Забравяли ли сте в къщи включен електрически уред?

  • 5 805
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 824
И конвектора съм забравяла включен.Но за това съм дала ключ от апартамента на приятели,които реагират в такива ситуации,ако съм заминала някъде.

# 31
  • Мнения: 6 029
О не. Сетих се. Забравих нагревателя на аквариума включен. Не е с реле и трябва да се следи Т на водата и да се изключва. Като се прибрах - водата беше 30 градуса. Но рибите оцеляха Mr. Green

# 32
  • Мнения: 515
Оставяла съм пресата си за коса, и един път се опитах да си направя кафе в джезве и после излезнах, сетих се след 1 час, вкъщи се беше опушило адски.. Whistling

# 33
  • Мнения: 3 622
Забравяла съм котлона и върху него тенджера с кокошка, която се вари. Излязох с детето на разходка и като се върнах след няколко часа се издигаше черен дим от терасата и комшиите бяха извикали пожарната, защото се уплашили да не сме вътре с детето и да се задушим.

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мдаа, фритюрника и гофретника редовно ги забравям. Ютията ми сама се изключва легнала на 8-мата секунда, изправена на 3-тата минута.

Веднъж обаче като излязох от банята се замислих дали съм си изплакнала балсама, изсуших се и реших, че май съм забравила и се върнах да се изплакна и отново се суших.

# 35
  • Мнения: 581
 Аз все още не съм забравяла включен ел.уред, но като бях малка майка ми беше забравила върху включен котлон тенджера с олио, от тези старите, в които се пържат картофи.Беше станал пожар и  изгоря цялата тераса, понеже там ни беше кухнята.А аз и майка ми в това време си изкарвахме чудесено пазарувайки за рождения ми ден, който беше на следващия ден.

# 36
  • Мнения: 2 407
Да,котлона, в повечето случай се връщам почти веднага, иначе например чайника почти изгорял.Все като правя чай ми се случва слава богу.

# 37
  • Мнения: 482
Веднъж като бях  доста бременна, отидох на погача на племенник.Като се върнах, видях ютията включена- поне 4 часа е била така - изправена - но нямаше нищо изгоряло (пу-пу).
Забравяла съм вечер зеле на котлона и съм заспивала - изхвърлих тенджерата.И май веднъж забравих котлона цяла нощ, та не работи вече ( но не съм категорична).След случая с ютията две години проверявах много усърдно, даже се връщах .

# 38
  • Мнения: 58
И аз съм от тези дето се връщат за да се уверят. Но вече почти си имам ритуал - реда, по който проверявам електроуредите, по-добре да проверя, отколкото после само да мисля и да се притеснявам.

Но и аз това със снимането съм го чувала от една приятелка. Преди тръгване на море с приятелки си беше снимала всичко - ютия, кафемашина, кутлони и т.н.

# 39
  • Мнения: 2 152
Даааа
редовно съм забравяла ютията включена Crazy
Добре, че има свойството да се самоизключва, ако не се ползва, иначе отдавна да съм подпалила къщата ooooh!

Днес съм си оставила фаровете светнати цял следобед и естествено акумулатора й паднал Tired
Добре, че мъжът ми дойде бързо и ни прибра.

Общи условия

Активация на акаунт