Аптеки, които приготвят капки за нос?

  • 7 431
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте, знаете ли аптеки в София, които приготвят капки за нос, по възможност близо до Младост? Нямам предвид коларгол, защото него го приготвят в повечето аптеки, а капките с гентамицин на д-р Улевинов /не знам дали правилно пиша името/. Аз знам една аптека в Младост 3 срещу 25 поликлиника, но тя не работи в неделя, а вечер е до 8 часа, но понякога и в 7 вече няма никой, така че не може да се разчита на нея винаги.
Ще съм благодарна за инфо по въпроса.
Спокойна нощ.

Честита Баба Марта на всички.

# 1
  • Мнения: 1 984
сега ако някой ми обясни какво ще помогне гентамицинът в носа?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
Аптека Слънце на Окръжна, денонощната, приготвя рецепти. А какви са тези капки? И защо с гентамицин? Има други с АБ, които слагаме в носа/очни/.

# 3
  • София
  • Мнения: 109
Tonev - Аз не съм специалист и нямам представа за защо точно какпи с гентамицин, но в една аптека, в която питах дали ги правят ми казхаха, че били много ефикасни. Лекарката така е преценила, че тези капки ще подействат.

Спокойна - много благодаря веднага ще изтичам да проверя.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм използвала тези капки, но съм чувала, че са ефикасни.
tonev, защо се съмняваш за тези капки? Какво те притеснява за гентамицина?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 575
Доколкото си спомням има и готови с Гентамицин, мисля, че се казваха Гаразон.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не е близо до Младост,но все пак- аптеката срещу Чешкото посолство на Янко Сакъзов.

# 7
  • Мнения: X
здравей, тези капки винаги може да ги вземеш веднага на място ги приготвят на ул. здраве до майчин дом софия в една аптека.не се занимавай с други аптеки.успех

# 8
  • София
  • Мнения: 109
Открих аптека Слънце на Окръжна болница и там ще ми ги приготвят. Благодаря.

# 9
  • Мнения: 1 984
Не съм използвала тези капки, но съм чувала, че са ефикасни.
tonev, защо се съмняваш за тези капки? Какво те притеснява за гентамицина?
Първо защото гентамицина има тесен спектър който не покрива бактериите въдещи се в горни дихателни пътища обикновено,
2. ако има въобще бактерии какви са те? къде е антибиотикограмата? ако после пуснем такава след гентамицина адекватна ли ще е?
3. ползата от локалните антибиотици е меко казано спорна.
4. създава се резистентност.
5. води до лесна алергизация.
6. невъзможнст за точно дозиране.
.....

а колко лесно е да се направи една антибоитикограма и да лекуваме ако има какво...

# 10
  • Мнения: 984
а колко лесно е да се направи една антибоитикограма и да лекуваме ако има какво...
ами не е много лесно да се направи една антибоитикограма, защото до като стане или ще се оправи от само себе си или ще се влоши доста и за това практикуват по усмотрение, малко като да хвърляш боб.

# 11
  • Мнения: 1 984
а колко лесно е да се направи една антибоитикограма и да лекуваме ако има какво...
ами не е много лесно да се направи една антибоитикограма, защото до като стане или ще се оправи от само себе си или ще се влоши доста и за това практикуват по усмотрение, малко като да хвърляш боб.
популярна практика в БГ.... тъжно...

Общи условия

Активация на акаунт