"Москва не вярва на сълзи"

  • 8 651
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 813
Някой гледал и е този филм?  Видях резюме на сюжета и ме заинтригува. За съжаление не мога да го открия. Ще споделите ли впечатления от него?
Ако ми кажете и от къде да го изтегля.....   bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 1 813

Много ти благодаря!   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 071
Прочетох книгата това лято, невероятна е, запалих се да гледам филма   (с Оскар е) - ами разочаровах се леко, може би имах твърде високи очаквания след книгата, но въпреки това е класика и трябва да се види.

# 4
  • Мнения: 389
Гледах го съвсем наскоро пак (предишния път съм била дете).

Хубав филм. Същевременно тъжен и оптимистичен. Че може да намерим любовта на живота си, дори и късно. Че на 40 животът не е свършил, а може да започне ...

На мен ми хареса, но не съм чела книгата и не съм подхождала с очаквания към него.

# 5
  • Мнения: 3 491
Като дете, та и в ранната младост, ми беше любим.  Grinning Изгоряла ми беше душата да го гледам този филм пак. Миналата година си го намерих и ... на 10-тата минута го спрях. Не изтърпях, беше ми изкуствен - с изключения на песента "Александра, Александра ...", която продължавам да припявам почти всеки ден на детето (само че като "Александър, Александър, ...", и нататък с нещо измислено от мене  Simple Smile).

# 6
  • София
  • Мнения: 546
Мдааа, и аз съм фен на този филм. 
Както и на песничката. Някой знае ли от къде мога да се изтегли и тя? Или поне как точно се казва?

# 7
  • Мнения: 1 813
Мдааа, и аз съм фен на този филм. 
Както и на песничката. Някой знае ли от къде мога да се изтегли и тя? Или поне как точно се казва?

В data.bg я има песничката. Както се пише филма,така и тя.

# 8
  • Мнения: 6 992
На мен много ми хареса, веднъж съм го гледала. Не знаех, че има книга..

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 213
Много ме заинтригувахте и с филма, и с книгата! Hug
Дано книгата да се намира (скоро да е излязла).

# 10
  • Мнения: 1 813
Много ме заинтригувахте и с филма, и с книгата! Hug
Дано книгата да се намира (скоро да е излязла).

Излязла е 11лв е.  Simple Smile

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 213
Много ме заинтригувахте и с филма, и с книгата! Hug
Дано книгата да се намира (скоро да е излязла).

Излязла е 11лв е.  Simple Smile
Благодаря ти!  bouquet
Ще я купя.

# 12
  • Мнения: 1 813
Чак сега пуснах филма, но няма субтитри.  Cry


П.п.  Всъщност има,но не зная защо не тръгват.

# 13
  • София
  • Мнения: 546

В data.bg я има песничката. Както се пише филма,така и тя.

 Много благодаря!

# 14
  • Мнения: 2 071
аХ'Не!, филма преди мисля 2 години го издаваха на ДВД в-к Труд в една поредица "ДВД колекция-особености на руското кино". Ако успееш да си го намериш от някой ще е добре. В тази поредица е и "Гара за двама" - също е добър.

# 15
  • Мнения: 3 271
Много любим филм! Не знам, ако го гледах сега за първи път как щях да го възприема. Но като тийн или някъде там ми хареса страшно много и всеки път като го гледам го преоткривам. С малко филми е така след толкова много гледания.

# 16
  • Мнения: 1 165
Спомням си, че много плаках като гледах филма. Много ме развълнува. Гледала съм го преди близо 10 години, сега ще го изтегля ,за да го гледам повторно-любопитно ми е дали ще има същия ефект.

# 17
  • Мнения: 2 257
Ооооох, всеки път като ми се налага да стана по-рано от обикновено (щото съм бивша глезла), се сещам как си навиваше часовника, милата, за 5 часа и как и беше трудно сама с детето. И как после стана шефка в завода. Хе хейййй. Всичко се отплаща, дори и ранното ставане. Wink
Страхотен филм!

# 18
  • Мнения: 1 813
Изтеглих го,тръгна,сега трябва да намеря 2 часа спокойствие да го изгледам. Стигнах до момента,в който гледа ТВ .......бейзболиста и главната актриса и виждат приятелката и в студио с оператора.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Изтеглих го,тръгна,сега трябва да намеря 2 часа спокойствие да го изгледам. Стигнах до момента,в който гледа ТВ .......бейзболиста и главната актриса и виждат приятелката и в студио с оператора.

Е къде по онова време в Русия е имало бейзбол?  Laughing

Иначе на мен този филм ми е много любим. Гледала съм го десетки пъти, доста фрази от нега са станали "крилати". Напоследък мъжът ми като нещо почва да ме поучава, му казвам "Не учи меня жить, лучше помоги материально!"  Joy

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Хокеист беше Серьожа, хокеист.
Много го обичам този филм. И книгата ми хареса. Тя всъщност е писана по филма, с някои допълнения за "онези" времена.

# 21
  • Мнения: 2 311
Книгата е много интересна-лятото си я купих и я прочетох.
Филма скоро го взех от Метро,на ДВД ,имаше разпродажба,но още не му е дошъл ред...

