Какво и по колко си хапват 11 месечните бебчовци?

  • 390
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте мамчета!
Реших да пусна тази тема защото отскоро имам проблем с моето сладурче. Отказва да пие млякото. Давах му Милумил, смених с Хипп, сега съм взела Нутрилон, но изпива по 100 гр. или отказва тотално само като види шишето. На 5 хранения сме, пробвах и с четири, но проблемът не се реши. Режимът ни е следният:
8.00ч. - АМ
11.00ч. - попара+плод
14.00ч. - пюре(месно или зеленчуково)
17.00ч. - каша(млечна)+ плодов сок
20.30ч. - АМ
Търсих информация по темата с търсачката, но не открих нищо конкретно.
Помагайте, какво става, имали ли сте подобен проблем. Знам, че е рано да отбива млякото, какво да правя, пием млякото с рев....... Sad

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
От личен опит не мога да говоря. Дъщеря ми все още с удоволствие пие АМ, но доста деца около годинката го отказват. Това, което мога да те посъветвом е да го прибавяш към останалата храна- в пюрето, в попарата и т.н. Кашата е млечна така или иначе, което е добре. На тази възраст вече спокойно може да предложиш и кисело мляко. Не тормози детето, на всяка цена да пие АМ, но и не спирай да предлагаш. Ще прозвучи банално, но е напълно възможно да преминава през някакъв период и само след няколко дни да реши, че отново иска да пие мляко.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
Пробвай да сложиш бисквита или каша в малякото,да му промени малко вкуса.Може да му хареса.Пробвай и с кисело мляко.Или изчакай ден два,може да му е  омръзнало вече.

Мойта дъщеря преди седмица отказа АМ.Само като види вечер шишето и се обръща на другата страна.И кисело не иска в шише.С лъжичка хапва.

# 3
  • Мнения: 1 897
Синът ми категорично отказа да пие АМ малко след годинката.От тогава сме на кисело мляко.
Съветите, които са ти дали майките писали преди мен са хубави.Опитай да ги приложиш.

# 4
  • Мнения: 6 441
Ние сме горе-долу на същият режим  Peace
Може към сухото АМ да добавиш много малко вода,за да стане като кашичка+плод.Може така да се хареса.

# 5
  • Мнения: 569
    Ashli, все едно че аз съм писала поста... Ние сме точно на 11 месеца , режима на хранене ние почти идентичен с вашия и от около седмица- бутилка да не види Cry
   На мен надеждата ми е в това, че при нас имаше възпалено гърло+ запушено носле и тогава започна да отказва млякото, но въпреки , че вече е  по- добре млякото е изцяло извън менюто ни. Слагам колкото може в другите храни , но се притеснявам - памперсите ни са много по- сухи ,  а и не знам ако продължавам да предлагам , дали няма още повече да го откажа...Тази вечер заспа гладен Sad
   Не ти бях в помощ , но както виждаш и аз самата имам нужда от съвет- успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт