ZARA уволни три момичета - не се усмихвали достатъчно?!?

  • 18 686
  • 145
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 838
Ми то в БГ трябва едва ли не да демонстрираш стандарт, който не притежаваш, само и само да получиш някакво нормално отношение. Отнася се не само за магазините.

# 106
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Ми то в БГ трябва едва ли не да демонстрираш стандарт, който не притежаваш, само и само да получиш някакво нормално отношение. Отнася се не само за магазините.
В момента в който влезеш в магазина скенера се пуска от главата до петите. Удря се тотала и от там нататък чакай обслужване.
Друго, което страшно много дразни е като почнат да ти говорят на "ти". Ей, полудявам!!

# 107
  • Мнения: 516
Анцунгът според мен изобщо не би трябвало да влияе на отношението им към мен. Сега няма да казвам че е скъп или че еди какъв си...казах само че е хубав и след цяла седмица облечена с костюми и официални облекла, събота и неделя искам да съм с нещо по-удобно. Пък и въпрос на вкус.
По този повод се сещам за един абс. реален случай с един мой познат.
Значи в шоурум на луксозна автомобилна марка влиза един оръфан чичко по къси гащи потник и джапанки,оръфана чантичка на кръста, като преди да влезе си е подпрял колелото на  витрината. Търговците естествено веднага го заливат с пренебрежение....но човека не се възмущава. При което купува 2 автомобила....в брой, единия за него, другия го иска с голяма червена пандела паркиран пред тях за подарък на жена си.....
Продавачите бяха онемели..... Mr. Green
Всъщност, човека , оръфлека който влезе в магазина бе един от доста богатите хора в БГ по това време когато се развива събитието.
Мисълта ми беше, че не виждам логика в преценките на продавчките...... Просто човек не знае зад анцунга или в джоба му какво се крие и няма право да лепи етикети с определения  Wink
Бубуто, такива легенди се носят във всяка сфера на търговията по света и у нас. Истината е, че и продавачите са хора и правят преценки, точно както ти им правиш. Нещата са двустранчиви. Когато ти се отнасяш с пренебрежение, нямаш право да изискваш уважение.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 16:21 от Reza

# 108
  • Мнения: 25 600

В момента в който влезеш в магазина скенера се пуска от главата до петите. Удря се тотала и от там нататък чакай обслужване.
Друго, което страшно много дразни е като почнат да ти говорят на "ти". Ей, полудявам!!

Нормално. Продавачките се отнасят към клиентките като към изпреварилата ги конкуренция. Едните вече са постигнали това, за което драпат другите - дълбокия джоб на някой Паричко...  Mr. Green
И обратното - клиентките пък се държат надменно, за да демонстрират преднината си...  Whistling
Честно казано, жал ми е и за двете категории, за които магазините са единственото място, където да си избиват комплексите - настоящите и бъдещите принцеси.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 535
Анцунгът според мен изобщо не би трябвало да влияе на отношението им към мен. Сега няма да казвам че е скъп или че еди какъв си...казах само че е хубав и след цяла седмица облечена с костюми и официални облекла, събота и неделя искам да съм с нещо по-удобно. Пък и въпрос на вкус.
По този повод се сещам за един абс. реален случай с един мой познат.
Значи в шоурум на луксозна автомобилна марка влиза един оръфан чичко по къси гащи потник и джапанки,оръфана чантичка на кръста, като преди да влезе си е подпрял колелото на  витрината. Търговците естествено веднага го заливат с пренебрежение....но човека не се възмущава. При което купува 2 автомобила....в брой, единия за него, другия го иска с голяма червена пандела паркиран пред тях за подарък на жена си.....
Продавачите бяха онемели..... Mr. Green
Всъщност, човека , оръфлека който влезе в магазина бе един от доста богатите хора в БГ по това време когато се развива събитието.
Мисълта ми беше, че не виждам логика в преценките на продавчките...... Просто човек не знае зад анцунга или в джоба му какво се крие и няма право да лепи етикети с определения  Wink
Бубуто, такива легенди се носят във всяка сфера на търговията по света и у нас. Истината е, че и продавачите са хора и правят преценки, точно както ти им правиш. Нещата са двустранчиви. Когато ти се отнасяш с пренебрежение, нямаш право да изискваш уважение.
Доста време работих в представителство на марка камиони. Е няма ти кажа какви мазни окъсани и мизерни тираджии и комбайнери са идвали при мен. За мен външният им вид няма никаво значение. Аз съм на работа и тя се състои в това да взема прите по най добрия начин на всеки един потенциален клиент, така че да остане доволен и да дойде пак.
Имала съм и простаци, които два лафа на кръст не могат да вържат нито знаят какво търсят, но моята задача е не да им покажа те колко са тъпи а аз колко умна, а да ги ориентирам, помогна и т.н...да си свърша качествено работата. Да, правя преценка на клиента, но не за това колко е платежоспособен или не и дали ще купи или не, а по-скоро преценка за правилния ми подход към него....за крайната цел, да си купи и да остане доволен.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 16:22 от Reza

