трябва ли да спра нощното хранене??

  • 766
  • 14
  •   1
Отговори
Zdraveite:)) Свекарва ми твърди,4е трябвало да спра на малката храненето през ноща,защото щяла да свикне така и нямало да ме оставя да спя Sad  Аз мисля 4е е много малка още-тя сесъбужда само 2 пъти нощем и на мен не ми пре4и това ,но нали все пак това е работата на една майка..писна ми да споря с нея #Puppy dog а и как да я наливам с вода след като тя е гладна? Вие кога спряхте нощното хранене?

# 1
  • София
  • Мнения: 8 272
не знам как точно се храните, ние пробвахме са откажем в 3 ч. храненнто с вода ама той се будеше в 4-5 ч. пак. Консултирах се с педитои тя каза че бебето е гладно за това се буди...
... имахме период и с 7 харанения, бебо не ядеше и аз го будех допълнително за да хапва с 40 мл повече Simple Smile
.. после той сам спря да се буди за храненето в 12 ч.
.. сега яде в 20-21 и после в 4-5, когато се събуди.
... зависи много и от бебчето... чезласъм за разни бебчовци (кйолкото нас) дето ядат в 21 и после в 9 сутринта.

Ако исках пробваш с водичката, но щом бебчо се буди сигурно е гладен.

# 2
  • Мнения: 1 645
Дани се отказа сам от нощното хранене когато стана на 1 месец.Преди това се будеше само веднъж - около 3часа.И оттога до сега никога не се е будил през нощта - аз съм майка късметлийка.......Успех!

Даниел  -  21.04.2004г.

# 3
  • Мнения: X
Децата сами се отказват от нощното хранене - някои по-рано, други по-късно. Дъщеря ми го отказа напълно на 5,5м. Имах няколко безсънни и неуспешни опита да я залъгвам с вода, след което спрях - щом се събудеше и давах млякото, след което и двете заспивахме блаженно.   sleepuu

# 4
  • Мнения: 2 066
Сама се отказа от нощното хранене. Тя е на Аптамил1 от 20 ден след раждането. Изобщто не си изяжда цялото мляко в 21 ч., но спи като ангелче до 5-5.30 сутрин. Надявам се скоро да започне да спи и по-докъсно

# 5
Вики яде горе-долу през 3 4аса(не и налагам режим) тя просто не издържа по дълго време без мляко,ве4ер след баня като се нахрани към 8 или 9 4аса после се събужда към 12-1 и след това към 4-5 ,не съм опитвала досега да я залъгвам с вода....знам 4е е хубаво да има 6 4аса по4ивка да и по4ине корем4ето,но как да я държа гладна?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 356
Моята мома се храни към 21.30-22.00 часа и след това се събужда в 3.00 и после в 6.00-6.30. Преди около две седмици си проспа храненето в 3.00 и аз си казах: ура, вече ще се спи. Следващите няколко нощи я мъчих, събуди се, хайде вода, след 1 час пак се събуди, хайде пак вода и така цяла нощ. Денем лапа двойно, а нощем не спи, а скимти от глад. Не можах да спя изобщо, чувствах се като садист и върнах нощното хранене. Реших, че когато детето реши, само ще го откаже.

# 7
  • Мнения: 5 577
Нас педиатърката ни посъветва от самото начало изобщо да не храня нощем, най-много само 1 месец. Естествено не стана точно така, но бързо изместих нощното хранене. Но наистина си е до бебче, ние не сме от най-лакомите.

# 8
  • Мнения: 3 663
спрях да храня Таня нощем към края на втория месец
три нощи само вода и танци и музика до зори
не е плакала, помрънкваше малко, но лесно я приспивах и залъгвах, въпреки че е страшно лакома по принцип
на 4тата нощ вече не беше гладна, но се будеше по навик
за още 10тина нощи се научи да спи непробудно и до ден днешен е така
не смятам, че съм я тероризирала
за мен здравият нощен сън е толкова полезен колкото храненето

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: VIKTORIA_BG
... Вие кога спряхте нощното хранене?


 Arrow на 1г.8м. спря да пие нощем (призори-4-5ч.) мляко...Без инциденти, без ревове, без насилствени методи и т.н. САМ  Grinning

# 10
  • Мнения: 5 790
Моята бебочка яде в 21 и после в 9 сутринта от 2-рата си седмица. Просто когато се събуди през нощта и давах вода. Педито каза, че поне 6 часа коремчето й трябва да почива.

# 11
  • Мнения: 46 436
Всяко дете е различно и си показва дали има нужда от хранене нощем или не. Ако се буди и не заспива, докато не се наяде, значи не трябва да се опитваш махаш. При нас приключи след 3 месец.

# 12
  • Мнения: 844
Ами всяко дете е различно. Дъщеря ми ядеше нощем до 8-9 месеца, т.е след яденето в 21 ч. се будеше като по часовник в три и това сие е. Някъде по това време почнах да давам вода и съответно това продължи до към 1.6 - 1.7 м. Мъникът няколко дни след връщането ни от родилното ядеше 8 пъти през три часа, но постепенно започна да си прави по 5-6 часова пауза като ядеше в 21ч и се събуждаше към три. Постепенно сам започна да увеличава интервала на нощния сън и сега спи 8-9 часа. Дано е все така и за в бъдеще.

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние съвсем доскоро си бяхме на 8 хранения. Пробвах какво ли не за да го откажа и не става. Пие вода, друсам го половин час, накрая заспива и след 1 час пак е буден и стомахчето му стърже. Това си е до дете. Някъде към края на 5 месец започнада си пропуска яденето в 9 часа. Яде в 6 заспива и се буди да яде в 3. Пак го мъчихме да си излести режима ама не. Сега вече сам започна след яденето в 6 да спи, после се буди към 10 къпем го и към 10.30 яде и заспива. След това яде чак в 5 часа. Пак се буди през нощта но пие само малко вода и заспива.

# 14
  • Мнения: 2 657
И аз пробвах да махна в на4алото на втория месец нощното хранене.Но опитите ми бяха неуспешни  и се отказах.
Той се отказа сам в на4алото на третия месец.И от тогава,като легне към 21-224аса си спинка до 8-9 сутринта.
Ако питаш мен,аз бих ти казала да не си ма4иш детенцето.То само ще си спре нощното хранене.

Общи условия

Активация на акаунт