Бебче без брак!

  • 2 049
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 902
Малеееее,благодаря ви.Май наистина е най-добре да питам в болницата newsm78как е възможно да живеем в толкова объркана страна #2gunfire

# 16
  • Мнения: 750
При нас в болницата ни дадоха няколко декларации да подпишем, с които таткото отиде в общината и записа бебките Simple Smile
Процедурите са различни   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 10 323
Тази тема ми напомни за моя много добра приятелка, която роди "без брак". Към края на бременността си красавицата и нейния убавец се изтърсили горди, горди при някакъв нотариус и поискали да припознаят бебето. Той питал механично - име, дата на раждане, акт за раждане и т.н., а тя посочила корема си.  hahaha Joy Върнаха ги да попочакат още.
Много ми е мила тази история, ако чете тук, дано не се сърди, че съм я написала!   bouquet

# 18
  • Мнения: 402
Двете ми деца са роени в различни болници, но процедурата беше една и съща. Лична карта на таткото, първо детенцето се записва с имената на майката, таткото подписва декларация, че признава детето за свое и го записват официално с името на бащата. Всичко това става в рамките на половин час и единственото условие е присъствието на таткото с документ за самоличност.

# 19
  • Мнения: 1 763
Аз раждах в Шейново, таткото подписа декларация там на място на другия ден след раждането, не се е налагало да ходи при нотариус.

# 20
  • Мнения: 1 197
При нас татркото дойде в родилното и там я призна,не сме ходили на нотариус

# 21
  • Мнения: 257
И ние не сме ходили при нотариус. Таткото дойде с личната си карта и подписа някаква декларация за 5 минути и това беше.

# 22
  • Мнения: 300
Докато бях в родилното таткото отиде при нотариус, там има стандартни бланки и е работа за 2 минути. Не се притеснявай, след раждането в болницата ще ти кажат дали при тях може да се припознае детето или чрез нотариус.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Малеееее,благодаря ви.Май наистина е най-добре да питам в болницата newsm78как е възможно да живеем в толкова объркана страна #2gunfire

Абе тя че е объркана е объркана, но не това е проблема. Просто в някои болници има човек с права да направи заверка на декларацията, а в други няма. За това и те посъветвах в по горния ми пост да питаш направо в болницата където ще раждаш.  Laughing Не ни е виновна държавата   bouquet

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Трябва декларация, заверена при нотариус, че еди кое си дете, родено от еди коя си майка на еди коя си дата е негово.

# 25
  • Мнения: 2 197
Aз родих в Майчин Дом. Там искаха декларация, заверена при нотариус, която баща и всъщност завери, след като се роди дъщеря ми. В нея освен факта, че признава детето бяха записани имената, които и се дават. Това не е задължително, по българското законодателство може да се признае и неродено дете. При записването се дава декларацията и личните карти на двамата родители. Между другото в доста болници особено в провинцията детето се записва само с присъствието на двамата родители. Трябва да се попита в болницата.

# 26
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
   Казаха ми да отидем с таткото с двете лични карти на Регистратурата, там попълнихме някакви документи, той се подписа и това беше.

И при нас така, а иначе още в стаята, като те питат за името, си записваш бебето с имената на таткото. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 504
Миналата година по това време в Тина Киркова си искаха декларация заверена от нотариус. Не е толкова объркано...спокойно...Всичко става много бързо. А нотариусите определено си знаят работата. А и винаги изчакват, не се притеснявай...служителката идва няколко пъти.

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Най-лесно е като родиш да дойде в болницата (а той така или иначе ще дойде) и там ще му дадат да подпише една декларация и това е всичко.

ДА. В Шейново е така  Peace

# 29
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
в различните болници е различно така че ако си се ориентирала къде ще раждаш най-добре попитай ... има болници които си работят с нотариус и таткото не трябва да ходи никъде ... ето как беше при нас и двата пъти аз раждах в Мд София - тъй или иначе от болницата като се роди бебето те питат за името за да могат да го запишат и после да пратят документите в общината от където после ще си вземете акта за раждане,след като им кажеш ка сте решили да кръстите бебето ги питай дали работят с нотариус или таткото трябва да донесе декларация нотариално заверена,след като се разбере как практикува болницата ако остава варианта таткото да ходи при нотариус/както беше и при нас/ взима твоята лична карта и снеговата отива при които и дае нотариус и му казва че трябва да напишат декларация за припознаване/така се водеше май  Thinking,нека да обясни/ и нотариуса си знае как да я състави накрая се заверява и подписва и готово,таткото я носи при тебе в болницата и там на гърба ти си даваш съгласието детето да носи неговото име ... това е в общи линии  Grinning ... но не се тревожи като му дойде времето ще се разбере как става и процедурата е много бърза ... сега си бременей спокойно и лесно раждане желая   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт