Пей с мен!

  • 23 913
  • 583
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 11 747
Тонито си ме подразни началото на тази година и си имам едно на ум за нея вече...

Може ли малко повече какво е станало началото на годината......

Ами трябва да започна от там, че аз много я харесвах Тони Димитрова. Симпатична ми беше с приятните си шлагерни песни, с усмивката си, лъчезарна, пълничка, което за мен е плюс, защото ми е омръзнало от правени по калъп певци и изобщо хора...
Тази година за да се избере песен за Евровизия, нали имаше някакъв конкурс на части, всяка седмица, с жури, хората гласуваха с смс-и на кръгове - такива неща. Та тя беше поканена в журито - доста критична, дори на моменти груба.
Конкретно ме подразни, когато едно момче - млад изпълнител, не му знам името, пя песен написана за него от Дони (Мюзик Айдъл). Макар тази година да не ме кефи Дони, миналата година го харесах много, пък и му бях огромна почитателка на младини (аз тийнейджърка, той първо в Атлас, после 'Дони и Момчил' и т.н.)
Та тя се изказа остро и категорично, че на тази песен ако и се променял малко аранжимента и се сменят думите, ставала 'Луната спи' Да я извинявал Дони, но тази песен я били чували вече!
Моето мнение е, че 1. Дони композира музика, прави аранжименти, пише текстове и всичко това, освен за себе си, за още 5-10 други изпълнители, някои от които съвсем млади и начинаещи и песните им ги подарява. Това е нещо, което почти никой вече не прави в БГ, та дори и в чужбина. Дори да си приличат песните, все пак е направил заемка от собственото си творчество, а не от чуждо, пък и 'Луната спи' не е представяна на Евровизия и не е позната в чужбина.
2. Тони Димитрова има песен, която е едно към едно с огромен хит на Вая кон диос, за което не знам дали са платени права. Та на базата на собственото и творчество, не знам дали беше уместна циничната и забележка (наистина беше много груба). На тази песен, на клипа, Тони се вози в лодка по река Ропотамо, не помня как се казва.

Отделен е въпроса, че изказването и не беше колегиално, дори да е била права.

# 571
  • Мнения: 184
Снощното предаване беше много повече за звездите, отколкото за партньорите им. Съжалявам, че заради тях не сме чули разбора на Маестрото, това за мен е една от най- интересните части.
Тони Димитрова асоциирам с картините на художниците по променадите на морските курорти- моренце, вълнички, кораб/лодка, изгрев/залез, палмичка, хоризонт. Една до друга, коя от друга по- синя, коя от друга по- сходна с останалите.  Не ми е по вкуса тактиката на премълчаването, с цел да излезеш целият в бяло, но ако Димитрова  е искала да бъде напред в класацията, едва ли ще се добере до някакъв успех след вчера.

# 572
  • Мнения: 721
2. Тони Димитрова има песен, която е едно към едно с огромен хит на Вая кон диос, за което не знам дали са платени права.

Тя не стана ли известна точно с това парче?  #Cussing out
Изпуснах "квалификациите" за Εurovision тая година и това ми е убягнало.

В това шоу повече се акцентира върху звездата, а не върху непознатия талант. Това е един вид конкурс на звезди, така че конфликтите едва сега започват.

# 573
  • София
  • Мнения: 346
Харесвах страшно много Тони Димитрова , музиката и текствете на песните и`, сценичното и` присъствие и дуетните и` половинки и сега съм много разочарована от нейния избор на партньор, песни и поведение  Sad  . Но и Ивайло Гюров ми се видя много нагъл в отговора си  ooooh!

# 574
  • Berlin
  • Мнения: 11 229
а той какво каза? Mr. Green  много благодаря за обясненията! Hug

# 575
  • Мнения: 11 607
Явно съм пропуснала много от това,че не гледам какво става в сряда..... newsm78

Гледам и то комбинирано с МА само в понеделник.....

Но си личи,че в сляда си вадят мръсните ризи......

Явно за Тони Димитрова (да си призная - не съм и била фен никога и не успяват да ме спечелят песните и) вталяването и дава повече самочувствие, и то не за добро.