# 110
  • Мнения: 765
За кой "оръфлек" става въпрос? Така и аз мога да разказвам, без да споменавам имена. Кажи кой от най-богатите хора в БГ се облича така ? Любопитно е все пак да чуем кой ходи за Мерцедес (примерно) и плаща в брой 2 такива коли (тук е момента да се осъзнаем за коя легенда иде реч) и това, че има пари означава ли, че не е за темата за Бай Ганьо? От къде е извадил 200 000 евро в брой? Или 100 ? От портмонето на кръста ли? Дали ли са  му касова бележка?
Никой не е длъжен да прави добро впечетление на продавачите, ясно е , обаче преди да кажеш, че някоя "гъска" те гледа надменно виж как ти самата гледаш на себе си - "удобно ми е с анцуг и си ходя така до мъжът ми , който е в костюм, как мислите, защо продавачките ме гледат странно и не ми обръщат внимание?"

# 111
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако тази "гъска" оправдава посоченото определение, то тя не се интересува от парите, които може да измъкне от мен, а от парите, които вече някой друг ми е измъкнал срещу това, което съм сложила на гърба си. Ако тя не иска моите пари, ще ги дам на някоя по-отзивчива продавачка.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 535
За кой "оръфлек" става въпрос? Така и аз мога да разказвам, без да споменавам имена. Кажи кой от най-богатите хора в БГ се облича така ? Любопитно е все пак да чуем кой ходи за Мерцедес (примерно) и плаща в брой 2 такива коли (тук е момента да се осъзнаем за коя легенда иде реч) и това, че има пари означава ли, че не е за темата за Бай Ганьо? От къде е извадил 200 000 евро в брой? Или 100 ? От портмонето на кръста ли? Дали ли са  му касова бележка?
Никой не е длъжен да прави добро впечетление на продавачите, ясно е , обаче преди да кажеш, че някоя "гъска" те гледа надменно виж как ти самата гледаш на себе си - "удобно ми е с анцуг и си ходя така до мъжът ми , който е в костюм, как мислите, защо продавачките ме гледат странно и не ми обръщат внимание?"
Хехе, явно за теб има голямо значение да му спомена името.....наречи го както искаш, ако искаш вярвай, това си е твое мнение и решение. Прекалено издребняваш....аз сметнах да не ви занимавам с подробности, но явно някои хора тук са прекалено дребнави и търсят да ровят навсякъде. Само не разбрах защо реши че мъжът ми е бил с костюм  Wink Това че ти не носиш анцунг си е пак твоя преценка и не смятам че всички трябва да се съобразяваме с нея.

# 113
  • Мнения: 228
А едно от любимите ми е, ако това което мериш ти е тясно-ще се отпусне след пране. И обратното-ако ти е големичко-като го изпереш леко ще се свие. Joy
тогава имам желание тази продавачка да я  #2gunfire #2gunfire #2gunfire, защото почти никога това не се е случвало

# 114
  • Мнения: 274
 А мен ми е интересно анцуга шушляков ли беше? Щото има и скъпи шушляци. Иначе жена в анцуг до мъж в костюм ...незнам...това дори и за Ал Макуин е прекалено екстравагантно Simple Smile А кво има под анцуга? Тениска най-вероятно, нали? Ще си купя и аз най-накрая чантичка за кръста, защото джоба ми е скъсан и съответно празен....Т.е. имам финансово-сексуален проблем - бъркам в джоба-к.р! Simple Smile

# 115
  • Мнения: 13
Има много глупави продавачки, факт. Както и таксиметрови шофьори, сервитьори и всякакъв обслужващ персонал. Да ги уволняват е редно.
 п.с. не искам да обиждам никой с анцуг, да не ми скочите сега, но никога, когато съм била по разни места в Европа не съм виждала хората да ходят по парфюмериите с анцузи  Grinning

Миналата неделя бях в Букурещ. Направи ми впечатление, че доста срещана гледка по моловете са момичета с грим и прическа и по анцуг. Странно ми стана.

Май темата за анцузите се премести тук.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Изместихте темата. Кой как ходи облечен си е лично негова работа, нали не пречи на околните. Както казва моя приятелка: "Всеки има право да няма вкус!"
За обслужващият персонал, в който и да е магазин би трябвало да е без значение външния вид на клиента, презрителния и намръщен поглед или друга негова особенност. За тях това би трябвало да е просто клиент, т.е. човек, който косвено или пък пряко ще им изкара заплатата. Демонстрирането на лично, а още повече отрицателно отношение към клиент е най- меко казано липса на какъвто и да е професионализъм.
У нас важи едно: какъвто персонала, такива и работодателите.

# 117
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
явно някои хора тук са прекалено дребнави и търсят да ровят навсякъде.

Ужасно си права.
Чак на мен ми стана любопитно как така се плащат две коли (луксозни, какво ли означава това?) в брой.
Не за друго, но това грубо сметнато прави около 400 банкноти поне, които надали се побират в нормална чантичка на кръста.

Но както и да е.

# 118
  • Мнения: 359
Мола не е театър ,че да се изисква по специално облекло.Закрит пазар е все пак.

# 119
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А какво в МОЛА изисква грим, остава загадка.

Общи условия

Активация на акаунт