Стените в коридора

  • 10 971
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 120
Започнахме с ремонта на апартамента ни. Сменяме всички стари врати и съм изправена пред дилемата какви да са стените в коридора. Дълаг е към 10м . Мисля за вариянт с минералната мазилка, но четох някъде , че задъражала много прах. Тапети не искам, това отпада.
Давайте идеи, снимки. Как е у вас?

# 1
  • Мнения: 8 999
У нас е с латекс - почти бял. Като се зацапа, го мия. Ако се омърля прекалено дори и за моето непретенциозно око, ще пребоядисам. А може и да лепна черен тапет.

# 2
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
В къщи сме с латекс. При нас входното ни помещение е малко особено - влиза се в мъничко, почти квадратно помещение, като антре и после на буквата Г има коридор. Сериозно обмислям само антренцето да го облицоваме с корк, а коридора да си е пак с латекс. За 2 год. латекс вече няма - ужасно са мръсни стените, мих, мазах, не става, ще трябва да се пребоядиса и проблема е само с това антре, коридора е чистичък. На мен корка ми харесва, ако ти допада и на теб - ето ти идейка!

# 3
  • Мнения: 606
  Латекс, ламперия...

# 4
  • Мнения: 533


Това е най -доброто Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 39 744
Нашият коридор също е много дълъг. До скоро беше с бели тапети (мама много си ги беше харесала), но тапетите от бяло, бяха станали гадно жълто.
В момента сме с латекс - бели тавани и бледолилави стени. Мислех да лепим фолио, по-дебело имитиращо корк, но си направих сметката и ми се видя много скъпо.

# 6
  • Мнения: 734
И нашия е с латекс....боядисах го (собственоръчно  Whistling) с едно бледо синьо (води се цвят Shy Sky), а таванът е бял. Изглежда много готино според мен, пък и ми се връзва перфектно с плочките....
Ламперия на този етап не бих си взела.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 478
Моя коридор е с  такава мазилка за която пишеш.Вярно, че е релефна и може би задържа малко прах(но това е незабележимо),но пък не се цапа така лесно като латекса, а и можеш пак да си я боядисваш всяка година с различен цвят.

# 8
  • Мнения: 2 161
Терасите ми са с минерална мазилка.Не задържат прах,даже не разбирам какво значи да задържат прах.Имам и светла и тъмна минерална мазилка,при двете е еднакво добре.Коридорът ми е облицован с камък,давам ти го като идея.

# 9
  • Мнения: 2 161
Да вметна за минералната мазилка:трябва да се нанесе много прецизно,защото иначе остават много грозни грапавини.

# 10
  • Мнения: 1 120
Причина да избегна латекса е точно заради това, че лесно се цапа, а сме с 2 деца.
Chanel това с камъка е страхотна идея.
Нещо такова ли се има в предвид?
http://images20.snimka.bg/004382866.jpg
Мислех и за вариянт с ламперия... още не съм решила на какво да се спра.
Давайте снимки, моля Hug

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 15:43 от Mandy

# 11
  • Мнения: 734
Причина да избегна латекса е точно заради това, че лесно се цапа, а сме с 2 деца.
Chanel това с камъка е страхотна идея.
Нещо такова ли се има в предвид?
http://images20.snimka.bg/004382866.jpg
Мислех и за вариянт с ламперия... още не съм решила на какво да се спра.
Давайте снимки, моля Hug


Една мама беше споменала в една от темите, че има гъбки за чистене на стени - загледах се и видях такива. Аз открих на Fino, но предполагам има и на други марки. Тя сподели, че дават квартира лятото на морето и тези гъбки й спестяват пребоядисването всяка година, стените са боядисани с латекс (знаем квартирантите колко са загрижени към собствеността на хазяите...). Гъбата прилича малко на гъба за миене на чинии и в магазина, където я видях, се намираше точно до тях. Пише нещо от рода на "гъба за стени, подове....и не знам си какво още". Не съм я пробвала, но мисля да го сторя. Не се използва препарат.

# 12
  • Мнения: 327
нашия коридор е с минерална мазилка много е лесна за поддръжка тя се мие,но наистина трябва да се нанася много прецизно.Тя е здрава и е удобна за коридор там има много движение.

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Горе е с латекс,долу-сега правим ремонт,с шлайфана мазилка(бяла).майсторът каза,че поне 2-3 години не трябва да се боядисва,за да дишат стените.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 040
Аз харесвам тапети, но в бъдещото жилище боядисахме с латекс - защото е по-бързо и лесно, а и избирането на тапети щеше да ни отнеме повече време. Заинтригува ме гъбичката на no_name, ако я видя, ще взема да пробвам!

Общи условия

Активация на акаунт