4-токласниците...

  • 11 904
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 692
И ние сме на олимпиада на 15.03 срещу скромната сума от 5 лева.Днес са им съобщили в училище.

# 31
  • Мнения: 7 263
Да живей нета newsm18 newsm18 newsm18
И най-вече да живее сайта и темичката ни  newsm18 newsm18 newsm18 newsm18
Иначе от де щях да науча, че има олимпияда на 15.03  Crazy - ма като ви казвам не е лесно да знаете, че не е лесно.
Шановаааа смей се ти, смей се..... като ти казвам няма такава случка като нашата.
Ми ски училището си е това дето е в 81-во и през пролетната ваканция ще имат лагер. от 2-ри до 6-ти или 7 -ми април беше на Мальовица. Просто така съм освирепяла, че не съм сигурна дали ще го пусна.
А иначе занималнята си е при старата ни лИбоФ - г-жа Зарева. Не мога да намеря нищо по-свестно, колкото и да е парадоксално. А и да ти кажа Зарева  Twisted Evil и господ да е като не знае какво има принц Заблеяломиагънце за домашно как да го контролира дали го е написал.
Догодина ще има някаква промяна но просто засега не съм още в час - ако успее да се класира в някоя от математическите школа ще е супер, ако не успее ще поолекнем с някой лев и най-вероятно ще отиде в някое частно школо.
На моменти се чудя да се смея ли да плача ли ..........
Толкоз ги обичам тези маймуни и ..... те толкоз ме ядосват ........ абе не е лесно.....

# 32
  • Мнения: 2 567
Да се разпиша и аз на бързо. Като не влизам няколко дни във форума и след това нещо ми се губи желанието. То така по-добре де, че мога повече неща да си свърша  Simple Smile

Лени, твоя Боби е като моя Боби(мъжът ми). И той все да ми спестява разни важни неща, щото да не ме тревожил. Някой път ужасно се дразня на това му поведение. Може наистина тези Бобевци с най-добри чувства да го правят, ама ние не гледаме така на спестяването на някой важни подробности.
Иначе ти добре си решила за някое от тези две неща да е наказанието му. Щом от тях най ще го заболи. За по-тежко наказание съвет не мога да ти дам, защото съм много зле с наказанията. Затова моето чудо ми се е качило на главата.

Да взема да кажа и няколко думи за музеите, които посетихме  Simple Smile Като количество не бяха кой знае, колко, но като качество бяха доста добре. Първо се качихме на Ловешката крепост. Там разказах на Бети някои неща и, че неин деспот е бил Иван Александър. Тя пък ми поразказа малко за него и синовете му  Simple Smile Интересно и беше да види тайния тунел водещ до реката. Жалко, че вече е затрупан. Помня като дете как с риск за живота си, с моите приятели сме влизали в него.

След това ходихме в музея на Левски. Според думите на екскурзоводката само кичурите от косата на Левски и още едно нещо липсват в експозицията. Бети видя тефтера му. Печатите, с които е фалшифицират тескеретата  Simple Smile И още много други негови предмети, както и неща от Руско-турската война. И от там излезе доста впечатлена.
Накрая минахме през две къщи музеи. На Иван Драсов - сподвижник на Левски. На другия господин, собственик на другата къща не му запомних името.
Оказа се, че екскурзовод тогава, е един от най-добрите и колоритни историци в града. Изнесе ни страхотно шоу. То не бяха разкази и песни, то не бе чудо  Simple Smile Бети за първи път виждаше как е изглеждала къща от началото на 19 век и от средата на 19 век.
Снимахме я на пианото, на което Панайот Пипков е написал "Върви народе възродени".
Беше много впечатлена и от тайника, от където Апостолът е напускал къщата, когато е имало опасност.

Та така с нашите обиколки на връх националния ни празник. Оказа се, че без предварително да сме го замисляли, Бети получи един нагледен урок по история.

# 33
  • Мнения: 667
Здравейте момичета,

Lennyh, много строги наказания си наумила, Боби ще вземе да спре да се грижи за здравето ти  JoyРазсмя ме, ще извиняваш, то на чужд гръб и сто тояги...

Вчера бях на родит.среща и както се очакваше слушах какви ли не глупости, за олимпиада не се спомена. Моята щерка ми бе споменала за някакво състезание за тази неделя, но нищо повече. Госпожата им не им е казала за какво става дума, от вас разбирам. 
И за разчитам догодина да сме в друго училище.

Мартина също ходи на английски, доволна съм. Правят тестове на определени интервали от време и резултатите са отлични. В училище няма да коментирам, госпожата по руски се преквалифицирала в учителка по английски. Миналата година им раздаде текстове за празник - на Марта беше пълен с грешки. Жената се усетила на генералната репетиция  Mr. Green
Новото при нас е, че Марта тръгна на плуване.  Много се е запалила, трудно го вмъква в графика си, нали 2 пъти седмично е на английски, но за сега е много редовна. Добре, че петъците няма да имат, иначе щеше да ходи всеки ден.
Летисия, да те питам, като ходи Бети на плуване, успявате ли да предпазвате косата й, че Марта всеки път я мие и после изсушава, а с дълго коса това е много бавно. Много хубава разходка сте направили.

