да ти помогна, но имай предвид, че щом е антибиотик, по всяка вероятност ще го дават само с рецепта. Все пак, ако искаш, ще питам днес колко струва и ще ми до дадат ли и без рецепта. При мен има вероятност да си идвам в София началото на юни, тогава ще мога да ти го донеса.

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Да не би да се пише с "s"?
Виж тук

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Цитат на: rosa
Да не би да се пише с "s"?
Виж тук

и аз затова я питах на ЛС Flutter

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Благодаря ви много, че се отзовахте толкова бьрзо. Вьзможно е наистина да се пише сьс "с". Предполагам, че би могло да се продава и без рецепта, поне в БГ е било така, но отдавна няма внос на медикамента, затова и се обьрнах кьм вас, защото други близки в Германия просто нямам. E_lena, ако наистина можеш да го намериш и да ми го донесеш в началото на юни, много ще ми помогнеш. pepelyashka и rosa, щом излиза сьс "с" в справочника, значи най-вероятно е това.

# 5
  • Мнения: 114
ирена, видях в сайта, даден от роса, и за съжаление пише, че се дава само с рецепта. освен това има няколко разновидности, не знам кой точно вид ти трябва.
но без рецепта така и така не мога да го взема, не ми идва на ум друг вариант... може би ако го поръчаш чрез БГ аптека?

# 6
  • Мнения: 3 880
Цитат на: E_lena

но без рецепта така и така не мога да го взема, не ми идва на ум друг вариант... може би ако го поръчаш чрез БГ аптека?


Aз миналата година питах в една аптека (в Илменау) дали може с БГ-рецепта и ми казаха, че може. Дори не е нужно да е оригинала, достатъчно е и факс-копие. Обаче така и не се наложи да взема лекарството и покупката не се състоя така че не мога да кажа със 100% сигурност, че става, но предполагам, че няма да ме е излъгал аптекаря.

# 7
  • Мнения: 114
Цитат на: *Biba*
Цитат на: E_lena

но без рецепта така и така не мога да го взема, не ми идва на ум друг вариант... може би ако го поръчаш чрез БГ аптека?


Aз миналата година питах в една аптека (в Илменау) дали може с БГ-рецепта и ми казаха, че може. Дори не е нужно да е оригинала, достатъчно е и факс-копие. Обаче така и не се наложи да взема лекарството и покупката не се състоя така че не мога да кажа със 100% сигурност, че става, но предполагам, че няма да ме е излъгал аптекаря.


ок тогава, ирена-опитай да вземеш рецепта от БГ, пиши ми на лична да ти дам факса и да се уговорим кога ще ми я пратиш и ще опитам в Хамбургска аптека става ли номера. Но да допълня- още не съм съвсем сигурна, че ще си идвам юни, пък и при мен с полетите е малко сложно, така че за сега само ще попитам ще ми го дадат ли и ще ти го взема началото на юни, ако/преди да тръгна.
ето разновидностите на лекарството>

Dontisolon D Mundheilpaste
5 G Paste    13,22 ?      
PZN: 4913803  Aventis  
 

Dontisolon D Mundheilpaste
15 G Paste    19,79 ?      
PZN: 4913826  Aventis  


   
Dontisolon D Zylinderamp.
4 X 1,9 G Zylinderampullen    26,31 ?
PZN: 4913795  Aventis

# 8
  • Мнения: 317
ако E_lena не се прибира, ние летим за Бг на втори юни Grinning

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 426
E_lena, ще ти пиша на лични, Нинчето1, благодаря ти, че ми обьрна внимание. Ще взема рецепта и ще я пусна на E_lena по факса.

# 10
  • Мнения: 2 292
Мой колега (румънец) копуваше лекарства на майка си с румънски  рецепти и с оригинала нямаше проблем. Но си спомням че понякога нямаше оригиналната рецепта и ползваше копие или факс - в някои аптеки имаше проблем но някои му даваха лкекарствата.
но на мен ми се е случвало искам да купя някакви хапчета за баба ми от рода на Фелоран - изобщо не бяха антибиотик без рецепта и ни една аптека в която попитах не ми ги продаде - пишеше на лекарството само с рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт