А обяснявате ли на децата си какво ядат?

  • 2 083
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 488
Или децата са безсърдечи до една възраст или моето е такова  Thinking Изобщо не се впечатлява от това ...

Същата работа. Много обича месо, знае много добре какво яде, но въобще ни й пука  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 3 880
Дъщеря ми (4г.) никога не се е интересувала от месото, а и на мен не би ми дошло на ум да обяснявам подробностите, че ядем прасенце примерно Rolling Eyes (Аз и на мъжа ми не му казвам- "днес ще готвя прасе" Laughing)
За нея месото си е месо, продукт като всеки останал, даже се съмнявам, че е схванала връзката между кюфтето и прасето. Но тя по принцип не е фен на месото и затова сигурно не му отделя много внимание Wink
Ако един ден се заинтересува, ще й кажа че е свинско/пилешко/телешко месо, а не "Ядем, маме, прасенцето/пиленцето/теленцето". Ако някой ми го каже по този начин и на мен ще ми се отяде сигурно Confused

# 47
  • София
  • Мнения: 39 744
Май повечето деца не правят връзката м/у прасето и готовия продукт - кюфте или пържола.
Като малка изпадах в истерия когато дядо ми колеше кокошки или любимото козле. После обаче си хапвах пилешка супа.

# 48
  • Мнения: 4 458
Оня ден имаше много вкусно агнешко. Децата постояно повтаряха, че искат още пиле и че е много вкусно. След поредната забележка че не е пиле започнаха да задават въпроси чиито отговори знаят за прасето и пилето и рибата, но явно решиха че като е агне ще е различно  Grinning Как са взели месото? Какво е станало с агнето? Майка му не го ли търси, не плаче ли за него? Много смешно ми стана когато едната тъкмо отхапваше, а аз казах че са заклали бебето на овцата. Тя поогледа парчето месо в ръката си, понамръщи се малко... предполагам си е представила агнето, но после продължи да яде с апетит.
Когато захванеме дадена тема обичам да обяснявам целия цикъл или поне говоря докато има кой да слуша.

Има значение и възрастта на детето. Когато бяха малки нещата бяха по-генерализирани а сега започваме детайлното им разграничаване.

Не мисля, че по един или друг начин детето вижда в чинията си Чикън Литъл, особено ако му е обяснено, че тези анимационни герои са измислени.

# 49
  • Мнения: 1 312
Много смешно ми стана когато едната тъкмо отхапваше, а аз казах че са заклали бебето на овцата.
Това е адски гадно Sad.
Предпочитам на 3 години да вярва в анимационни герои,отколкото да живее с тази трудно за възприемане реалност.
Раничко ми се види за толкова груб натурализъм.

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как са взели месото? Какво е станало с агнето? Майка му не го ли търси, не плаче ли за него? Много смешно ми стана когато едната тъкмо отхапваше, а аз казах че са заклали бебето на овцата.
Sick Sick Sick

# 51
  • Мнения: X
Обяснявам и да, даже в подробности, подправки и всякакви тънкости. Едва ли прави връзка как точно пилето се е отзовало в чинията и, или поне не си личи. Не съм навлизала в подробности как ги колят, всъщност не си спомням много добре дали не ме е питала, но мисля, че на тази възраст асоциациите, които ще си направи, могат да не и повлияят добре, за това само казвам от какво е месото.

# 52
  • Мнения: 4 458
Много смешно ми стана когато едната тъкмо отхапваше, а аз казах че са заклали бебето на овцата.
Това е адски гадно Sad.
Предпочитам на 3 години да вярва в анимационни герои,отколкото да живее с тази трудно за възприемане реалност.
Раничко ми се види за толкова груб натурализъм.


За това и казвам, че зависи от възрастта на детето. Важно е също как говорите с тях и какво знаят децата.


Как са взели месото? Какво е станало с агнето? Майка му не го ли търси, не плаче ли за него? Много смешно ми стана когато едната тъкмо отхапваше, а аз казах че са заклали бебето на овцата.
Sick Sick Sick

Е, не така де, аз не съм пбяснявала с подробности и т.н. Само казах, че са заколили агнето което е детето на овцата.  А и не съм инициатор на този разговор, просто отговарям на въпросите им.
Какво мога да кажа? Как са взели месото?  Какво е агне?  Ами агнето е детето/бебето на овцата и за да вземат месото са го заколили!!!!  Поне аз не виждам смисъл да ги лъжа - това е истината. Моите деца обаче са по-големи.

Общи условия

Активация на акаунт