Каши в бурканчета?

  • 1 953
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте,мами днес взех от кашите на Хип "Лека нощ" с бебешки бисквити в бурканчета.Пише от 4 месец и че не съдържа глутен,но в съдържанието:"............,пшенична скорбяла,пшенично брашно,обезмаслено мляко на прах..........!Бисквитите:могат да съдържат следи от яйца,ядки и сусам."Ние сме на 5 месеца.Имате ли мнение?

# 1
  • Мнения: 5 940
Всички каши "Лека нощ" на Хипп, които съм купувала са с обозначение на етикета, че съдържат глутен. Изчакай още месец поне.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 683
Тази каша съдържа глутен!
Една има само без:Ябълка с круша Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 585
След като има пшеничено брашно, значи съдържа глутен. Аз го въведох след семия месец.
По-добре изчакай и ти. Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
.Пише от 4 месец и че не съдържа глутен,но в съдържанието:"............,пшенична скорбяла,пшенично брашно,обезмаслено мляко на прах..........!Бисквитите:могат да съдържат следи от яйца,ядки и сусам."Ние сме на 5 месеца.Имате ли мнение?

Имам  Simple Smile Предписаното от теб от кой етикет е - от българския или от оригиналния?

# 5
  • София
  • Мнения: 15 194
Здравейте,мами днес взех от кашите на Хип "Лека нощ" с бебешки бисквити в бурканчета.Пише от 4 месец и че не съдържа глутен,но в съдържанието:"............,пшенична скорбяла,пшенично брашно,обезмаслено мляко на прах..........!Бисквитите:могат да съдържат следи от яйца,ядки и сусам."Ние сме на 5 месеца.Имате ли мнение?

Държа в ръцете си бурканче точно от тази каша (снощи имахме гости; майката даде на бебето си такава каша и бурканчето остана в къщи).
Изрично пише-"съдържа глутен".
Пише го и на българския етикет.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 683
Aз бях взимала такава каша на която пишеше,на БГ с червени букви че НЕ СЪДЪРЖА ГЛУТЕН,а на английски СЪДЪРЖА  #2gunfire Онемях  ooooh!
Е,имах разговори с Авенди и казаха,че е грешка в отпечатването на етикетите в Австрия и,че ще изтеглят партидите....

# 7
  • Мнения: 27 524
Няма оригинална каша на Хип, която да съдържа глутен и да се предлага преди мин. 6-ти месец  Peace

# 8
  • Мнения: 413
Ако е оригиналната ХИП каша с бисквити, съдържа глутен, богата на Вит.С и Е, с Калций за защита на образуването на костите, за здрави зъби, без консерванти и ароматизацори, но с глутен /на снимката е изписано glutenhaltig -т.е. съдържа глутен/ .
 Вижте снимката тук - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224571

даже пише, че в кекса, т.е. в бисквитите може да се намират следи от яйца, сусам и фъстъци.

# 9
  • Мнения: 27 524
От немски не разбирам, за съжаление, дано някоя мама каже по-конректно.
 Но има бисквитени каши и в пакети, и в бурканчета, които са без глутен. На различни фирми - Данон, Милупа...  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 15 194
Щом Clementina живее в Австрия, приемам, че знае немски.  Grinning
И аз немски не разбирам, но glutehhalting (на немски) ми звучи като glutenholding (на английски). Т.е.-има глутен.  Laughing

# 11
  • Мнения: 523
От кашите Лека нощ само тази с ябълка и круша и мисля, че тази с банан бяха без глутен. Другите съдържат. glutenhaltig - означава, че има глутен. glutenfrei - няма глутен.
Аз съм ги давала доста по-късно от 4 месеца. Много бяха хубави. Дъщеря ми най-харесваше тази с ябълка и круша.
Не знам, защо немците ги препоръчват след 4 месеца newsm78.

# 12
  • Мнения: 413
От немски не разбирам, за съжаление, дано някоя мама каже по-конректно.
  Peace
Не е нужно да се знае немски, виж ВИВИ логически е стигнала до извода

# 13
  • Мнения: 1 132
Няма оригинална каша на Хип, която да съдържа глутен и да се предлага преди мин. 6-ти месец  Peace
От кашите за  след 4 месец само тази няма глутен !
Всички отсанали имат.Ето и оргигиналните етикети на немски
Цък , цък , цък –glutenhalting –съдържащ глутен, glutenvrei –без глутен
Добре е някой като дава съвети какво съдържа даден продукт, да е добре запознат с него и да владее езика, на който са написани етикетите за да не се заблуждават майките с неверни становища.  Peace

# 14
  • Мнения: 95
За съжаление изобщо не знам как да кача снимка на бурканчето.Ровя се из темите и не мога да открия тази за баркодовете за да разбера кой е производител.Баркода започва с 906.На BG етикета си пише без глутен а на чуждия-contine gluten,като под t-то има някакво ченгелче.Погледнах брошурата на Хип с продукти и там си пише че съдържа.

Общи условия

Активация на акаунт