какво момиченце бях, какъв глиган станах! III-та част

  • 24 893
  • 469
  •   1
Отговори
# 330
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Блонди  - товя твойто много звучи като паник атака - на мене също ми се е случвало - хич не е приятно но минава .... незнам да ти кажа дали има смисъл от силни хапчета ...прегръщам те и се надявам да се почустваш по добре по скоро  Hug Hug Hug
мими - карай да върви това ядене - няма да припадаш от глад я - минал заминал деня и това е - от утре пак отново ... Hug
мистаке, диди - не се притеснявайте толкова много - ще мине това време и отново ще почне борбата с килограмите  - мистаке - още те чакаме да се върнеш в 90 дена  Wink
диди - по принцип свалянето на килограми при поликистоза много помага за регулирането на цикъла ... поне при мене е така
amanweche - браво на тебе - само така  newsm10
толкова от мен за днес - и аз днес се освиних с пилешки крилца  Animal Pig ...много ги обичам ...а утре трябва да съм само на плодове  Sick
       

# 331
Добро утро!!!   bouquet Hug как сте колежки?
За мен втори ден. започвам го с кафе с мляко и мнооого канела, че уж помагала със закъснение на цикъл. Абе отлагам отлагам ама накрая ще се ходи на лекар май.

Блонди, по добре ли си днес??

Успехи на всички с начинанията им - диетични или не.

П.С.
Диди, да - отслабването е най най хубавото, което можеш да направиш за себе си при поликистоза. Задължително е да намалиш и избягваш нездравословните въглехидрати като захари, шоколади и тн, както и храните съдържащи хормони като соята, даже и за зелето се спекулира, че не е много добре и подтиска тироидната жлеза .  Хубаво е да приемаш омега три киселини, и полезни мазнини протеини, както и умерено полезни въглехидрати.  задължително е да спортуваш - дори ходене. Мастните клетки се пречкат при овулацията. Много често при поликистоза има относителна свръхпродукция на естроген, спрямо прогестерон - тоест съотношението прогестерон естроген е нарушено. Това много често се възстановява и подобрява ако се отслабне, ама здравословно отслабване . Не съм лекар всичко това съм го чела от десетките сайтове по въпроса. Ако си на ти с английския търси pcos . твърди се, че даве 10% намаляване на теглото при наднормено тегло, дава подобрение за овулацията. Но и непременно слушай ендокринолога си.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 09:42 от amanWe4e

# 332
  • Мнения: 27 524
Мерси, момичета за милите думи. Паническото разстройство за съжаление ми е до болка познато, 15 години си страдах от него  Tired Но се преборих някакси, вече от 3-4 години не се е появявало. Това тук прилича, да, ама си остана болката в сплита, отнесената глава и студените ми и мравучкащи ръце. Та не е същото, но пак нервни работи. За Майната си, Мимс, си страшно права, но не  лесно. Хем няма за какво да се тревожа, всичко е супер, ама ха, де, кой знае какво става в главите ни... ще оцелея, де  Grinning  Heart Eyes
Поне това ми подейства малко като малкото камъче, дето преобърнало колата, ама в моя случай за добро. Ставам стриктна и се взимам в ръце  Naughty. Винаги нещо ми се случва, когато се налага да се амбицирам и след това успявам  Simple Smile
Така че стартирам в новата тема пак с моите си килца, но ще видите как ще ги позагубя по-натам  Party (надявам се)  Crazy
Лек ден на всички  Hug, днес пристигат брат му и приятелката му и свеки, как да не се стресира човек  Mr. Green

# 333
  • Мнения: 2 907
Блонди, на мен ми се случват често паник-атаки. Аз във всяка една моя чанта имам лексомил и диазепам, в момента в който усетя изтръпването и задушаването, веднага взимам, вече съм до болка свикнала на тези кризи.
Ужасното е, че винаги кризата е придружена със смъртен страх, тъй като засяга сърцето, поне аз получавам и силни болки в гърдите, искам да дишам, а не мога, и даже зрението ми се изгубва. Била съм два пъти в Бърза Помощ по случая през последната година. Само че не мога постоянно да ходя и сега не излизам без валиум в чантата. Ужасно е, защото се появява без никаква причина, даже точно когато ми е добре и леко на душата. Това е обаче вегетативната нервна система, която избива в определен момент, независимо дали човек в момента е нервен или не.
Когато ми се случи за първи път, пътувахме с колата, празно поле, нямаше никакви села дори в близост. Помислих си, че получавам инфаркт.
А свива ли ти се коремът на топка и започва да се върти? При мен и това го има, всичко в едно, всеки път си казвам, че това е краят  Cry

