Какво мислите?

  • 2 002
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте мили дами!
От няколко месеца насам се регистрирах в този форум и изчетох доста от темите, които сте обсъждали.
С моя съпруг решихме тази година да започнем да работим по въпроса или както вие му казвате "бебеправим". От началото на февруари или по точно след последния ми цикъл, който беше на 28.01 - 02.02 започнахме просто да не се пазим, макар че моето желание беше чак към май месец да започнем, но се оставих да бъда убедена Embarassed, че не е лошо да се почне по от- рано, предвид и годините ни (29)  Grinning. И така де, без да засичам овулации и др., няколко пъти през февруари не се пазихме.
И след като онзи ден на 4.03 все още не ми идваше се изнервих и си направих тест. Е двете чертички бяха абсолютно ясни. Но проблемът е че все още имам чувството, че всеки момент ще ми дойде. Наболява ме коремът така както преди цикъл, гърдите също ме болят. Изчетох темите за първите признаци и наистина ги има сред тях, но все пак продължавам да се чудя. Вчера и днес сутринта имах леко розово зацапване. Дайте съвет, за посещение при доктор ми се вижда  рано. Докога би трябвало да ме придърпва така корема? Иначе освен че ходя през час да пишкам, друго нищо странно не забелязвам.
Ще чакам вашите мнение.
Мерси и приятен ден на всики Laughing

# 1
  • Мнения: 551
Честито   bouquet ти си си бременна придърпванията са нормални а за зацапването може да попиташ доки но до колкото знам мисля,че и то е нормално.За преглед още е рано.
Ноправо ти завиждам-благородно- за късмета,че е станало от първия път. Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Честито и лека бременност  bouquet
Обади се на лекаря си! Рано е за преглед, но не подценявай зацапването! И няма такъв филм като нормално кървене по време на бременност. Възможно е да се касае за нисък прогестерон и да се наложи да пиеш лекарства, но това ще го прецени лекаря ти. Успех!

# 3
  • Мнения: 421
Честито, лека бременност ти желая  Hug
И аз подкрепям Голди, отиди на лекар или поне му се обади и ако не си почнала да пиеш Фолиева киселина, почвай.

# 4
  • Мнения: 160
 Хайде и от мен едно ЧЕСТИТО Simple Smile   bouquet
Подкрепям момичетата за доктора  Peace

# 5
  • Мнения: 2 270
Честито  bouquet
За зацапването - на лекар! Peace

# 6
  • Мнения: 7 201
Честито и лека бременност  bouquet
Обади се на лекаря си! Рано е за преглед, но не подценявай зацапването! И няма такъв филм като нормално кървене по време на бременност. Възможно е да се касае за нисък прогестерон и да се наложи да пиеш лекарства, но това ще го прецени лекаря ти. Успех!
PeaceЧестито и от мен!

# 7
  • Мнения: 1 335
Честито и от мен!!! Погрижи се да се свържеш колкотоможе по-скоро с гинеколог за зацапването. Лека и безпроблемна бременност ти желая!   bouquet

# 8
  • Мнения: 281
Лека бременност,здраво и хубаво бебче  bouquet.

# 9
  • Мнения: 104
Честито за  EFP, а на доктор иди още днес - зацапването може да означава много неща! Успех!!! smile3525

# 10
  • Мнения: 551
nebemore Какво става продължава ли зацапването и ходили на доктор?

# 11
Добро утро!
Благодаря ви момичета!
Не, не съм ходила още на лекар. Евентуално си мисля другата седмица да отида. Днес съм доста по-добре с придърпванията, почти ги няма. Зацапването много странно беше само по 1 път вчера и онзи ден. Сега си имам нормално течение, тоест не знам колко е нормално, но си го имам по принцип. Така де, реших ако се появи още веднъж да отида в понеделник, ако не чак в петък да си взема ден по този повод.
Доста ми е притеснено и все още не мога да асимилирам случилото се  Grinning. Бихте ли ми изяснили какво точно представлява прегледа когато си още в началото (първия месец), само на ехограф ли те гледат. Трябва ли да занеса резултат от кръвен тест или нещо такова.
Все още не мога да го повярвам и тормозя мъжа ми с моите притеснения, защото не искам да казвам на никой друг. Е на майка ми съм казала, но тя едно време с някакви жаби си е правила изследвания  Laughing и има доста остарели разбирания. Така че разчитам на вас.
Поздрави и до скоро! Hug

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Поздравления!

# 13
  • Мнения: 551
Радвам се че всичко е минало благополучно  Hug
Сега трябва да си почиваш е да не се притесняваш  Peace

# 14
  • Мнения: 1 335
Много се радвам, че зацапването е спряло. Гледай да почиваш доколкото е възможно засега.
Прегледът е почти като рутинния гинекологичен преглед. Ще те погледнат на ехограф (хуваво е да е вагинален), ще установи местоположението иразмерите на плодното сакче, по преценка на лекаря ти ще ти вземе проба за микробиология, за да се види от какво е течението, което имаш. Гледай ад си максимално изчерпателна с всички въпроси и притеснения, които имаш по отношение на бременноста. Ще насрочите дата за следващ преглед за установяване на сърдечна дейност. Лекарят ще ти обясни кога и какви изследвания да правиш. Резултат от кръвен тест няма нужда да носиш ако не си си пускала такъв. Пий си фолиевата киселина! Всичко ще е наред! Ще чакаме да се похвалиш като видите сърчице!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт