смуче палец - помощ, рани!

  • 1 724
  • 19
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Здравейте,
Кажете ми какво да правя. Елена смуче палче все още и не можем да я откажем. Превързвах го-смуче превръзката и я махва. Чух че имало гел, но не знам нито какъв е нито има ли ефект. Няма ли и него да го изяде и после пак да смуче. Ако някой знае нещо изпитано-кажете, защото вече има ранички там, където смуче. Инае не я насилвам много да отказва палчето, но много се притеснявам за раните по пръстчето, а не толкова, че си смуче пръста
Благодаря от сърце!

# 1
  • Мнения: 9 467
Здравей!
Не е гел а течност която люти и горчи, нанася се с четчица като лак е...но попива.
Казва се Daum-exsol на Dentinox, купих фо за 10,60лв -иначе е точно с такава цел Peace
Аз гоползвам с друга-да отбия бозайника си, и има ефект  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 9 467
Забравих да ти кажа..понеже е с по-остра миризма /това е до момента на изсъхване...няколко секунди/, мисля че за детето ще е по-добре да го намажеш след като заспи, но сама прецени.

# 3
  • Мнения: 357
мале и ние сме рани по палеца, а ме е страх да му мажа такива течности ... все пак май ще се наложи  Sad

# 4
  • Мнения: 600
да споделя мног опит, че ние сме с история Laughing

смуче пръста от 6месечна. тогава просто го вадех, но не помогна. на 1 годин апробвахме с даум екзол, в началото спря, защото е горчив. после свикна с вкуса и не й пречеше Rolling Eyes след това опитахме: сол, люта чушка, пипер, йод. с всичко свикна. от една седмица връзвам бинт. разбързва го, но вече му лепя и лепенка върху бинта. в къщи удържаме положението, но понякога в яслата го маха.

а, забравих да кажа, че и с хомеопатия опитах, докторката смяташе, че било от стрес. не успяхме, само на мен ми заформи комплекс, че съм си зарязала детето и то е нещастно.

пръстът вече е два пъти по-голям от другия, защото е отекъл. имам морав цвят и раничка. днес отидохме на хирург, на мен направо ми изглежда като гангренясал. отекъл е от смукането, но не е чак трагично. а раничката е екзема, за която ни дадоха крем. няма начин, просто трябва да я спрем.

четох много, вкл. разни психолози. в общи линии заключението е следното - много малко вероятно е детето да е нещастно, по-скоро му е скучно. опасност за постоянните зъби нямало. дръжте го заето през цялото време. това, обаче, не е приложимо през нощта, когато ти спиш, а то смуче Rolling Eyes за това прилагам бинта, гаден е за смукане. всички, обаче, твърдят, че детето се отказва само межу 3 и 6-годишна възраст. дори и да успееш по-рано с някое от гореспоменатите средства, то после пак се присещало и почвало. тъй като вече съм видяла колко трагично може да е положението, не бих го чакала само да се откаже, яд ме е, че не съм взела радикални мерки много по-рано. сега освен бинт и заплахи, че ще й отрежат пръста, друго не ми е останало Rolling Eyes

дано да бях полезна.

# 5
  • Мнения: 5 255
Дъщеря ми си смучеше интензивно палеца до 2г. Не правех нищо, докато не реших да взема това :
DAUM EXOL  Peace
Помогна ни - за три дни забрави  Grinning
Продава се в аптеките  Wink

# 6
  • Мнения: 236
Моят син е само на 5 месеца и ми се иска да го откажа докато е малък и не е станал траен проблема!Дали това мазило може да се използва за толкова малко бебе ?!?

# 7
  • Мнения: 30 965
Моята беба смучеше почти непрекъснато. Взехме Даум-Ексол преди около месец. Непрекъснато и упорито мажем и засега има ефект. Аз се бях отчаяла, но сега се надявам. Ако случайно го лапне веднага рязко го изваждам. Имаше и плач, но постепенно нещата вървят. Много е трудно, но колкото по-рано се започне, толкова по-голям е шансът за отказване. Не се предавай. Мислех, че лекарството е за по-големи деца, ако знаех щях да мажа още на 3 месеца. Като намажеш мирише на ацетон и горчи ужасно. Пробвах. Вкуса остава в устата дълго време. Аз мажа, тя го смуче-горчив! Аз мажа пак веднага и тя пуска.

# 8
  • Мнения: 236
може ли да се ползва при 5 месечно бебе?

# 9
  • Мнения: 5 255
Моят син е само на 5 месеца и ми се иска да го откажа докато е малък и не е станал траен проблема!Дали това мазило може да се използва за толкова малко бебе ?!?
По скоро НЕ - попитай в аптека  Peace
За малки деца имаше някакви играчки, но в момента не мога да се сетя къде съм ги гледала  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 5 255
 Thinking хм....
Daum-exol: Филмообразуващ разтвор против гризене на нокти и смучене на пръсти.
Предназначен за ползване без възрастови граници
- така пише тук

# 11
  • Мнения: 30 965
Защо да не може? Но ти непременно попитай и то лекар. В аптеките не знаят. На някои места въобще не са чували за такова лекарство.

# 12
  • Мнения: 5 255
Защо да не може? Но ти непременно попитай и то лекар. В аптеките не знаят. На някои места въобще не са чували за такова лекарство.
Ако не знаят, поне ще прочетат на място листовката  Peace
Съжалявам, но не пазя моята  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 600
Защо да не може? Но ти непременно попитай и то лекар. В аптеките не знаят. На някои места въобще не са чували за такова лекарство.

не се препоръчва, защото има спирт, не съм убедена, че е опасно, но все пак би могло, за малко бебе и ако мажеш често newsm78

# 14
  • Мнения: 610
Здравейте мами,прочетох с интерес всички мнения и определено се обедих,че ние също трябва да пробваме това мазилце.Смучем си палчето от 6мес.възраст и заспиваме с него и една играчка(прасчо),което нарича НАНИ.Без нея и палчето няма заспиване.За сега сме стигнали само до разраняване на кожичките там,където цока.Но явно проблема ще се задълбочава.Силно се надявах като махна прасчо да спре и цокнето,но без него не заспива.Дано и при нас има ефект с това мазиле,ако е така отново ще пиша.Успех на потърпевшите.

Общи условия

Активация на акаунт