как да кажем на детето за починал близак?

  • 7 348
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
скоро почина бабата на мажа ми.детето много я обичбаше и ощте не сме му казали,а все пита за нея.кажете ми ако ви се е налагало да сьобщите такава новина как сте я поднесли?или как бихте постапили в такава ситуация?

# 1
  • Мнения: 3 886
Незнам как да му кажеш.Моето дете живя с майка ми и травмата е голяма .Видя че е починала но не беше на погребението.Незнам как да ти опиша травмата.Ако не е живяло детето с нея кажи му просто че е на едно по добро и чисто място.Много му обяснявахме на Крис .Аз си познавам детето преди 2 г почина най добрия му приятел и той все още не знае. Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 7 013
Мисля, че трябва да обясниш, че всички хора умират и отиват един ден на небето и за тях се грижат ангелчета или Бог. А бабата ще продължава да живее в сърцата ви и да гледа от от горе любимото си правнуче, защото винаги ще го обича. Съжалявам за загубата ви.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Обясни му , че е на небето и от там го гледа и му се радва.

# 4
  • Мнения: 8 999
Винаги съм била директна с децата си, не обичам да ги лъжа, защото, особено в този случай, разочарованието, което ще изпитат някой ден, осъзнавайки смъртта и заблудата в която са живели, ще бъде много по-травмираща.

# 5
  • Мнения: 9 814
Обясни му , че е на небето и от там го гледа и му се радва.

Това обясних на дъщеря ми, когато прабаба й почина. Живеехме близко и се виждаха всеки ден. Кати беше на почти 2 г., когато това се случи и от тогава знае, че съществува и смъртта.

# 6
  • Мнения: 2 891
Всяко дете разбира смъртта по различен начин. Малчо каза, че не обичал починалата си баба, защото била умряла и не му говорела.

не е лошо да има някакъв пояснителен разговор, но реален, а не измислен.

# 7
  • Мнения: 326
Винаги съм била директна с децата си, не обичам да ги лъжа, защото, особено в този случай, разочарованието, което ще изпитат някой ден, осъзнавайки смъртта и заблудата в която са живели, ще бъде много по-травмираща.
т
Не мисля, че когато кажеш, че еди кой си е на небето при ангелите и Дядо Господ ще излъжеш. Зависи от личните разбирания за на всеки от нас. Според мен това е правилното обяснение.

# 8
  • Мнения: 24
благодаря за саветите момичета!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
nana 01 - колко е голямо детето ти?

# 10
  • Мнения: 1 479
Мисля, че трябва да обясниш, че всички хора умират и отиват един ден на небето и за тях се грижат ангелчета или Бог. А бабата ще продължава да живее в сърцата ви и да гледа от от горе любимото си правнуче, защото винаги ще го обича. Съжалявам за загубата ви.
Да,това обяснение сьм гледала по филмите и много ми харесва! Peace

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
nana 01 - колко е голямо детето ти?

Понеже точно от това зависи отношението ти към въпросите на детето  Peace

# 12
  • Мнения: 47 956
аз засегнах темата ей така между другото много преди да ни се случи нещо подобно, обяснила съм че хората като умрат телата им се развалят както месото и плодовете, затова ги погребваме, и има гробища и гробове,а душите отиват на небето, където казват че е много хубаво и един ден всички отиваме там
дъщеря ми беше малка, когато получи това обяснение, и го разбра горе долу
искаше ми се по- отрано да знае за тези неща, защото неминуемо се случват

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
обърках се Embarassed

# 14
  • Мнения: 4 841
хората като умрат телата им се развалят както месото и плодовете, затова ги погребваме

Толкова картинно си го обяснила, че чак ми стана гадно като си го представих  Tired

Сина ми е виждал умряло коте и умряло куче на улицата, но на гробища не съм го водила и не съм му говорила за тях. Май съм пропуснала материалната страна на нещата, ама и той не е питал... Обяснението за духа-звездичка му беше достатъчно на този етап. Сигурно по-късно ще има и още въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт