Бебче без брак!

  • 2 050
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 229
За София задължително трябва нотариално заверена декларация. При  нотариусите  си имат специални бланки и само се записват имената , които сте решили да дадете на детето - преди година струваше 3.00 лв. В болницата ще те накарат да напишеш на същата тази декларация на гърба, че си съгласна , че това е бащата на детето ти и това е Laughing

# 31
  • Мнения: 6 441
Не сме подпислвали декларации Naughty Таткото отиде в общината и там го записа.Носеше само лична карта. Peace

# 32
  • Мнения: 288
При нас всичко стана в болницата,не сме ходили при нотариус дори за първи път чувам че се ходи newsm78

# 33
  • Мнения: 2 498
Най-лесно е като родиш да дойде в болницата (а той така или иначе ще дойде) и там ще му дадат да подпише една декларация и това е всичко.
И при нас така протече-с никакви нотариуси не сме се занимавали....

# 34
  • Мнения: 1 103
При нас всичко стана в болницата,не сме ходили при нотариус дори за първи път чувам че се ходи newsm78
При нас също в болницата подписа документ че признава детето и това е  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 932
Аз раждах в Света София - (бившата Тина Киркова), миналото лято. Таткото отиде при нотариус и донесе нотариално заверено, че  е баща на детето и даде и личната си карта. Поне така беше там, не можеше бащата да попълни документите там на място а трябваше да има нотарилано заверен документ.
Не е голяма философия, нито е трудно да се изкара.

# 36
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
При нас всичко стана в болницата,не сме ходили при нотариус дори за първи път чувам че се ходи newsm78
да така е защото всяка болница има различна практика в Майчин дом не работят с нотариуси в самата болница и затова се налага таткото да ходи при такъв

# 37
  • София
  • Мнения: 5 716
Като родиш с една декларация всичко е готово!
В Шейново си ги оравят на място  Peace
Ако не с личната карта таткото отива до нотариус и става за 2 мин Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 1 504
Ми в крайна с/ка май в различните градове е различно...русенските мами да кажат...щото като чета наистина май само в Сф болници искат нотариално заверена декларация newsm78..да не го шашкаме момичето...

# 39
  • Мнения: 553
В закона си пише нотариално заверена декларация и макар и в някои болници да ти казват че може и без, вие си направете,  дали ви я вземат- нека детето също да си има 1 оригинал заедно с акта за раждане.Адвокатската ми практика ме е сблъсквала с такива неща че много ми се е искало, някой да е проявил такава предвидливост. Това е проблем не само за момента- и след 30г може да потрябва. Не знаеш утре дали на някой кретен няма да му хрумне да се съди за наследство и т.н.

Освен това такава декларация може и е добре да се направи още отсега- посочва се името на майката, вероятния месец на зачеване и определения от лекарите термин.

ето ти извадка от закона:

Семеен кодекс
Припознаване
 
Чл. 35. (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Всеки родител може да припознае своето дете. Могат да бъдат припознати и заченати деца, както и починали деца, които са оставили низходящи.
 

Форма на припознаването
 
Чл. 36. (1) (Предишен текст на чл. 36 - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението, в което се е родило детето.
(2) (Нова - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Длъжностното лице по гражданското състояние съобщава припознаването на другия родител, ако той е известен, на детето, ако то е пълнолетно, и на дирекция "Социално подпомагане" в 7-дневен срок от извършването му.



Ако да не дава господ се случи нещо с таткото и нямаш такава нот.зав. декларация- с тези катастрофи по улиците не сме застраховани, ще трябва да водиш дело, днк тест за бащинство с материал от родителите, които може и да не искат, може сметки и апетити за наследство да се появят абе гадости все.
Друго съществено предимство е че тя може да се представи от майката и ако таткото го няма, решил е по-късно да се скатае и т.н. Може дори да се използва от детето и след много години.

Наскоро имаше такава тема, много мъчно ми стана за майчето.

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 17:12 от oceanid

# 40
  • Мнения: 6 274
Аз раждах в Шейново, таткото подписа декларация там на място на другия ден след раждането, не се е налагало да ходи при нотариус.
И аз така . Само , че процедурата се повтори два пъти .

# 41
  • варна
  • Мнения: 1 395
В нашия случай, ми дадоха от болницата някаква бланка,в която попълних моите данни и името на детето направо с фамилията на таткото. Разликата между омъжени и неомъжени беше, че нашият татко трябваше да вземе тази бланка и да я занесе лично в Ритуалната зала, където е лицето от общината, което после издава актовете за раждане.
 При омъжените тези бланки се изпращаха от болницата служебно.
 Информацията е за Окръжна болница -Варна.

Общи условия

Активация на акаунт