мами моля дайте савет

  • 303
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте мами този форум много ми помага и постояно чета темите и понякога ми се иска да отговоря на някого но рядко ми остава време .Но ето че сега ми трябва савет макар че изчетох доста неща и ни е рано все още но искам все пак да се информирам.                                                                                          Та на вапроса че май се отплеснах   ние сме на 2мес. и 3дни Марти е надал 1.4кг. само на карма вече е 5.5кг. при 3.3кг.роден педито не ми каза нищо за сокчета не че щях да я послушам мисля ако надава добре да карам до 6 мес. само но карма _правилно ли е .Питам защото навсякаде в книгите хем нови не от едно време пише 10 седмица каши да се дават за сокчета знам че кам 1 год.Добре че има форум че по тея книги човек ще се подлажи.Правилно ли сам се насочила само на карма нали абсолютно нищо друго не се дава до 5_6 мес.Знам че много мами са пуснали подобни теми но за сигурност да ви питам и аз мерси предварително.                                                                                                                     И последно знам че е вредно за бебо но от време на време си драпвам от цигарата на мажа ми не е постояно знам че не постапвам добре дали му пречи някои казват че можело да горчи кармата от толкова малко ще му се отрази ли Embarassed

# 1
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравей,

Добре си се насочила. Препоръките на Световната Здравна Оргнизация, а вече и на Българското Министерство на Здравеопазването, са до 6 месечна възраст, бебетата да са само на кърма, освен, ако няма някакви здравословни причини да се захрани по-рано. Кърмата е най-добрата храна за тях на този етап. Дори в много случаи до 1 година кърмата си остава основното ядене, а останалата храна е за запознаване.

Относно пушенето - със сигурност това не е най-доброто за бебчето, но пък е сигурно и това, че не е добре за него и ти да се тормозиш и лишаваш от всичко, ако това ти тежи. Просто гледай наистина да е дръпване и то след кърмене, за да има възможно най-дълго време за изчистване. Има тема в Библиотеката за кърмачките-пушачки. Може да я прочетеш. Там има много съвети.

# 2
  • Мнения: 433
Здравей, градска  Hug
Аз като човек, работил в издателство, ще цитирам едни думи на Ерих Кестнер (цитирам по памет) :
"От време на време не вярвайте на учебниците си. Те са препечатани от едни по-стари учебници, които са преписани от още по-стари учебници, които пък на свой ред са били преписани от други стари учебници. Това някои наричат традиция"  Mr. Green

Това с пълна сила важи и за книгите от типа "как да отглеждаме бебета" Изключенията са доста малко и за тях обикновено научаваме тук във форума.

(имам една малка забележка. Ако подреждаш по-добре текста си и слагаш Enter от време на време, вместо дълги интервали, хората ще те четат по-добре и ще разбират по-точно думите ти)

# 3
  • Мнения: 39
мерси за съвета относно пушенето не прекалявам а и все пак е моито дете най малко искам да му навредя.
а относно ентера все още сам нова  Embarassed
но вече задобрявам Peace
мерси мами

Общи условия

Активация на акаунт