Защо се увличаме по модата и това да сме "в крак" с нея?

  • 1 296
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 374
замисляли ли сте се над този въпрос?аз преди малко го направих и не достигнах до кой знае какви заключения, а ще ми е много интересно да разбера и вашето мнение.защо например когато някой известен дизайнер сътвори нещо прекалено странно и шантаво първото ни впечатление не е добро, но след известно време след като все повече хора започнат да обличат или обуват същото шантаво нещо и ние се увличаме и решаваме, че трябва да сме "в крак" с модата независимо от това колко неестествено стои на нас...пример от преди години когато излязоха на мода обувките с остри муцуни над 80% от приятелките ми се отвращаваха и се заричаха никога да не обуват такава смешна обувка, а след няколко месеца познайте...трудно се виждаше момиче без такива модерни обувки.и ОК тогава какъв е изводът?че искаме да сме като всички останали за да не ни се смеят че не сме модерни?или реално излезлите на мода нища са наистина красиви?по- скоро свикваме с тях спорид мен...
аз не съм от най- водещите се по модата жени.само ако нещо наистина ми допада бих си го взела.сигурно и вие сте така.и все пак кажете според вас защо жените се интересуват толкова от мода и държат да са "в крак"

# 1
  • Мнения: 750
Сега и за това ли да мисля! Crazy
Защо...ами защото така! Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 505
Аз по-скоро не съм подвластна на модата и копувам само ако ми хареса нещо,но по-често се случва така,че модата е тази която диктува на пазара.Аз искам да си купя нещо,но такова нещо не съществува,защото на мода сега е друго нещо.И така,най-често ми се случва да си избирам от това,което се предлага на пазара.

# 3
  • Мнения: 110
Спорд мен, просто свикваме с гледката (каквато и да е тя).
Преди време и аз се бях зарекла че никога няма да сложа обувка на платформа ноооо,
естествено че сложих и ми хареса, за малко обаче, сега пак не бих сложила.
Сигурна съм че преди много години, когато са измислили червилото да речем,
то първите отзиви са били "ииии, маймунски гъз " но след като се свикне с гледката и ти се натрапва
след време свикваш и започва да ти харесва.

# 4
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Аз не бих се съгласила да се облека с дрехи от 85-а година примерно и да изляза така на улицата.Обличаме се в крак с модата,защото никой не иска да изглежда демоде.

# 5
  • Мнения: 4 451
Казват, че жената се облича и кипри не заради мъжете, а заради другите жени Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 459
Какво значи "в крак" с модата  Rolling Eyes
Обличам се както си искам, ако трябва да се ръководя по "модата" значи, че винаги трябва да ходя като клоун  Wink

# 7
  • Мнения: 4 292
Казват, че жената се облича и кипри не заради мъжете, а заради другите жени Mr. Green
Склонна съм да се съглася.  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 4 052
Окото свиква с определена гледка. Острите обувки, чарлстона, вталените дрехи, всичко това "никога нямаше да го облека/обуя", но се промених. Е, има някои изгъзици, които наистина не са за никъде според мен. И да, купувам си само неща, които ми харесват и отиват, не защото са модерни. Не ми пука, дали в очите на Сульо и Пульо съм демоде. Като излязоха на мода ниските талии си умирах/м от смях, като видя някоя преливаща паласка, ама нали е модерно...има толкова примери, че в името на модата хората се правят на палячовци.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 755
Не мисля, че "съм в крак с модата". Нося това, което ми харесва, а най-вече да се чувствам удобно. Колкото и да е модерна една дреха ако не ми стои или съм смешна в нея - няма да я нося. Може би и за повечето жени е така.

# 10
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Определено не съм по модата,но гледам да си купувам и такива дрехи,които харесвам и са модерни в момента

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 214
Казват, че жената се облича и кипри не заради мъжете, а заради другите жени Mr. Green

 Peace
Абсолютно вярно!

# 12
  • Мнения: 256
За да сме готини,секси привлекателни пък няма значение зареди кой го правим.Аз лично го правя зареди себе си за да се чувствам добре/не че иначе не се Mr. Green/ама една жена като е красива има самочувствие и е по уверена в себе си Grinning

# 13
  • Мнения: X
Аз не държа задължително да съм в крак със модата,по-скоро предпочитам да съм в крак със себе си. Като стана въпрос за обувките с остри муцуни,се сетих,че то почти нямаше други модели по магазините. Как да си с някакви други,след като само това се предлага. Същото е и с дънките с ниска талия. Изобщо не държа кръстът ми да е все отвън,но имаше един момент,в който ми беше действително доста трудно да се сдобия с някакви други.

# 14
  • Мнения: 2 978
Не държа да съм в крак с модата.
Обличам се според работата, желанието и вкуса си.

Ето например, така и не можах да свикна с това златно и сребърно, което се носеше напоследък.

# 15
  • Мнения: 2 386
Чакайте малко, да бъдеш в крак с модата и да се обличаш  по последна мода са две доста различни неща.