В това шоу повече се акцентира върху звездата, а не върху непознатия талант. Това е един вид конкурс на звезди, така че конфликтите едва сега започват.

Ами как ще се заинтригува публиката, как ще се направи рейтинг, как ще се вземат парите от СМС-и?

Пина, за коя дума става въпрос - било на Тони Димитрова или на Вая Кон Диос(така ли се пише името newsm78)

# 576
  • София
  • Мнения: 346
а той какво каза? Mr. Green  много благодаря за обясненията! Hug
Ами нещо от сорта, че хората гласуват за него, защото оценяват 20 - годишния му труд, което звучи абсурдно на фона на моженето и постигнатото от част от останалите звезди .

# 577
  • Мнения: 11 747
Мамо Цоцоланке, ето я песента на Тони Димитрова
http://www.vbox7.com/play:cd739fb1

на Вая кон диос ще трябва да поровя доста, защото не знам как се казва песента. На времето ги имахме на касета и ги въртяхме и много не знам имената, но отлично познавам мелодиите. Ако попадна ще дам линк непременно.
И аз не знам как точно трябва да се напише Вая кон диос...  Embarassed

Ето Vaya con dios  http://www.vbox7.com/play:0495b1f6
не съм права, не едно към едно, аранжимента е променен

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 15:15 от pina

# 578
  • Мнения: 11 747
И на тази песен ми прилича, не мога да преценя
Vaya con dios   http://www.vbox7.com/play:dac127e9

# 579
  • Berlin
  • Мнения: 11 229
мерси!  Hug
хм.. то аз като се замисля - за иво гюров за 1ви път чувам от пей с мен.. Simple Smile тия 20 години опит съм ги попропуснала малко (но то аз съм на 23..) и въпреки това той и яница са ми едни от любимците (+десислава и каролина).
а всяка сряда ли има такива горещи спорове? Mr. Green

# 580
  • София
  • Мнения: 346
а всяка сряда ли има такива горещи спорове? Mr. Green

Аз не знам - тая престрелка на думи я хванах без да искам  Wink. Предпочитам да ги гледам как се надпяват , а не как се надприказват (и без това двамата водещи едвам ги изтрайвам на концертите) и затова гледам само понеделниците.  Peace

# 581
  • Berlin
  • Мнения: 11 229
то и аз така, ама явно понякога се случва по нещо и в другите епизоди. за водещите също споделям! последния концерт го изгледах като превъртах коментарите им, само песните слушах + интервютата зад кулисите. тоя репортер страшни лафове вади понякога. Mr. Green

# 582
  • Мнения: 2 755
Хм, последното предаване на "Пей с мен", приличаше по-скоро на махленска седянка, отколкото на шоу. Ивайло Гюров ми направи точно толкова лошо впечатление, колкото и Тони Димитрова. Миро не пропусна да "захапе" с усмивка поканената коментаторка, която пък от своя страна не каза нищо съществено по отношение на песните и представянето на дуетите, а гледаше да изрови някоя и друга кулоарна клюка. Sick Който не е гледал, няма за какво да съжалява.

# 583
  • Сливен
  • Мнения: 1 022

Любимците и балканското кънтри


Десислава и Мелинда    - 19 (14.6%)
Тони и Анджело    - 18 (13.8%)
Наско и Ива    - 9 (6.9%)
Орхан Мурад и Мариета    - 1 (0.8%)
Миро и Дивна    - 9 (6.9%)
Ивайло Гюров и Яница    - 11 (8.5%)
Софи и Стефани    - 1 (0.8%)
Любо и Надежда    - 5 (3.8%)
Маргарита Хранова и Севинч    - 12 (9.2%)
Кали и Любен    - 19 (14.6%)
Каролина и Пламен    - 12 (9.2%)
Камелия Тодорова и Даниел    - 14 (10.8%)

Общ брой гласове: 63

Понеже бавно и славно навъртяхме 30 страници, пускам нова тема.

ПЕЙ С МЕН! - втора тема

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 20:56 от Ян Бибиян

Общи условия

Активация на акаунт