Ще махнем ли някога памперсите?

  • 11 069
  • 191
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 491
Това ми е болната тема.И моята мома не иска да ходи на гърне или тоалетна.Иначе сама си избира дрехита за обличане.Какво ли не пробвах-давам "светъл" пример с нейните любимци чичо Слави и Ути.Показвам.Пяна ми излиза да обяснявам защо и как се ходи в тоалетната.Оставих я с гащички-разболя се,но не каза пиш или ако.При последното ми питане:
-Защо не пишаш в тоалетната?-дребното ме "затапи":
-Дони още малка за гъненце.После.
Дано дойде това "после".

# 16
  • Мнения: 196
Спокойно като стане по топло времето и започне да ги запарва памперса няма даго искат...и като им се зачерват дупетата им кажете че това е от него и аз си мислех че няма да можем но се одучихме.Дъщеря ми беше голям инат но започно да казва след като я преобувах без да казвам нищо  Hugпримирих се и тя взе че и дойде акъла

# 17
  • Мнения: 4 406
пробвахте ли с поощрение?
или да дадеш някое друго дете за пример?
макар, че детето не е на преклонна възраст за махане на памперса, не се тревожи толкова  Hug

# 18
  • Мнения: 600
по никакъв начин не мога да приема да чакам детето само да ми каже ''айде да сваляме памперса'. Rolling Eyes всичко е до създаване на навик, до възпитание. тази седмица видях в парка момче на около 3, клекна, свърши работата в памперса под наблюдението на родителите, изправи се и продължи. съжалявам, ама това е абсурдно. и като ги питах защо е с памперс, те казаха, че нещо не се получавало Rolling Eyes ама скоро вече щели да го махнат. ей такива случаи са родителски мързел, това е скромното ми мнение, без да искам да обидя някого.

да, и на мен ми беше криво да излизам с тежка раница с дрехи вечер след работа, да я преобличам по няколко пъти, да пера обувки и т.н., но пък свикна за няколко дни. ако я чакам сама да реши Rolling Eyes абсурдно е Sick

# 19
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
И аз тук.Мисия невъзможна.
Постоянно казва ''утре'' на моя въпрос ''Кога ,ще махнем памперса?''

# 20
  • София
  • Мнения: 181
Споко! Малката ми дъщеря е на 2г. и 1м. - пробвах няколко пъти - не иска да си върши работите нито в гърнето, нито в тоалетната чиния. Като стане по-топло просто ще я оставя без памперс и съм сигурна, че за няколко дни ще се научи, защото голямата ми дъщеря се научи за 2-3 дни и то съвсем сама да си казва още на 9м., но беше лято и я извеждах само по гащички.

# 21
  • у дома
  • Мнения: 965
А, ако ти я подсещаш по-често да сяда на гърнето, дали няма да има успех.  Thinking
И Наталия, в началото не ми казваше и аз през 15 мин. я питах - пишка ли ти се? И досега се налага да я подсещам, че понякога улисана в игра забравя!
Също мисля, като Касис, че не може да чакаш детето да ти каже - айде, мамо, сваляме памперса. Просто, един ден я оставяш само по гащи, переш повечко и подсещаш постоянно - това проработи при нас! Успех  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
...Също мисля, като Касис, че не може да чакаш детето да ти каже - айде, мамо, сваляме памперса....

А защо не може?  newsm78

# 23
  • Мнения: 600
...Също мисля, като Касис, че не може да чакаш детето да ти каже - айде, мамо, сваляме памперса....

А защо не може?  newsm78

всъщност, може. просто не смятам, че е добре дете над година и половина да пишка в памперса - ей така, както си върви. или да прикляка, да ака и да продължава да играе. проблемът по-горе е, че се е стигнало до възраст, в която детето вече твърде много разбира и е оставено да решава неща, които по мое мнение се решават само от родителя. не говорим за отказване на 10м, а на 2 и повече годишни деца. като се стигне до детска градина, ще го питате ли иска ли? а в първи клас? питате ли го на 2 години дали иска бонбони или супа? не вярвам. такива са ми доводите, може да съм малко крайна, но за тези неща имам твърдо убеждение. несвален памперс на тази възраст(освен ако няма сериозен проблем) е родителски мързел.  bouquet

# 24
  • Мнения: 5 255
Би ми било интересно да споделиш опита си със свалянето на памперса  Peace
Видно е че ни си от нас, мързеливите...
....
Видях вече  Peace


# 25
  • Мнения: 2 161
Касис,не си права,не е родителски мързел.Просто детето не е готово.От 6 месечни слагах децата си на гърне,плясках с ръце,поощрявах.Голямата си дъщеря измъчих с това махане на памперса около втората й годинка.Да ме пита човек защо.Малката просто не беше готова,стиска се на тоалетнта чиния и после се изпишква в памперса.Можеше да я притисна,да я насиля,да я дебна,обаче защо да го правя?Тя просто сама стигна до решението.Някой написа за даването на пример с друго дете като поощрение.За мен това е крайно погрешно и гадно.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
...е стигнало до възраст, в която детето вече твърде много разбира и е оставено да решава неща, които по мое мнение се решават само от родителя...

Хем детето разбира, хем родителят е този, който решава? Малко ми е сложно да разбера как родителят решава кога детето да почне да пишка на гърне и защо следва да го реши, когато детето е на около една година, година и половина, а не примерно още с раждането... Той родител ли е или лукова глава, все пак? Wink

# 27
  • Мнения: 600
шанел, права си, че не е хубаво да даваме за пример други деца, това по-скоро подтиска. права си и за това, че детето трябва да е готово. аз се опитах да откажа моето от нощно хранене на 1м, не беше готово. сама се отказа на 3м. насилието не е хубаво. на 6 м и на мен ми се вижда твърде рано да слагам на гърне, аз почнах към 10-11м. просто не съм виждала дете, което на 2 да не иска гърне. не съм виждала. моето в началото се стресира от самото гърне, после като видя, че не хапе си седеше. понякога правеше нещо, друг път не. като се запролети я издържах навън през 15мин, сърдеше се, но накрая разбра какво правим. това на 1г 4м. затова не мога да пвярвам, че дете на 2г ще предпочете памперс на дупето си. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 8 932
...е стигнало до възраст, в която детето вече твърде много разбира и е оставено да решава неща, които по мое мнение се решават само от родителя...

Хем детето разбира, хем родителят е този, който решава? Малко ми е сложно да разбера как родителят решава кога детето да почне да пишка на гърне и защо следва да го реши, когато детето е на около една година, година и половина, а не примерно още с раждането... Той родител ли е или лукова глава, все пак? Wink
E има и такива, последователи на ЕБХ, дето си мислят, че от раждането може да го научат без памперс. Аз лично съм на мнението, че детето само трябва да реши, кога е готово, другото е насила и не е лесно приложимо. Значи съм от луковите глави.

# 29
  • Мнения: 2 161
Ето,виждаш ли,Касис,нормално е всичко при децата.Само аз ли слагах децата си на 6 месеца на гърне?Сутрин и когато ги издебна,учех ги на хигиена един вид.Дори малката ми дъщеря мразеше гърнето и се принудихме  да я слагаме на тоалетната чиния по-късно.Аз мисля,че всяко дете само узрява за тези решения.Моите деца проходиха на 9-10 месеца.Приятелката ми все се жалваше,че нейното още не ходи.Голяма работа,то пък първо изкара зъби и първо захвърли памперса.

Общи условия

Активация на акаунт