Споделете практически идейки как си оправяте настроението!

  • 2 274
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Наминах през темите, тъжни мами, и аз съм тъжна днес...ама най-мразИМ да ми е тъжно и тъпо, да знам защо ми е и да не мога да се издърпам. И понеже не се понасям така все гледам нещо да си измисля, ако ще да е много банално, ама ако действа...днес да оправим деня, с друга настройка да влезнем в следващия...значи помага.
Хайде, момичета, давайте да се напънем и коя какви тайни има за разведряване да ги казва тук.  Най-елементарни нещица, които сте направили и са ви накарали да се почувставате по-добре- физически, психически, емоционално...всякак...ей-така да ви е станало по-лекичко дишането Simple Smile
Днес не измислям нищо кой знае колко градивно и оригинално, ама сега ще си "сваля "Сексът и Градът , ще си сипя чашка винце и ще изгледам поне 4-5 епизода като сложа малкия да спи, пък да видим!!! Проблемите си няма да реша, ама поне ще се посмея! Пък и то не е малко!  Simple Smile
 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
с...кс /универсално/, да шофирам из нощна София и да слушам моята музика, да гушкам и душа малък дзвер...
Ако ми е пренапрегнато тъжно и нервно - лъскам нещо - огледала, банята такива работи...

# 2
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
При мен най-много помага общуването с други хора. Приятелки, кумовете примерно, съседки, приятели в скайпа....Просто пред тях се държа и се улисвам в разговора и не мисля за проблемите.Иначе остана ли си в къщи става лошо. Другото ми е чистенето, потръгне ли ми веднъж, набирам скорост и не мисля. Опитвах с книги обаче не става някоя дума ми напомни за нещо и край, с филмите е същото. И разбира се форума - зачитам се и ми минава времето. Другото естествено е работата там няма как да не си оправя настроението - колегите са готини и ме разсейват успешно.
Ето тези дни примерно вчера цял ден досаждах на кумовете, днес бях на рожден ден и вечерта досаждах на съседката. Утре се захващам с чистенето, ако е хубаво времето ще излезем с детето с другите майки в квартала да пием по кафе... и то деня ще мине, вечерта трябва да се приготвяме за работната седмица и пак си имам занимание. И те празничните дни минали а аз съм що годе в добро настроение, като изключим момента преди да заспя, тогава е страшно и няма спасение.

# 3
  • Мнения: 446
Хайде и аз да се отчета!
Първо си пускам много любимо и много бързо парче в къщи, набичвам музиката и почвам да танцувам:)) може да звучи странно, но това страшно ме разтоварва.Даже понякога и сина ми се включва и си правим малка дискотека.
Другото е да си купя нова парцалка и като се накипря, ми става едно хубавооооо и си викам : и кво от тва че съм разведена и сама, не съм за изхвърляне Simple Smile
А иначе разходки с приятелки, кафенца тип "Секса и Града", шопинг и нета разбира се....

# 4
  • Мнения: 911
 newsm78...абе, тоя списък с фокуси за изравяне от сатурнова дупка не го ли попълвахме веднъж - 'ма, в отделна тема ли беше или в клюкините? не се сещам...
както и да е

моите фатки са: 1. "обади се на приятел", когато положението е все пак под някакъв що годе контрол, щото мразим да хленчим, ама, признавам си, най ми помага като се намрънкам на някого, който ще ме разбере;
2. цъкам по каналите и си намирам забавни научно-популярни филмчета или кримки - никакъв риск да попаднеш на дълбокомислена драма или нещо подобно
3. отивам на театър (това, докато бях в Сф)
4. гладя!  Mr. Green гладя много! и по няколко пъти  #Crazy

2+4 се съчетава идеално и прави 6!  Sunglasses

# 5
   Иса ме разсмя, аз след шофиране в нощна София ми идва да размажа с бухалка стъклата на някое нахално засякло ме такси Twisted Evil, да набия два шамара на тинейджър с Голфче и да скубя косъм по косъм някоя овца, която не знае в коя лента е и къде отива Naughty

# 6
  • Мнения: 277
1.ФИТНЕС.САУНА.има пичове,ако не друго то можеш да изплакнеш око.
2.разходка с хлапетата,люлки.
3.ФРИЗЬОР/дори и да няма нужда,ей така за някаква промяна-цвят , дължина
4.ШООООООООПИНГ.
5.уиски с фъстъци;плюс песента на уикеда ,,уиски с фъстъци,,,плюс танци манци
 1swing running jump

# 7
  • Мнения: 671
Сипвам си една чаша винце,слагам слушалките на главата,музиката на макс и се опитвам да не мисля.....понякога помага. Flutter

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 00:40 от omorfis

# 8
  • София
  • Мнения: 433
1. Моментално се обаждам на някоя от приятелките ми.
2. Прегръщам детето.
3. Ако настроението е трайно развалено, заминавам за Родопите.
4. Плача.