# 334
  • Мнения: 27 524
Хи хи, как го описваш, точно както си е.  Hug Съвсем същото е, именно и аз мислех (и през онези 15 години), че получавам инфакт и горе-долу всяка вечер си ги имах тези кризи, направо щях да полудея накрая.  Crazy Но не ме бяха посещавали толкова години, защо сега пак, пфу...
Да, ама как си ги купуваш тези лекарства, нали се дават със специални рецепти?  Thinking

# 335
  • Мнения: 2 907
Да, аз съм ги купила с рецепта, но не взимам постоянно или всеки ден. Взимам като усетя, че започва кризата и това веднага ме успокоява. Или поне само до изтръпване и сърцебиене се стига и после бързо затихва.
Те самите в Бърза Помощ не ми дадоха нищо друго освен валиум. Биха ми една инжекция в кълката и ми казаха да си ходя. А аз мислех, че ще мра...

Някак си се чувствам по-добре ( колкото и тъпо да звучи ), че не съм сама. Явно много жени страдат от тези кризи, някак си се супокоявам. Всмисъл, че чувството, че не си сам ме кара да гледам по-леко на този мой здравословен проблем.

# 336
  • Шумен
  • Мнения: 316
Мистик, Блонди, това както го описвате вече си е чиста страхова невроза. Преди около 15 години страдах от нея. Всеки ден по 3-4 пъти "умирах", т.е. правех сърдечни пристъпи като прединфарктно състояние. В Бърза помощ ме познаваха всички лекари. Лежала съм при сърдечно болните, за да се изключи, че имам сърдечно заболяване. Имах и агорафобия (страх от големи пространства и тълпи от хора). Не можех да изляза сама на улицата, нито да пътувам с градски автобус - веднага започвах да се задушавам и получавах пристъп. Наложи се да напусна работа (бях учител). Лекувах се 2 години чрез посещения при психиатър (в България нямаше психоаналитици) и антидепресанти и успокоителни. Транксена свърши чудесна работа. Преди него пих много други лекарства, но не ми действаха. За тези 2 години съм направила 2 курса на лечение по около 3 месеца. От тогава съм добре и преживях доста стресови ситуации, без да се възвърне неврозата. Понеже тези заболявания са много упорити и с времето се задълбочават, моят съвет е да се консултирате с лекар. В психодиспансера, където ходех на разговори съм виждала хора в ужасно състояние. Мисля, че е по-добре да се пият антидепресанти 3 месеца, отколкото да се влачите с години и да утежнявате положението си. Преди и аз имах разни валидоли и прочие в чантата си. От 15 години си нося само аналгин, че ми е болезнен МЦ. Grinning

# 337
  • Мнения: 781
Блонди, нещо от написаното от теб ме заинтригува. Кажи, моля те нещо повече за тези болки в слънчевия сплит. Аз съм забелязала, че след някакво психическо напрежение след около седмица ми се появява такава болка. Толкова силно ме боли и нищо не ми помага, но винаги съм си мислила, че е гастрит на нервна почва. А иначе нямам проблем с гастрит. Появява ми се винаги вечер и ме боли цяла нощ така, че място не мога да си намеря и на другия ден изведнъж спира. Не съм ходила на лекар, точно защото симптомите спират на другия ден. Май явно са някакви нервни кризи Rolling Eyes
После ще пиша пак, че ще изпусна кунятя на младежа Laughing

# 338
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте глигита Hug

Съжалявам за това което ти се е случило вчера Блонди, надявам се днес да си по добре.
Мими, мила , най добре да си направиш изследваниятя в София и после като имаш резултатите съвместо с лекаря да изготвите някакъв хран. план който да ти позволява да отслабваш без да ти става зле.
Тази сутрин шкафа под мивката ми проладна в краката, сега не мога ни да мия чинии, ни нищо. #Cussing out
Вчера бях толкова подтисна  Sickта че имах нужда да се разтоваря и айде направих един бърз сладкиш с ябълки, бисквити и канела, Много добре ми действа готвенето на нервите, та сладкиша се прави невероятно бързо, за закуска хапнах две парчета и сега не съм гладна за обед..
Оставям ви, отивам да пускам перални и т.н. Twisted Evil



