Бебета и домашни любимци

  • 2 035
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 335
Здравейте, мам4ета:hug:Искам да  попитам за мнението ви-бебе и домашен любимец.Имаме ку4е,а този месец 4акаме беб4о.Казват ми да я махна,гледам я три години и половина,как мога да я дам newsm78Интересно ми е има ли такива мами от вас,който не са се разделили сьс свойте любимци и са имали беб4ета Thinking

# 1
  • Мнения: 1 049
При нас много семейства гледат бебе и куче или някакво друго животно в кьщи. Просто има някои неща, които трябва да имаш в предвид... Даваха скоро едно такова предаване, кьдето учеха майките, че НИКОГА не трябва да се оставя само бебето с кучето и други такива... Ние засега нямаме домашен любимец, но не мисля, че би било проблем.  Wink

# 2
  • Мнения: 4 335
Ами то ку4ето изобщо не влиза вьв спалнята Peace

# 3
  • Мнения: 961
Ако се спазват някои правила (като например съблюдаване на абсолютна хигиена), няма проблем да си гледате и детето и домашния любимец. Напълно те разбирам как се чувстваш, защото и аз имам куче. Но съм благодарна, че ще имам възможността да живея на друго място, така че да не се натоварвам допълнително с грижи за кучето, докато бебчо е съвсем малък.
Потърси във форума - има и други теми по въпроса. Там ще можеш да се информираш достатъчно много.

# 4
  • Мнения: 1 049
Когато поотрасне малко бебчето и започне да разбира ще е много щастливо да си има куче в кьщи, ако не ти идват много грижите..  Peace

# 5
  • Мнения: 1 227
Винаги съм гледала куче и котка у дома. Откакто се появи детето се спазват стриктно следните правила: животните не влизат в стаята на детето, домът се почиства често /Доместос ми е пръв приятел Simple Smile/ и общуването на детето с животните до 3годишната й възраст беше под мое наблюдение... Не сме имали никакъв проблем.

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Това си е лично мнение,но мисля че бебче и домашни любимци не е много добре.Аз лично никога не бих гледала в къщи.Ако е на двора да.Всеки си решава сам.

# 7
  • Мнения: 5 140
Ния е на 5 год, кучето е на 6 год.
Гледаме си го без проблем. Да уточня породата е питбул и нямаме никакви грижи. Тя много го обича както и той нея. Моя приятелка е с котка и детенце и също няма проблеми.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 740
Имаме котарак. Не бих се разделила с него. В детската стая не влиза изобщо. Хигиената си е едно на ръка.

# 9
  • Мнения: 256
Имаме котарак. Не бих се разделила с него. В детската стая не влиза изобщо. Хигиената си е едно на ръка.

# 10
  • Мнения: 6 274
Винаги съм гледала куче и котка у дома. Откакто се появи детето се спазват стриктно следните правила: животните не влизат в стаята на детето, домът се почиства често /Доместос ми е пръв приятел Simple Smile/ и общуването на детето с животните до 3годишната й възраст беше под мое наблюдение... Не сме имали никакъв проблем.
Много добре казано . Аз само да вметна , че имаме 2 кучета и котка (живеем в апартамент) и децата ми израснаха покрай тях . Никога не сме имали проблеми .

# 11
  • Мнения: 203
Имаме котка на 13 години - никакви проблеми нямаме. След като родих първо дори не влизаше в стаята на бебето, сега е много добра с него, той вече я гони, удря я, дърпа я за опашката....Спим заедно с котката...

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Гледай си кучето и не слушай такива съвети.Говорих с педиатърката като се роди бебето, имах и 50кг. куче.Жената ми каза да си ги гледам и двете без проблем.

# 13
  • Мнения: 4 335
Тя хигиената си е ясна и това,4е няма да влиза в спалнята,камо ли да ги оставам без наблюдение,но все пак е дьлгокосместо ку4е,притесняваме някой косьм,знам ли да не хврькне в стаята Thinking

# 14
  • Мнения: 1 347
И какво като хвръкне? Теорията, че ако в дома има куче/котка, детето може да получи алергия, отдавна е опровергана Simple Smile Лично аз смятам, че си е много хубаво човек да има и дете, и куче, да не говорим за случая, когато кучето бездруго е налице. Вкъщи имаме две малки момченца ( 2 г. и 1г.5м.) и два добермана на 6 г. (в апартамент сме). Много е весело, децата си играят чудесно с кучетата и мисля, че тепърва ще изпитваме положителните следствия във възпитанието. Естествено, детето иска своите грижи, кучето - също, но както написах тия дни в една подобна тема, човек се грижи за хубавите неща в живота си  Hug
Естествено, има си разни неща, за които би било добре да се погрижиш, за да не ревнува кучето и да се избегне евентуална конфронтация между него и детето, но щом го гледаш от толкова години, сигурно си знаеш, да не давам излишни акъли!

Общи условия

Активация на акаунт