# 22
  • Мнения: 1 813
Хокеист беше Серьожа, хокеист.
Много го обичам този филм. И книгата ми хареса. Тя всъщност е писана по филма, с някои допълнения за "онези" времена.


 ooooh!  Ами аз го гледах малко,багажа си оправях ... да права си.
еххх,добре,че беше Киса !!!  Whistling

# 23
  • Мнения: 1 813
Не мога да си намеря точни субтитри за втората част.  #Cussing out  От 4 места теглих и все не съвпадат.  Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 1 734
Вчера го гледах. Срахотен филм! Още съм запленена....

# 25
  • Мнения: 1 813
Вчера го гледах. Срахотен филм! Още съм запленена....

От къде го изтегли?

# 26
  • Мнения: 1 734
От Замунда

# 27
  • Мнения: 1 813

Субтитрите на втората част наред ли са ти?  И аз от там го изтеглих,но не съвпадаха.Забавени бяха.  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 734
Да, на втората част са забавени и не е много добър превода, но се разбира. Е, с по-хубави субтитри би било по-добре

# 29
  • София
  • Мнения: 210
Филмът ми е уникално любим, както всички на Рязанов. Не съм чела книгата, но някак си не вярвам да е по-добра от филма.
Гледам го поне по 2-3 пъти на година, и всеки път откривам по нещо ново, което да ми харесва. За любителите на руско кино:
http://tfile.ru/forum/viewforum.php?f=15

# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Филмът ми е уникално любим, както всички на Рязанов. Не съм чела книгата, но някак си не вярвам да е по-добра от филма.
Гледам го поне по 2-3 пъти на година, и всеки път откривам по нещо ново, което да ми харесва. За любителите на руско кино:
http://tfile.ru/forum/viewforum.php?f=15

Точно пък Рязанов няма нищо общо с този филм.

Режисьора е Владимир Меньшов.  Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 210
Ха, верно! Явно съм направила връзката любим филм => Рязанов.  Embarassed

# 32
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
И на мен това ми е любим филм. Имам си го записан на видеокасета Peace
Не знаех, че има книга.
Запалих се и гледам филмите на този режисьор, но последния "Ширли -мирли"нещо нямах желание да догледам. Срашно ми хареса  и "Любов и гълъби" и "Завистта на боговете" Peace

# 33
  • Мнения: 4 585

Съжалявам, че се намесвам, за да се накефите максимално на този филм трябва
 - Да го гледате без субтитри, да знаете руски
 - Да сте на 40+

# 34
  • Мнения: 1 813

Съжалявам, че се намесвам, за да се накефите максимално на този филм трябва
 - Да го гледате без субтитри, да знаете руски
 - Да сте на 40+

Щом ти го казваш , значи е така.   Peace

# 35
  • Мнения: 750

Съжалявам, че се намесвам, за да се накефите максимално на този филм трябва
 - Да го гледате без субтитри, да знаете руски
 - Да сте на 40+

Eeee, Вълков, не така де! Сега на възраст ли да се засягаме, на чувства ли!?  Mr. Green
Аз съм все още на 30+, но имам пълна база, за да му се радвам пълноценно на филма. Пък и 20+ при определени предварителни натрупвания могат спокойно да го оценят. Wink

# 36
  • Мнения: 804
От много време си мисля за този филм и благодарение на прекрасната тема си го дръпнах.
Е, нямам какво да кажа, освен БЛАГОДАРЯ.

# 37
  • Мнения: 1 312

Съжалявам, че се намесвам, за да се накефите максимално на този филм трябва
 - Да го гледате без субтитри, да знаете руски
 - Да сте на 40+
За първото съм съгласна,но за годините-не!
На 31 съм и още плача и се сливам с образа на героинята.
Но за 20 годишните определено би бил неразбираем.
Трябва да си живял в друго време за да усетиш духа...

# 38
  • София
  • Мнения: 346
От две седмици съм на вълна Руско кино. Освен "Москва не вярва на сълзи" от Метро за 1.50 лв /ДВД си купих още:  Дванайсетте стола, Голото слънце на пустинята, Диамантената ръка,Кавказка пленница, Гара за двама и най-любимия ми: Ирония на съдбата. Голямо удоволствие за мен и малко досадно за децата, че се опитах да ги приобщя и тях  Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 789
, Голото слънце на пустинята,

Така ли пише на ДВД-то?  Shocked

"Бялото" е по принцип...  Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 346
Моя грешка  Embarassed

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
И преди години, и преди 2 години ми харесваше. Добре че ми припомнихте, ще си го дръпна да си го видя пак. А някой да е гледал продължението на "Ирония на съдбата"?

