Отговори
# 15
  • Мнения: 111
Ние имаме колектор - с вакуумни тръби. Две лета сме изкарали засега и е много добре. На нашия специално му трябва да бъде слънчево, не е необходимо да е топло.

# 16
  • Мнения: 1 215
Някъде бях чела, че се правят покривни соларни люспи и се слагат вместо керемидите. Някой от вас знае ли за какво става въпрос?

# 17
  • Мнения: 577
Ние имаме колектор - с вакуумни тръби. Две лета сме изкарали засега и е много добре. На нашия специално му трябва да бъде слънчево, не е необходимо да е топло.
Ами на всички видове им трябва само слънчево Simple Smile

Ние сме с 2 селективни колектора от около 10 дни, тия дни беше докарал водата в бойлера до 52 градуса. Селективните батерии са вторите по скъпотия - но били най-практичните. Тези вакуумните ги дават и за зимата, но не могат да загреят хубаво водата, а и са 2-пъти по скъпи. Двата колектора, с монтаж, електроники, бойлер-120л и транспорт излязоха около 2000лв.

# 18
  • Мнения: 950
galiabalq  ми супер е офертата  smile3521 тук нашите май режат кожата ,щото за 1 селективен и другото което описа по-евтино от 2400 няма май  Sad   значи е супер щом за 10 дена вече се вижда ефекта  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 642
Момичета, а може ли някой да ми обясни нещо... Малко тъпичък ми е въпроса...
Значи, как да разбера колко колектора ще трябват (един или два), според големината на бойлера ли се определя?  newsm78

# 20
  • Мнения: 950
Ми поне на нас така ни казаха на едното място за 120 литров  казаха 2 броя а и май зависи от самият панел  newsm78

# 21
  • Мнения: 1 215
Аз пак ще попитам, някоя от вас чувала ли е за покривни соларни люспи, такива, които се слагат вместо керемиди?

# 22
  • Мнения: 214
Здравейте и от мен. И ние сме на етап монтаж на сл.панели. За зимата имаме изградена система за затопляне на водата от камината с водната риза, но през лятото ми се иска освен топлата вода да ми затоплея и басейна поне малко- той е около 30 куб.м.Имаме оферта засега със селективни панели за около 4500 лева, но мислим още да търсим. Решили сме да кандидатстване и по програмата за енергийна ефективност.

# 23
  • Мнения: 950
Em  леле офертата е голяма  Shocked  да не би да са повече панелите и затова да е висока цената . Rolling Eyes

Sallys не ти отговорих защото не съм чувала за тези люспи  Wink /сега проучвах за някакви термопомпи ама това не го знам/

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И ние сме в дилема,заради това ново чудо:
 

# 25
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
 Здравейте,
 да се включа и аз. Ние в момента инсталираме вакуумни панели, при които не се топли директно водата, а се нагрява течност, която е в тръбите и от там се загрява водата в бойлера.
 Предназначени са за целогодишно използване, т.к. им трябва само светлина - т.е. не е задължително да има силно слънчево греене.
 Бойлера е с вътрешна серпентина, която нагрява водата.
www.stoperbg.com
 Тук можете да прочете още. Между другото тяхната оферта беше най-изгодна за вакуумни слънчеви колектори.

# 26
  • Мнения: 950
antich_e  може ли да кажеш колко ще ви струва ,колко клетки сте сложили .

# 27
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
  При вакуумните колектори панела /ако мога така да го нарека/ , поне нашият, е с 20 тръби, а бойлера,който ще загрява е 150 литров - цялата система е 1800 лв./ това е с бойлера - само той е около 400лв. на Шумен е производство - sunsystem/. Само панела горе е 1000лв./мисля, че така беше/.
  Бойлера е вътре в къщи и работи и на ток - зимата, ако водата не е достатъчно топло се загрява допълнително на ток или през газов бойлер. Предимството е, че тръгваш от по-висока температура и енергията, необходима за загряване е по-малка.
 

# 28
  • Мнения: 950
Ми да на нас уж затова ни предложиха селективният ,защото от светлината загрявал малко и останалото с дозагряване/ за зимата/  пак на сънсистем са .
Ими се вижда вашата оферта по-ниска при положение че при нас самият панел е 620 лв  #Crazy Rolling Eyes  направо недоумявам откъде я изчекаха тая сума от 2600  newsm78 /аа май ша са разправяме сериозно с тях  Crossing Arms/
При вакумните ме притесни факта, че ако се спука една тръба и за да се смени били около90-100 лв едната 

# 29
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
За същата система, която описах по-горе, другите фирми ни искаха между 4500 и 6500лв.
  Ако искаш влез във сайта иразгледай и пусни един e-mail да питаш за такава и такава система какво излиза/ като пари/ и кое е по-добро.
 Аз не си спомням точно кой вид панел е с-мата, съпруга го няма сега да попитам и защо той е предпочел това.

Общи условия

Активация на акаунт