Хитринки за всякакъв случай (2)

  • 101 134
  • 284
  •   1
Отговори
# 75
За премахване на петно от мастило най-ефикасният начин е третиране с чист спирт. Петното се намокря със спирта и то си изчезва само. След това-в пералнята, за да изпереш спирта.

# 76
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
благодаря ви ще пробвам  Peace  bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 1 456
Хоп-троп и аз при вас! 55
Страхотни идейки!

С крем Каро, както и с почти всеки крем за бръснене можете да почистите замърсени шушлякови якета, без да ги перете с вода целите.Мазва се върху замърсеното място и с влажно парцалче се леко се търка. После се обира със суха кърпа.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 686
Моето не е хитринка, но покрай копчетата от клавиатура се сетих - преди време ги залепих върху едно шише от течен сапун (с лепило или горещ силикон се намазва там, където е буквичката). Стана много ефектна бодлива вазичка.

# 79
  • Мнения: 4 358
И тук да се запиша. Много полезна тема  bouquet
Дано да не се повтарям, защото нямах време да изчета всичко назад, а чак сега за съжаления ви откривам. Подвизавам се главно в готварския.
Та накратко за какво се сещам аз - преди като си купувах връзки пресен магданоз, целина и разни други, докато да се употребят и половината завяхваше и съотвено заминаваше на боклука. Жената на чичо ме светна за това - Нарязват се зелениите на ситно и в бурканчета се насипва малко от подправката, малко сол , пак подправка и така докато свърши. Съхранявам в хладилника. Резултата е свежа подправка по всяко време. Само внимание - при готвене на добавяйте сол че ще се пресоли храната.

# 80
  • Мнения: 2 942
С Каро можеш да си почистиш и грима - не люти на очите. По рано бях "абонирана" за него , но отдавна мъжа ми е на пяна, която в някои моменти спасява

# 81
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
И тук да се запиша. Много полезна тема  bouquet
Дано да не се повтарям, защото нямах време да изчета всичко назад, а чак сега за съжаления ви откривам. Подвизавам се главно в готварския.
Та накратко за какво се сещам аз - преди като си купувах връзки пресен магданоз, целина и разни други, докато да се употребят и половината завяхваше и съотвено заминаваше на боклука. Жената на чичо ме светна за това - Нарязват се зелениите на ситно и в бурканчета се насипва малко от подправката, малко сол , пак подправка и така докато свърши. Съхранявам в хладилника. Резултата е свежа подправка по всяко време. Само внимание - при готвене на добавяйте сол че ще се пресоли храната.
да ви кажа  пък аз как си съхранявам зелени подправки-измивам ги хубаво,подсушавам ги и откъсвам само листенцата,слагам ги в найлонови пликчета и ...бам във фризера,кагото готвя вадя кесията,понамачквам я да се начупят и поръсвам в яденето колкото е необходимо,после прибирам веднага пликчето без да се размрази,така имам свежи подправки по всяко време Peace

# 82
  • Мнения: 1 269
Магданоза, измит  и нарязан слагам в стъклен буркан , затварям с капачка и в хладилника.  Не слагам никаква сол .Така   се запазва доста дълго време в свежо състояние. Peace

# 83
  • Мнения: 3 036
И аз имам една малка хитрина:
Когато правя пуканки не изхвърлям така наречените циганчета(изгорелите).
Тях ги прибирам и ги смилам с кафемелачка,смесвам с риган,мащерка,сол и други подправки и си правя страхотна мерудия.
Това ми го каза една жена от Родопите,като я попитах как я докарват на такъв страхотен мирис и тя ми каза тайната.

# 84
  • Мнения: 2 942
Ти ме уби - аз толкова "цингета" съм изхвърлила, въпреки че знам че в" шарена сол" се слага печена царевица

# 85
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
да ви кажа и един лесен начин за почистване на залепнала дъвка-взимам кубче лед и го държа върху дъвката докато тя се втвърди и стане трошлива и я изронвам от мястото където е залепнала Peace

# 86
  • Мнения: 55
Ето и от мен нещо.За да изпукате ПУКАНКИТЕ без циганчета когато ги купите ги слагате във фризера и там си стоят, и когато решите да пукате изкарвате колкото ви трябва и другите обратно там.Добър апетит.  chef

# 87
  • Добрич
  • Мнения: 52
Чудна темичка Peace

Да споделя за котления камък в ютията и кафеварката-от поне 3 години го правя само с препарат за отстраняване на котлен камък-има и български,и вносни като в упътването точно си пише как и по колко се слага.Ефекта е моментален-кафеварката почна да работи два пъти по-бързо!Моя съвет е да си вземете вносен препарат PeaceПрез ютията доста време изтичат гадости,които оцветяват и трябва доста пъти да прекарате водата докато се изчисти,за да няма изненади.

# 88
  • Мнения: 135
здравейте момичета кажете ми как да се отърва от мравки в къщи,направо нямам идея какво да ги правя ако някой знае ще му бъда благодарна

# 89
  • София
  • Мнения: 6 210
toni_bo, против мравки съм използвала една пудра - Халек, не беше скъпа, но пък излезе ефикасна. Нещо ми се върти в главата, че и промениха търговското наименование, но не се сещам в момента. Аз съм я купувала от аптека и като кажа името на препарата, обикновено веднага се сещат какво търся.Изгони мравките, но неприятното е, че си е пудра... ръсиш и се вижда бялото! Живея на четвъртия етаж и почти всяка пролет мравките се катерят!!! Всички съседи се оплакват, предполагам, че имаме мравуняк до блока:) Обикновено забелязвам първите им набези по терасата и ръся основно там - спирам ги на входа, така да се каже и не се налага да си "маркирам" цялата къща  Mr. Green
Баба ми пък, с този препарат изчисти цветята в градина и саксиите си от листни въшки и прогони някакви летящи мравки, които бяха нападнали къщата й.
Между другото съм пробвала и със сол - но ми се стори не толкова ефикасно.

Общи условия

Активация на акаунт