Има ли прескочили гърнето и направо на WC-то?

  • 1 780
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа го прескочи  Party
Известно време ползваше допълнителна седалка, но не повече от 1-2 месеца, сега сама се качва, слиза и обслужва на голямата тоалетна, а още дори няма една година откакто свали памперса. Свали го на 3 години, сега е на 3 и 9 месеца.

# 31
  • Мнения: 1 172
Удачно ли е да купя за него приспособлението и да пробвам директно там?  Thinking
Моят син ползваше детска седалка, подобна на тази, която си показала, и столче за баня, подобно на това:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_39&products_id=302
Няма никакви проблеми със самообслужването. От известно време предпочита да не ползва дъската, но не се отказва от столчето.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 113
Изобщо не се притеснявай и давай направо в тоалетната.  Peace И при двете ми деца гърнето нямаше никакъв успех, затова пък нали в тоалетната ходят мама и тати , определено интересът е по-голям. Simple Smile Известно време ще трябва да го съпровождаш при посещенията, но това няма да е задълго. Успех!  Wink

# 33
  • Мнения: 4 458
И моите деца не сядаха на гърне. Опитахме, мъчихме се взаимно, но освен за камьонче и шапка за друго почти не ги използвахме тези гърнета  Joy

# 34
  • Мнения: 3 268
И ние сме от прескочилите гърнето.С такъв мерак й купих пеещо гърне,но тя изобщо не го хареса.На седалка на тоалетната се научи.Ама късно махнахме памперса де,на 2 години и 10 месеца някъде.Направо мома си беше голяма,а с памперс.

# 35
  • Мнения: 27 524
гърнето си е гърне.
Аз съм му привърженик и дори синковеца все още го ползва масово само него. На 4г. и половина е.
Блонди, някак не си представям слизането без чужда помощ от тази седалка, както и нощното ми ставане, само защото на детето му се пишка.  Crossing Arms

И това е вярно. Не съм се замисляла. Нали нощният памперс по-късно се маха  Thinking

Иначе относно самата седалка - бих предпочела възможно най опростен и удобен модел. 

Само като ориентир я сложих, нямах нея конкретно предвид.  Simple Smile

gigio, така от раз, не знам дали ще стане, съмнявам се...  newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 8 932
гърнето си е гърне.
Аз съм му привърженик и дори синковеца все още го ползва масово само него. На 4г. и половина е.
Блонди, някак не си представям слизането без чужда помощ от тази седалка, както и нощното ми ставане, само защото на детето му се пишка.  Crossing Arms
Не му ли изхвърляш гърнето като пишка през ноща? Защото си представям миризмата на сутринта.

# 37
  • Мнения: 1 032
gigio, така от раз, не знам дали ще стане, съмнявам се...  newsm78

При нас така стана- миналата година лятото, значи горе- долу Петя е била на възрастта на твоя син. Първите един два дни ми казваше, че има пиш в момента, в който мокреше гащичките. След това се усети, че трябва да казва преди да се напишка, а не след това и повече проблем не сме имали. Явно и моментът е бил подходящ, защото се адаптира много бързо и въобще не беше стрес за нея.
Преди това се бях пробвала да е с памперс пък да я слагам на гърнето и нямаше никакъв резултат. Но от познати и други майки чувам, че момчеттата са по- упорити в ученето на гърне така че се въоръжи с търпение.

# 38
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
гърнето си е гърне.
... Блонди, някак не си представям слизането без чужда помощ от тази седалка...

Моят син е с тази седалка: http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=122&products_id=3729 и проблеми с качването и слизането няма!  Peace

# 39
  • Мнения: 2 124
На гърнето отказваше да седи и ставаше разплакана, ползваме седалка откакто стана на 1 год. - http://images22.snimka.bg/004746814.jpg

Гърнето го ползва като играчка - слага куклите да пишат.

# 40
  • Мнения: 4 965
...
Блонди, някак не си представям слизането без чужда помощ от тази седалка, както и нощното ми ставане, само защото на детето му се пишка.  Crossing Arms

'Щото не ти се е паднало дете-инат на принципа "мога сам".
Моите никога не са ми разрешавали да им помагам, а нощно време даже и не ги разбирам кога стават. Викат ме само ако наистина им се спи и не могат да се осъзнаят къде са - не повече от веднъж в месеца се случва. Разбирам само ако някоя от тях след ходенето до банята идва да си легне при нас. Peace

# 41
  • Мнения: 1 312
Моя започна да ги ползва едновременно,никога не го е било страх на тоалетната.
Отказваше обаче да сяда на приспособлението,което си показала-ползвахме го месец някъде,после пак като големите и се държи сам-не дава да го подпирам.
Друг е въпроса,че още си пишка в гащите ако не му напомням редовно.

Общи условия

Активация на акаунт