Термометрите

  • 1 935
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 317
този за ухо трябва ли да седържи с ръка или сам си стои там?/в ухото/?

Естествено , че се държи с ръка.

Нашия го взехме за 50 лв. някъде.

# 31
  • Мнения: 3 376
Май от тези за ухо и/или чело трябва да вземем.
Абсурд е да му меря Т анално или със залагалка-няма начин.

Дигиталния ни засега не е давал отклонения,но е много трудно-като е буден се мърда,като спи няма как да му го напъхам до под мишницата през блузата и да не го събудя  Rolling Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 2 686
Ще следя темата с интерес.

Имам дигитален термометър, такъв за ухо и живачен. Този за ухо интересно, че на мен мери вярно, а на детето не. Ушето ли му е малко още, че не става, незнам. А уж е бебешки. С дигиталния мерим под мишницата, но голям зор тези 10 секунди! То мойто зверче и да е болно не може да седи на едно място толкова време. Та затова се чудя какви други алтернативи има... С живачен съм му мерила един единствен път в дупето, но температурата беше много висока и исках да знам колко точно е висока. Едва след това разбрах, че живачните изобщо не са чак толкова точни.

# 33
  • Мнения: 1 029
аз ползвам от тези, които се лепят на челото- бързо и удобно.И за по- точен резултат, когато се наложи живачен.

# 34
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Този за ухо интересно, че на мен мери вярно, а на детето не. Ушето ли му е малко още, че не става, незнам. А уж е бебешки.

Когато мериш температурата, трябва да подръпнеш ушето навън леко, така че ушният канал да е отворен и за да може да се измери температурата директно от там - тоест да е точно на каналчето. Надявам се да го обясних правилно.

# 35
  • Мнения: 3 932
Много рядко меря температура, особено, когато е очевидно. Иначе ползвам дигитален-най-лесно се приема от детето.

# 36
  • Мнения: 360
По повод на "Часът на мама". Не знам, дали обърнахте внимание,но гостенката, която обясняваше за термометрите не беше лекар, а представител на фирма, продаваща термометри. Естествено, че ще каже, че най-точни са най-скъпите, а тези от 1 лев - най-неточни. Аз, колкото лекари съм питала всички казват живачен. Ние имаме дигитален на Чико, мери както той си знае, а е нов. Много неприятен проблем, наистина. Thinking

# 37
  • София
  • Мнения: 9 846
Меря само с дигитален Бертони.Имам два еднакви,правила съм си няколко експеримента,та мога да споделя следното:
-с двата дигитални съм мерила т едновременно под двете мишници-показва една и съща
-*с два живачни съм мерила Т под двете мишници едновременно-дава ми разлика от около градус Rolling Eyes
-под едната мишница дигитален,пад другата живачен-разлика от 6 десети
Въобще нямам вяра на живачните т,ама грам.Може би тези от едно време и да са били добри,но сегашните китайски боклуци за мен лично са неточни.Да не говорим за риска от счупване.В една тема преди повече от година един потребител/мисля аптекар/,ми беше писал,че ако ще купувам живачен,то трябва да е..не си спомням точчното име,но нещо от сорта "живачна пирамида на Тошиба",който трудно се намирал и бил доста скъп.

# 38
  • Мнения: 351
Мерим в дупето с електронен на ОMRON. Доволна съм за сега.
Аз също съм много доволна от този термометър! Peace

# 39
  • Мнения: 492
Ползваме дигитален на Чико. Засега съм доволна. Мери точно и бързо. Peace

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Цитат
А някой ползвал ли е термометър-биберон? Аз реших първо с такъм да се сдобия за бебоче, живот и здраве...


Ако отказва биберони незнам как ще премериш температурата с него... Или ако формата е по-различна от тази на любимата залъгалка - пак няма да седи достатъчно дълго в устата, за да измери коректно...

Така е.Аз взех и термометър биберон,но Тери така и не засмука залъгалка-същото и с термометъра.Моментално го избутваше с език и нито веднъж не ми свърши работа.

Общи условия

Активация на акаунт