Аз имам теория. Жените са суетни колкото заради себе си, толкова и заради околните, затова искат да бъдат заглеждани. А жените се заглеждат когато видях мацка, облечена като еди-кой-си манекен/магазин/дизайнер, защото е ново/скъпо/оригинално. И така се започва..А защо мъжете се заглеждат, смятам, ни е ясно на всички. Laughing

Аз харесвам актуални, но нестандартни дрехи, имам си стил (етноелементи, кожени бижута понякога, мрежи) Мога да ги съчетая с почти всичко без да изглеждат тъпо. За мен модата е начин да облека дрехите от времето на мама и баба без да бъда подигравана и осмивана, дори напротив. Laughing

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
От удобство, мързел и липса на фантазия.
Това когато собственото мнение не съвпада с текущата модна вълна Wink

Има нещо удобно като влезеш в 5 магазина, всичко да е черно или лилаво тук- там с беличко.
На мен лично обаче ми е не само скучно, ами и противно и спирам да влизам в такива магазини Simple Smile Докато ми притрябва нещо лилаво Wink

# 17
  • Мнения: X
Напълно съм съгласна с последните две мнения. Дори и да си в "крак" с модата се иска усет. Ако го нямаш,дори да си се сдобила с последните модни парцали,пак ще изглеждаш нелепо.
Изказването на арт мама, за липсата на фантазия ме подсети за една позната, която точно поради тази липса всеки път като излезеше някой цвят на мода се обличаше от глава до пети само в пепел от рози, само в кафяво... и така до безкрай..направо ми е жал за такива хора.

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не робувам на модата,нося дрехи с които се чувствам удобно.......

# 19
  • Мнения: 374
добре де аз точно за това се чудя, ква е идеята всички(на които им харесва разбира се)да се носят в лилаво, или да носят тренч...някои ще кажат ми щото е хубаво...ама започва да се харесва като видиш дрехата на друг човек ли...не ми е ясно просто що хората искат да се сливат с останалите като носят еднакви дрехи, еднакви обувки, еднакви прически....вярно че разнообразието е голямо, има добър избор и не може да се каже че всичко предлагано по магазините е еднакво...но като цяло "най-модерните жени" ходят облечени в един стил...или може би "най-модерните жени" нямат достатъчно собствено мнение и стил за да се облекат различно от съседката.или просто искат да се състезават с нея...има и друг вариант просто да кажеш:"виж и аз имам ТРЕНЧ като теб ама моят е по- хубав щото е по-скъп..."
може би това е идеята на това да сме модерни-съревнованието...или не....????

# 20
  • Мнения: X
Мисля,че може да е точно това, но се радвам,че не страдам от тази болест. Този усет за това какво ти ходи и какво не се възпитава, а може би има и хора,на които им е вроден. Аз например осъзнавам,че съм дребна и не всяка модна дрешка,изскочила на пазара е за мен, запозната съм с конструкцията на тялото си и се съобразявам с това.Наистина смехотворно ми изглеждат жени,вече на възраст,доста отдалечаваща се от тази на експериментите,свързани с младостта,които сякаш са решили да пренебрегнат напълно физическите си дадености и с цел да смаят публиката с модния с нюх лесно се превръщат в това,което майка ми нарича "свинче със звънче"

# 21
  • Мнения: 1 111

 Ей на, увлякох се по модата, сега няма да мога да спя. ooooh!
 И защо? Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 2 386
Да, буби ф, съревнование е думата. Показност, желание да си ''като другите'' ( другите могат да бъдат звезди, фолкаджйки, манекена в Макс Мара и дори съседката/колежката..) Въпросът е да се изглежда модерно и скъпо, да се привлича внимание и да се трупа фалшиво самочувствие.

Аз пак да си се похваля. Mr. Green Като малка се обличах метълски, после станах мадама с рок елементи, сега...харесвам всичко, но си оставям отпечатъка в/у облеклото, каквото и да е то. Просто дори в еднаквостта хората трябва да са различни..

# 23
  • Мнения: 222
Сега и за това ли да мисля! Crazy
Защо...ами защото така! Mr. Green
Simple Smile

# 24
  • Мнения: 374
Аз пак да си се похваля. Mr. Green Като малка се обличах метълски, после станах мадама с рок елементи, сега...харесвам всичко, но си оставям отпечатъка в/у облеклото, каквото и да е то. Просто дори в еднаквостта хората трябва да са различни..

оооо и аз съм от ваще  Grinning
и аз минах през същите трансформации.явно ние с тебе вечно ще се лутаме между рокаджийския стил и последните моди  Simple Smile
ама няма лошо няма, аз поне не се притеснявам дари и да си купувам модерни дрехи, защото както каза и ти си "оставям отпечатъка" и така не се сливам с тези които сляпо робуват на модата.

а Ji това ли са обувки последен писък на модата?щом е така от утре абсолютно всички сме с такива!даже може да ни стане нещо като униформа тук във форума  Mr. Green  Joy

# 25
  • Мнения: 1 111
 Е не знам дали са последен писък, но са от нова колекция.
щом е така от утре абсолютно всички сме с такива!даже може да ни стане нещо като униформа тук във форума  Mr. Green  Joy
Ааа не.Забравяш римските сандали.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт