Русенските ДБМами отново в акция- 3

  • 21 948
  • 642
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 141
Момичета, как ще възприемете следната идея:
НА КАРНАВАЛА ДА ПРИСЪСТВАТ И НЯКОИ ДЕЦА ОТ ДОМА  newsm78 newsm78 newsm78

# 31
Момичета, как ще възприемете следната идея:
НА КАРНАВАЛА ДА ПРИСЪСТВАТ И НЯКОИ ДЕЦА ОТ ДОМА  newsm78 newsm78 newsm78

Няма лошо, но би трябвало да се прецени внимателно кои точно. Събораженията ми са следните:
Ако това са малки, до 10-годишна възраст, ще им е болно когато виждат другите деца с майки, които ги гушкат, успокояват, снимат, обличат в костюми и се забавляват. Причината е, че само след двата часа карнавал те ще са отново в институцията. Това би могло да им навреди.
Ако става дума за поотраснали момичета и момчета, те със сигурност вече са наясно с реалността и биха могли да приемат временното разтоварване и забава именно като такива. Не знам обаче дали ще им е интересно. Допускам, че да.
Отделно пък децата при всички положения имат нужда от социализация. Изводът е, че деца от Брестовица е добре да има, но пък възпитателите им да преценят кого да пуснат.
Лично мнение.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Момичета, как ще възприемете следната идея:
НА КАРНАВАЛА ДА ПРИСЪСТВАТ И НЯКОИ ДЕЦА ОТ ДОМА  newsm78 newsm78 newsm78
 Това го обсъждахме още в началото.Решихме че не е удачна идея.Можем да направим отделно тържество за деца от домовете.
  Иначе моя приятелка вчера купи два куверта и ще доведе две дечица от дом Надежда май...това си е лично нейно решение.

  Вчера проверих в едно стъкларско ателие за огледала.Имат парчета с различна големина,които могат да ни продадат за 2,3,4,5 лв.Казаха,че най-добре би било да ги залепим на стените в мокрите помещения на Дома в Брестовица със силикон.Така няма опасност ако ги счупят,да паднат парчета и да наранят някое дете.
  
  Коте,поздравления за темата и труда Heart Eyes  bouquet

  bisko75 ,добре дошла отново,но този път вече регистрирана,благодаря за съпричастността и помощта  bouquet

 Обадих се на г-жа Генова да и кажа за конкурса на ВиК Peace Мисля,че можем да ги информираме за участието на деца от дома,за да дадат някаква поощрителна награда.

   За "членския внос" съм за.
  

# 33
  • Мнения: 706
МОМИЧЕТА,
КРАЕН СРОК ЗА ПРЕДАВАНЕ НА АРТИКУЛИТЕ ЗА КАРНАВАЛА 15.03.2008г.

Готовите неща може да започнете да предавате на някоя от нас/вж. екип 3.
Чакам файла за стикерите.
Хартията съм предала за Snegina.
Nяkoj moжe li da osiguri masa za щanda?

Моля,ако нимате красиви великденски салфетки да ми заделите по1бр. Трябват общо4-5.Искам да правя кутии за яйца.

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 14:53 от mona25

# 34
  • Мнения: 1 287

Nяkoj moжe li da osiguri masa za щanda?

Да,даже две маси - едната от Дидката,другата от другата Дидка Б.

# 35
  • Мнения: 141
Да, нека чуем повече различни мнения?

Интеграция на децата - за и против.
Да се допитаме до директора?
Мисля си за не повече от 4-5 деца с наставник, както и с помощ от нас.
Разбира се задължително участие с костюми, така че децата да се чувстват част от общата суматоха.

Казвайте?

# 36
  • Мнения: 1 523
Няма проблем за туристическата масичка,но не може ли да ползваме маси от ресторанта?

# 37
  • Мнения: 3 376
Момичета имам молба-моля ви ако имате някакви кашони ги запазете,не ги изхвърляйте.

Тези дни ще взема ключа за гаража и ми се иска да подредим нещата там в кашони,а не да са в чували,хем ще можем да ги прегледаме и сортираме по-лесно.

Много хубави новини,браво на всички!  bouquet

Мона имам няколко останали листа със стикери,но не са от лепящите- искаш ли направо да ти ги дам?

# 38
  • Мнения: 1 287
Да, нека чуем повече различни мнения?

Интеграция на децата - за и против.
Да се допитаме до директора?
Мисля си за не повече от 4-5 деца с наставник, както и с помощ от нас.
Разбира се задължително участие с костюми, така че децата да се чувстват част от общата суматоха.

Казвайте?


Снежина,аз бях първата,която предложи на карнавала да присъстват деца от домовете.Директорите с радост ще приемат поканата и ще намерят костюми.Повечето майчета са против и затова се стигна до това решение.

Но аз поглеждам и от друга страна - очакваме около двеста деца плюс още толкова родители или придружители,плюс още 10 майчета от нас.Капацитета на ресторанта е 300 човека.Не знам какво ще стане с толкова много хора.

Иначе аз съм твърдо ЗА да присъстват и деца от домовете,защото точно това е една от основните цели на фондацията - децата да бъдат по-често извеждани извън стените на институциите и да общуват със свои връстници.Но не бих си наложила мнението,защото всички ние еднакво даваме от себе си сили,енергия,средства и време.Според директорите изобщо не е проблем и децата няма да се разтроят от това,че виждат други деца,гушкани от родителите си.Решението зависи от всички нас.

# 39
  • Мнения: 141
EASpirit,

Има ли нужда от дрешки за деца 0-3год. и малко по-големи?

# 40
  • Мнения: 1 287
EASpirit,

Има ли нужда от дрешки за деца 0-3год. и малко по-големи?

Има нужда от дрехи за всякаква възраст,Снежи.

# 41
  • Мнения: 3 376
Всъщност...като си мисля Деси е много права.
Аз май съм пропуснала тази част с поканата на децата от домовете,но си мисля,че те са най-важни и имат най-голямо право да присъстват.

# 42
  • Мнения: 1 287
Всъщност...като си мисля Деси е много права.
Аз май съм пропуснала тази част с поканата на децата от домовете,но си мисля,че те са най-важни и имат най-голямо право да присъстват.


Момичета,припомням ви,че очакваме доста деца и родители.Знаете,че ще продаваме покани и на място.В един момент може да се окаже,че залата е малка.А ще трябва пространство и за игрите,и за танцьорите,и за певците.

# 43
  • Мнения: 1 523
Следобяд,докато малката спеше успях да направя свещи и един шаблон за заек,ама довечера ще кроя.Стискайте палци да стане.В тази връзка , ако някой има дунапрен или вата за пълнеж,моля да се свърже с мен.

# 44
  • Мнения: 1 287
Следобяд,докато малката спеше успях да направя свещи и един шаблон за заек,ама довечера ще кроя.Стискайте палци да стане.В тази връзка , ако някой има дунапрен или вата за пълнеж,моля да се свърже с мен.


УАУ! Peace




Общи условия

Активация на акаунт