Какво с останали палачинки?

  • 3 256
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
За закуска имахме палачинки, но останаха доста. Не ми се ще да ги хвърлям, а не ми идва наум и какво мога да направя с тях.  Дайте някоя идейка.

# 1
  • Мнения: 311
Нарязваш на ситно каквото си харесаш от хладилника - кашкавал, филе, луканка, шпеков салам, топено сирен, обикновено сирене ..., добавяш една-две кисели краставички и 2-3 с.л. майонеза. Слагаш от сместа в средата на всяка палачинка, прегъваш краищата, така че да се получи като вързопче и нареждаш върху хартия за печене в тава, като краищата да са към дъното на тавата. Отгоре настъргваш кашкавал и запичаш за около 10-15 мин.  Вкъщи тези палачинки изчезват за минути.

# 2
  • Мнения: 407
Палачинкова торта.
Приготвяш крем(може да ползваш някакъв на д-р Йоткер, да си направиш крем "Ванилия" или пък да разбиеш сметана + шоколад) и редиш...палачинка,крем,палачинка,крем. Така до изчерпване на продуктите. Накрая завършваш с крем, като за украса може да поръсиш ядки (орехи,лешници,фъстъци) или шоколадови стърготини, кокос, плодове. Всичко е въпрос на въображение.
onche_bonche също е дала интересно предложение.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ползваш вместо кори за лазаня  Peace

# 4
  • Мнения: 6 713
Пълнени със солена плънка и запечени на фурна Crazy
Пълнеж - ситно нарязани кисели краставички, някакъв колбас или шунка, каквото ти се намира, настърган кашкавал, парченце печена чушка, може и сос от майонеза смесен с кетчуп, въобще каквото ти хрумне. Пълниш ги и завиваш на рулца и отгоре настъргваш кашкавал и хоп във фурната, за да се разтопи кашкавала.
Ммммм, как ми се дояде Crazy Mr. Green

# 5
  • Мнения: 899
Любимите ни останали палачинки ги правя така - запържвам си кайма с доматено пюро/кетчуп, кисели краставички, малко гъбки и подправки. Слагам от тази плънка във всяка палачинка, навивам и редя плътно в тава. Отгоре настъргвам кашкавал и запичам.

Друг вариант за плънка е - пилешко месце, сметана и кисели краставички.

# 6
  • Мнения: 226
У нас много се харчат във следния вид:
Сварявам едно пилешко бутче. Обезкостявам го и го нарязвам на ситно. В теджерка с малко мазнинка, запържвам една малка главичка лук, пилешкото месце и нарязани гъбки /около 200 гр./ добавям сол и гьозум. Като омекнат гъбките е готово.
В средата на всяка палачинка се слага от плънката и се завива като сърмичка.Подреждат се в тавичка намазана с олио. Отгоре се настъргва кашкавал. Слагат се във фурната да се запече кашкавала.

# 7
  • Мнения: 655
ами аз ги пълня с руска салата и направо не усещам кога са свършили Laughing

# 8
  • Мнения: 3 622
Ето я моята палачинкова торта, която винаги става много сполучлива и вкусна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=220243.0

# 9
  • Мнения: 118
В къщи никога не остават палачинки, колкото и да направя никога не стигат Sunglasses

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз бих направила палачинкова торта  Peace

Слагам каквото имам - шунка, кисели краставици, лютеница, майноеза, кашкавал и др.

# 11
  • Мнения: 3 036
Преди една седмица гледах календар на фирма Тандем(за салами,деликатеси,кайма) и там имаше страхотна рецепта,която моя колежка беше направила.
6 или 7 палачинки се разстилат,намазват се с крема сирене объркано с една лъжица майонеза,отгоре разстилаш луканков салам или кайзер,но да са много тънко нарязани,отгоре кисели краставички на кубчета и накрая може да се сложат от сушени малки доматчета.
Навиваш и режеш малко по диагонал.Една палачинка,трябва да се нареже поне на 4 парчета и ги нареждаш изправени с равната част и то да е върху примерно зелен или зелев лист.
Ето ти едно предястие.  chef

# 12
  • Мнения: 5 001
Панирани палачинки.Имаше тема наскоро...Ще потърся линка към темата и ще го пусна....
Ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274478.0

# 13
  • Мнения: 157
И аз ги правя с плънка , но ги пускам в микровълновата , не във фурната.Импровизирай момиче.

# 14
  • Мнения: 281
В нас никога не се заседяват палачинки,колкото и да направя Crazy
Ако ми писне със сладко или сирене...,правя ги тип дюнер...пълня ги с разни щуротий Hug.

Общи условия

Активация на акаунт