# 34
  • Мнения: 2 567
lina d, и на моята щерка косата и след плуване е винаги мокра. За всичките 4 години от както ходи на плуване не е имало шапка, с която косата и да остава суха. Ако плува само гръб би могло и да не си мокри косата, но плувайки другите три стила просто няма начин. 
И моята всеки път си суши косата и това прибавено към къпането и и приказките с дружките и отнема един час. Винаги вися пред басейна най-малко два часа  ooooh! Но няма друг начин. Държа на плуването и се примирявам с дългото чакане.
Може да вземеш на твоята щерка поне шапка, на която има място за ушите. На моята с такава и е най-добре, защото заради огромната коса другите шапки много и притискаха ушите. А с тези има повече място.

# 35
  • Мнения: 3 743
Днес специално питах госпожата кога ще е матеметическото състезание и тя каза, че още не се знаело newsm78, явно не е това, което е на 15.03 Confused

# 36
  • Мнения: 1 712
ЧЕСТИТ 8 МАРТ!БЪДЕТЕ ВСЕ ТАКА КРАСИВИ,УСМИХНАТИ И ОБИЧАНИ СЪПРУГИ И МАЙКИ!

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

Честит празник, мами на  четвъртокласници! Пожелавам на всички повече търпение с нашите разсеяни деца!

# 38
  • Мнения: 7 263
Честит празник момичета!!!
Дано винаги остане по нещо нежно и момичешко във всяка от нас!!!
Дарявайте обич и я получавайте!!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Честито, мили мои "колежки"!   bouquet
Господ здраве да ни дава и на нас и на дечицата ни!  Hug

Значи Лени, при г-ца Царевица сте.  Laughing Така й казваше щерката  Laughing Голем дебил и цербер е, как успява Боби да я премята, се чудя?!  Thinking
Както и да е, аз се радвам, че се "разведохме" с нея още м.г. по това време. Едвам я траех. За нея най-важното е физическото оцеляване и присъствие на децата. Знанията им - не са важни.

Бети си е изкарала добре. Браво. така се размечтах за Ловеч и аз. Еле пък и разните му там рокаджийски концерти са се задалиии... Обожавам Вароша-та и зоо-парка. И 1-2 тегела по централното търгало Wink
Ия, ти ме хвърли в размисъл. Я сподели, получи ли си срочния доклад от Британиката? аз все още - не.

А защо другите мацки пишат рядко и по малко..? Недейте тъй... споделете и вие нещо, ще ви олекне...  Laughing

Ето моите подаръци от децата за днешния празник:
1. от 2-мата

2. от нея

3. пак от нея

4. от него

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Шани , получила си най-хубавите подаръци, браво на децата. И моите дъщери ме изненадаха със собствено изработени картички. Малката ми е направила и ключодържател и са ми купили тефтер.

# 41
  • Мнения: 7 263
Получили сте прекрасни подаръци момичета   bouquet
Браво на вашите слънчица  Hug Hug Hug
Моите мъже ме изненадаха с прекрасен арт-букет!!!

# 42
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Честит празник, момичета!


Lennyh, браво на твоите мъже!
Шани, браво на децата ти! Аз пък още нищо не съм получила. Мъжът ми каза, че не бил подготвен. Обаче следобяд ще ходим до близкия Мол и със сигурност ще намажа нещо Grinning
Имам толкова много да ви разказвам за училищата тук, но все не намирам време да седна и пиша. Може би утре-други ден. Моята госпожица тази седмица ще бъде във ваканция. Чудя се с какво да я занимавам освен с игра в снега - при нас почти не спира да вали, направо почнах да мразя бяло. Студ и сняг, студ и сняг - някакъв кошмар е и края му не се вижда. Може би ще организирам и няколко посещения на басейн - имаме си в блока, в който живеем. Дайте идеи за домашни занимания за 2 госпожици - едната почти на 10, а другата почти на 3.

# 43
  • Мнения: 2 567
Дами, честит празник и от мен и Бети (специално държи да ви предам поздравите и  Simple Smile ). Вече денят преваля, но чак сега се добирам до компа  Blush
Шани, много хубави подаръци са ти направили децата  smile3501

Моята щерка този път не беше се подготвила, както при други празници. Затова снощи преди да тръгнем за ресторанта бързо ми спретнала нещо и ми го даде тогава. Беше много мило послание и направо ме разплака. Не знам от къде някой път и идват такива думи  Thinking
Шани, може да се засечем на Ловеч покрай панаира и рокфестивалите и да пием по бира  Simple Smile
Иначе зоопарка е наистина супер. И него не пропуснахме разбира се между обиколките по музеите  Simple Smile Там ни е задължително отбиване като си ходим до родното място  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 667
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НЕКА БЪДЕТЕ МНОГО ОБИЧАНИ!

Летисия, явно ще трябва да се примиря с чакането и аз. Ние живеем близо да басейна и щерката отива и се прибира сама, чакам я в къщи. Но последният път се прибра 50 мин. след края на часа. Беше без телефон, много се бях притеснила.

Шани, много са се постарали децата. Аз от моята получих едно цвете тази година.

Общи условия

Активация на акаунт