# 42
  • Мнения: 340
И аз много обичам този филм.  Купих си го от Москва преди 6-7 години и най-редовно си го гледам.  По принцип посланието, че една връзка работи само ако мъжът е по-високо професионално от жената или ако тя умело заличава разликата, ми идва в повече.  Хич, ама хич не съм съгласна с тая "поука" и тази част общо взето "плюе" на образа на еманципираната съветска жена, който филмът уж гради.  Но точно това прави филмът велик! Това, че образите са сложни и многослойни.  А не като холивудските герои, които са като картонени изрезки-- плоски и шаблонни.  Много обичам сцената, в която правят нещо като погача за бебето-- мизерия в това общежитие, труден живот, но такава истинска близост между хората струи от сцената!  А частта, в която мъжът на щастливо-омъжената отива да търси обидилия се приятел на главната героиня и след 2 разменени думи двамата се напиват яко, ме кара да се смея с глас, въпреки че съм я гледала 100 пъти.  Абе, изобщо, пълни ми душата тоя филм и редовно подхранвам русофилията си с него!

Спирам, че малко се поулях с анализа...

# 43
  • Мнения: 3 271
По принцип посланието, че една връзка работи само ако мъжът е по-високо професионално от жената или ако тя умело заличава разликата, ми идва в повече.  Хич, ама хич не съм съгласна с тая "поука" и тази част общо взето "плюе" на образа на еманципираната съветска жена, който филмът уж гради.

Чакай сега. Вярно, че отдавна не съм го гледала, но защо ми се струва, че посланието беше точно обратното на това  newsm78 Не завърши ли филма с една щастлива жена, шеф на завод, известна, еманципирана, която всъщност се чувстваше страхотно с мъж няколко нива под нея в професионално ниво, но невероятно мил, естествен и истински? Който я накара да преосмисли стереотипите на това общество?
Или може би ти имаш предвид, че всъщност "тя умело заличава разликата"? Може би нещо грешно те разбирам...?

# 44
  • Мнения: 389
Милена, моя спомен е за една картина на двама души, които живеят заедно, равностойни са в приготвянето на вечерята, например, но в една от сцените той ясно й даде да разбере, че няма да допусне при никакви обстоятелства да му се повишава тон. Тя е директор в завода, но у дома е просто жена.

# 45
  • Мнения: 3 271
Рони Бо, да, спомних си сцената. Да, може би има такава логика тогава. Но интересно, аз съм запомнила това, което писах по-горе като послание. Може би защото все пак филма освен всичко друго е И продукт на времето си.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 10 789
А някой да е гледал продължението на "Ирония на съдбата"?

Гледах го. Даже Лео май беше дала линк в една от темите и си го дръпнахме от Нет-а.

Не ми хареса особено, по-скоро задоволи любопитството ми за това какво евентуално се е случило с добре познатите ни герои след 20-ина години.

# 47
  • Мнения: 340
Да, той се обиди точно защото първоначално не можеше да приеме, че тя е директор на завод.  И сцената, в която приготвяха вечерята аз я интерпретирам не толкова като равноправие, ами като демонстрация, че мъжът-мечта се грижи за жена си, малко като за дете.  Защото жената е по-слабата.  Затова ми се струва леко анти-еманципационно посланието.  Но, във всеки случай, направено е много фино и истинско, а не плакатно. 

# 48
  • Мнения: X
Чета, чета, а този линк никъде не го откривам... Wink

поздрав!

Hе сразу все устроилось, Москва не сразу строилась,
Москва слезам не верила, а верила любви.
Снегами запорошена, листвою заворожена,
Hайдет тепла прохожему, а деревцу земли.

  Александра, Александра, этот город наш с тобою,
  Стали мы его судьбою - ты вглядись в его лицо.
  Чтобы ни было в начале, утолит он все печали.
  Вот и стало обручальным нам садовое кольцо.

Москву рябины красили, дубы стояли князями,
Hо не они, а ясени без спросу наросли.
Москва не зря надеется, что вся в листву оденется,
Москва найдет для деревца хоть краешек земли.

  Александра, Александра, что там вьется перед нами?
  Это ясень семенами кружит вальс над мостовой.
  Ясень с видом деревенским приобщился к вальсам венским,
  Он пробьется, Александра, он надышится Москвой.

Москва тревог не прятала, Москва видала всякое,
Hо беды все и горести склонялись перед ней.
Любовь Москвы не быстрая, но светлая и чистая,
Поскольку материнская любовь других сильней.
 

# 49
  • Мнения: 4 877
много любим филм!
Днес за втори път попадам във форума на тема за руски филми... Вкъщи обожаваме руското кино. Големият ми син (на 8 г.) - също. Когато гледа руски комедии, се "попикава" от смях - невероятни са! Гледаме ги винаги на руски.

А, да, аз също не съм на 40+. Хубавото кино и на по-малко години можеш да го усетиш.  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 3 034
ех, запях си я сега песничката... много ми стана такова едно... малко тъжно и носталгично  Hug обичам руското кино, филмът ми е любим още от ученическите ми години, а съм на 30+, така че и аз ще опровергая Вълка в този случай  Peace

# 51
  • Мнения: 3 271
а съм на 30+, така че и аз ще опровергая Вълка в този случай  Peace

И аз Simple Smile Израстнала съм с тях. И имам време до 40 Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 813
Е,аз съм на 18 години,но филма ми хареса.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт