"Москва не вярва на сълзи"

  • 8 653
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Филмът ми е уникално любим, както всички на Рязанов. Не съм чела книгата, но някак си не вярвам да е по-добра от филма.
Гледам го поне по 2-3 пъти на година, и всеки път откривам по нещо ново, което да ми харесва. За любителите на руско кино:
http://tfile.ru/forum/viewforum.php?f=15

Точно пък Рязанов няма нищо общо с този филм.

Режисьора е Владимир Меньшов.  Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 210
Ха, верно! Явно съм направила връзката любим филм => Рязанов.  Embarassed

# 32
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
И на мен това ми е любим филм. Имам си го записан на видеокасета Peace
Не знаех, че има книга.
Запалих се и гледам филмите на този режисьор, но последния "Ширли -мирли"нещо нямах желание да догледам. Срашно ми хареса  и "Любов и гълъби" и "Завистта на боговете" Peace

# 33
  • Мнения: 4 585

Съжалявам, че се намесвам, за да се накефите максимално на този филм трябва
 - Да го гледате без субтитри, да знаете руски
 - Да сте на 40+

# 34
  • Мнения: 1 813

Съжалявам, че се намесвам, за да се накефите максимално на този филм трябва
 - Да го гледате без субтитри, да знаете руски
 - Да сте на 40+

Щом ти го казваш , значи е така.   Peace

# 35
  • Мнения: 750

Съжалявам, че се намесвам, за да се накефите максимално на този филм трябва
 - Да го гледате без субтитри, да знаете руски
 - Да сте на 40+

Eeee, Вълков, не така де! Сега на възраст ли да се засягаме, на чувства ли!?  Mr. Green
Аз съм все още на 30+, но имам пълна база, за да му се радвам пълноценно на филма. Пък и 20+ при определени предварителни натрупвания могат спокойно да го оценят. Wink

# 36
  • Мнения: 804
От много време си мисля за този филм и благодарение на прекрасната тема си го дръпнах.
Е, нямам какво да кажа, освен БЛАГОДАРЯ.

# 37
  • Мнения: 1 312

Съжалявам, че се намесвам, за да се накефите максимално на този филм трябва
 - Да го гледате без субтитри, да знаете руски
 - Да сте на 40+
За първото съм съгласна,но за годините-не!
На 31 съм и още плача и се сливам с образа на героинята.
Но за 20 годишните определено би бил неразбираем.
Трябва да си живял в друго време за да усетиш духа...

# 38
  • София
  • Мнения: 346
От две седмици съм на вълна Руско кино. Освен "Москва не вярва на сълзи" от Метро за 1.50 лв /ДВД си купих още:  Дванайсетте стола, Голото слънце на пустинята, Диамантената ръка,Кавказка пленница, Гара за двама и най-любимия ми: Ирония на съдбата. Голямо удоволствие за мен и малко досадно за децата, че се опитах да ги приобщя и тях  Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 789
, Голото слънце на пустинята,

Така ли пише на ДВД-то?  Shocked

"Бялото" е по принцип...  Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 346
Моя грешка  Embarassed

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
И преди години, и преди 2 години ми харесваше. Добре че ми припомнихте, ще си го дръпна да си го видя пак. А някой да е гледал продължението на "Ирония на съдбата"?

# 42
  • Мнения: 340
И аз много обичам този филм.  Купих си го от Москва преди 6-7 години и най-редовно си го гледам.  По принцип посланието, че една връзка работи само ако мъжът е по-високо професионално от жената или ако тя умело заличава разликата, ми идва в повече.  Хич, ама хич не съм съгласна с тая "поука" и тази част общо взето "плюе" на образа на еманципираната съветска жена, който филмът уж гради.  Но точно това прави филмът велик! Това, че образите са сложни и многослойни.  А не като холивудските герои, които са като картонени изрезки-- плоски и шаблонни.  Много обичам сцената, в която правят нещо като погача за бебето-- мизерия в това общежитие, труден живот, но такава истинска близост между хората струи от сцената!  А частта, в която мъжът на щастливо-омъжената отива да търси обидилия се приятел на главната героиня и след 2 разменени думи двамата се напиват яко, ме кара да се смея с глас, въпреки че съм я гледала 100 пъти.  Абе, изобщо, пълни ми душата тоя филм и редовно подхранвам русофилията си с него!

Спирам, че малко се поулях с анализа...

# 43
  • Мнения: 3 271
По принцип посланието, че една връзка работи само ако мъжът е по-високо професионално от жената или ако тя умело заличава разликата, ми идва в повече.  Хич, ама хич не съм съгласна с тая "поука" и тази част общо взето "плюе" на образа на еманципираната съветска жена, който филмът уж гради.

Чакай сега. Вярно, че отдавна не съм го гледала, но защо ми се струва, че посланието беше точно обратното на това  newsm78 Не завърши ли филма с една щастлива жена, шеф на завод, известна, еманципирана, която всъщност се чувстваше страхотно с мъж няколко нива под нея в професионално ниво, но невероятно мил, естествен и истински? Който я накара да преосмисли стереотипите на това общество?
Или може би ти имаш предвид, че всъщност "тя умело заличава разликата"? Може би нещо грешно те разбирам...?

# 44
  • Мнения: 389
Милена, моя спомен е за една картина на двама души, които живеят заедно, равностойни са в приготвянето на вечерята, например, но в една от сцените той ясно й даде да разбере, че няма да допусне при никакви обстоятелства да му се повишава тон. Тя е директор в завода, но у дома е просто жена.

Общи условия

Активация на акаунт