И четирите метода действат безотказно! На всички голяма  Hug днес!

# 9
  • Мнения: X

избягвам да го предизвиквам лошото настроение - бягам от хора предизвикващи го и от такива обстоятелства - категорично това е решението - превантивни мерки - игнор на предизвикващите лошо настроение хора и обстоятелства - така!!!!!!!!!!

# 10
  • Мнения: 2 655
1. Промени нещо в себе си (или всичко).
2. Козметик, маникюр, педикюр, масаж (има страхотни терапии-шоколадова терепия например);
3. Диета (смъкни натрупаните кг, докато започне да ти личи_;
4. Нови дрехи, подчертаващи смъкнатите кг;
5. Намери някой да забележе постигнатото... Laughing

# 11
  • Мнения: 420
Аз гледам филми, кримки или ужаси, кеф ми е да им намирам кусури. Намерих си и един лингвистичен форум, езици, култура, етимология, много ми е кеф , а  и засега само аз съм българка там, но се накефих на студенти ходили в БГ и даващи отзиви за банички и боза, пълнени чушки, народна музика. Има професионалисти лингвисти, както и любители на чужди култури, хубаво е там, много неща научих! И един друг форум, любители на средновековието, от кол и въже там хора. Резбари, стъклари, костюмиери, просто харесващи този период от историята, това ми е бягството от действителността.
Тези форуми са слабо посещавани, та веднъж на 2 недели влизам, но ми е интересно.
Ежедневно книги, тук сме всяка неделя в библиотеката. По магазини мразя да ходя, отвратно ми е, купувам дрехи, като ме притисне нужда.
Ям шоколад, когато ми се яде ( 3-4 пъти годишно) и нямам угризения на съвестта. Като кача някое кило, после ще го смъкна, кво толкоз!
Всъщност, гледам за нищо да не се впрягам. Стига ми изкреизвaнето, когато сам болна аз, или децата.
На всичко останало, майната му!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Trayana, най-сетне сродна душа - това с гладенето и Тв - най-много ми е любимо! Вечер така се разтоварвам! Иначе и аз ги нареждам нещата:
1. Обади се на приятел...може и да помрънкам Wink +цигара
2. Ако имам време - виж се с приятел на биричка! + цигара
3. Ако не може 1 и 2 - ТВ ама нека е някоя кримка, трилър или нещо такова. (не ми дават да пуша в хола Wink Wink Wink вътрешния глас не ми дава, де)
4.Хубава книга.
5. Краен вариант - на балкона с цигара и 5 мин рев...ама това не ми се е случвало повече от година и половина...да чукна на дърво!

# 13
  • Мнения: 357
Мразя се като съм в лошо настроение, винаги се старая максимално бързо да се измъкна от него.
Какво правя?
- бачкам - като има работа не мисля за глупости
- прибирайки се от работа минавам през някой магазин и си купувам някакво парцалче, дреболийка, просто нещо новичко
- ако не успея да си купя нищо, отивам на кафе с някоя приятелка да побърборим
- ако няма с кой да пия кафе лапвам телефона и ... да живее М-тел Реласк 500 Wink
- ако не ми се говори с никой си паля колата и правя няколко кръгчета из града
- друг вариант е да се накипря и да отида на дискотека да си потанцувам, ей така напук на лошото настроение
Най-лесно си оправям настроението като стана сутрин и да видя слънчице да грее, като е топло и слънчево имам настроение, имам енергия, върша хиляди неща и просто няма как да се поддам на депресия.
Пролет идва, да кажем не на лошото настроение!!!  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 336
1. Звъня на сестра си. Тя ми се навиква едно хубаво и аз живвам.
2. Шопинг. Действа ми отлично. Ама и пари да имаше...  Money
3. Танцувам с децата.
4. Мечтая. От както гледах Тайната просто съм смела в мечтите.
5. Понякога не мога да си оправя настроението, но гадното минава.
6. Забравих и сега ще добавя - мрънкам във форума. Появява се Иса, която ми казва, че още съм на 25 и животът е пред мен. Аз чета, мисля, вярвам и се усмихвам.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 08:30 от Sissi_82

Общи условия

Активация на акаунт