# 339
  • Мнения: 27 524
Марчела, да сплита горе боли при нервно напрежение, стрес или изнервяне, притеснение за нещо предстоящо. Не е страшно. Болял ме е и като дете. Минава като се поуспокои човек  Simple Smile

А, Мистейк, не, чак до антидепресанти няма да го докарам  Stop Била съм на лекар, говорили сме (кардиолог), той ми каза две простички думи - идеално здрава сте, мога да ви пусна по психиатри и хапчета, но би било грешка. Трябва да се справите сама. Е, справих се, оттогава повече не ми се е случвало. Не бързай да ни пращаш в лудницата, Мистейк, добре сме,  Grinning тези състояни са доста често срещани при жените, при чувствителните и впечатлителни натури.  Simple Smile

# 340
  • Мнения: 781
Айде сега малко да се похваля и аз. Вчера ни снимаха с дечковците  от военния канал - правихме поздрав на тати/ по негово желание Mr. Green/ Аз в началото се дърпах, ама после си викам що пък не. Беше лудница голяма, хората се видяха в чудо с нас  hahaha Joy. Сега чакам да ни се обадят кога да се гледаме.
Блонди, мерси. Абе аз след втора, трета криза ми светна, че е нещо на нервна почва. Преди ме болеше след сесия. А сега като се притесня за нещо по-сериозно. Ама все го свързвах с гастрит, защото доста силно ме боли. Но явно не е.
Мими, това при теб ми прилича на фобия от диети. Не може да ти става лошо от глад, при толкова погълната храна. Защо не пробваш да не пазиш диета, а да замениш белия хляб с черен, ама от сорта на Бонус, Тонус-тези дето са истински пълнозърнест хляб, месото-пиле, риба и телешко, махни захарта и т.н. Започни нещо да спортуваш/много е важно/ и после от само себе си ще намалиш храната. Но без мисъл за диета, яж си нормално. А и пий по 2-3 литра вода!!! Много е важно. Ще има ефект.

# 341
  • Шумен
  • Мнения: 316
А, Мистейк, не, чак до антидепресанти няма да го докарам  StopНе бързай да ни пращаш в лудницата, Мистейк, добре сме,  Grinning
hahaha Joy Joy Joy
Нямам предвид лудница. И аз не се смятам за луда, макар че съм се лекувала. И на мен кардиолозите след 5 дни изследвания и наблюдения в болницата ми казаха, че съм ОК. Но ми казаха, че този тип състояния (не са болести), ако са много чести както при мен по 3-4-5 пъти дневно и в продължение на месеци, изморяват сърцето и го натоварват (поради постоянното сърцебиене). И след години можело наистина да се разболее сърцето. При мен, обаче, нещата бяха стигнали до невъзможност да водя нормално съществуване и да работя. Явно при теб е нещо инцидентно и дано не се повтаря. Peace
Марчела, да кажеш кога ще ви дават. Grinning
Линдита, много е неприятно това с мивката. Ти ли беше казала, че ще ходиш на лекар за ухото? Какво стана?

# 342
  • Мнения: 2 907
Днес моята диета е пълна. Бира, аперитиви по-късно ме чакат, сирена и червено вино. Ако утре не съм свалила 2 кила след такова лишение да не се казвам мистик  Laughing

# 343
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мистейк, да, аз, поставят ми някаква диагноза отосклероза която много ме съмнява, при условие че не са ми направили всички изследвания. Аз си мисля че имам запушване на Евстахиевата тръба и евентулано насъбрал се секрет зад тъпанчето, но лекарите тук са идиоти, аз живея в Торино, ИТ, не съм го казвала досега защото не се чувствам много добре тук, но ако трябва да се връщам в Бг само за ухото, ще го направя без да се замисля, въпросът е после дали ще ми позволят да пътувам в самолет, ако ме оперират.Нашите лекари са много по добри специалисти.
Както и да е, боря се... Peace

# 344
  • Шумен
  • Мнения: 316
Нашите лекари са много по добри специалисти.
Линдита, учудвам се на това. Нали все ни втълпяват, че Европата е много по-... от тук. Ами ако имаш възможност да се върнеш не чакай дълго. Това си е ухо - важно е. После ще прецапаш с автобус, сигурно има, ще намериш начин да се върнеш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт