Какъв тип детски магазин предпочитате ?

  • 6 833
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте ,

Любопитно ми е дали повечето от вас предпочитат голям магазин като Jumbo и Хиполенд (http://www.hippoland.net) където има много голямо разнообразие от стоки(макар и еднотипни) но по- лошо обслужване или малки бутикови детски магазинчета като Жабче- http://www.jabche.com/ и Юник- http://www.uniquebg.com/ където може да се намерят много сладки неща и обслужването е на ниво. И двата модела магазини си имат предимства.
Вие какво мислите?   Thinking 

# 1
  • Мнения: 8 999
Обичам големи магазини с богат избор. Малките магазинчета ме депресират, защото оглупели от скука продавачки се впиват като пиявици в мен и на всяка цена искат искат да ми продадат нещо, от което нито имам нужда, нито ми харесват. Обикновено бягам колкото е възможно по-бързо и много рядко купувам нещо от т.нар. "бутикови" магазинчета.

# 2
  • Мнения: 175
Обичам големи магазини с богат избор. Малките магазинчета ме депресират, защото оглупели от скука продавачки се впиват като пиявици в мен и на всяка цена искат искат да ми продадат нещо, от което нито имам нужда, нито ми харесват. Обикновено бягам колкото е възможно по-бързо и много рядко купувам нещо от т.нар. "бутикови" магазинчета.
Не съм съгласна.Има и изключения.Моето магазинче и малко и не сме като пиавици.

# 3
  • Мнения: 1 464
Зависи какво търся Laughingако е за играчки,аксесоари и тн големите магазини са за предпочитане защото спокойно мога да се разходя с детето ,а има и по-голям избор.
Ако е за дрехи ,предпочитам малките и фирмени Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 44 041
по принцип голям, но когато става въпрос за дрехи например по въпросните големи магазини - джъмбо и хиполенд идр такива няма почти никакъв избор....за играчки и приндлежности са супер...ама за дрехи и обувки ТЦ.... ще е хубаво да има голям, който да събира вс...ама за сега такова нещо тук няма Wink

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Искам магазин като Джъмбо на големина и цени, но да има абсолютно всичко вътре, вкл. храни и памперси.

# 6
  • Мнения: 80
Пазарувам с еднакъв успех и от  големите магазини като Джъмбо и Хиполенд и  от  малките ,които   са ми удобни за бързо  и непредвидено пазаруване,когато нямам време да ходя  специално до  точно определен магазин  Grinning .Разбира се,имам си  предпочитания към няколко  магазина от които  главно пазарувам.

# 7
  • Мнения: 596
Обичам големи магазини с богат избор. Малките магазинчета ме депресират, защото оглупели от скука продавачки се впиват като пиявици в мен и на всяка цена искат искат да ми продадат нещо, от което нито имам нужда, нито ми харесват. Обикновено бягам колкото е възможно по-бързо и много рядко купувам нещо от т.нар. "бутикови" магазинчета.
Не съм съгласна.Има и изключения.Моето магазинче и малко и не сме като пиавици.

lusypo щом не сте като пиявици давай адреса на магазинчето Wink(може и на лс) Peace

# 8
  • Мнения: 4 428
За по-голями неща, като креватчета, колички, всякакви столчета, по-хубави играчки, козметика, абе може би всичко освен дрехи, предпочитам голям магазин  Peace Там има избор на фирми, размери, цветове. И почти всичко ти е изложено и можеш да го видиш и пробваш.
Малките магазини, които в повечето случеи са по кварталите, работят основно по каталог. Това не е особено удобно за покупка на нещо по-едро. От тези квартални магазинчета пазарувам най-вече дрехите и то дрехи за всеки ден и за яслата. В повечето случеи не може да се намери нещо наистина интересно. Може би, защото е по-скъпо и ще се продаде по-бавно. А в малък магазин няма място за складиране на бавнооборотни стоки. От малък магазин купувам също някой и друг памперс, пюрета, и други дреболии, които са ми потрябвали в ежедневието.

# 9
  • Мнения: 3 216
магазини с голям избор на стоки и цени.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз нямам претенции към големината на магазините в които пазарувам.
Искам просто да бъда ненатрапчиво обслужвана. След като кажа, че не търся нищо конкретно и искам да разгледам - да ми бъде дадена тази възможност.

# 11
  • Мнения: 3 216
Тая тема нещо ми льха на реклама.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Тая тема нещо ми льха на реклама.
Май, май...
Не е за първи път, Уник специално се опитваха да се рекламират в тема за друг бебешки магазин.

# 13
Аз пък не обичам големите магазини, там пък ми намирисва на масовка, пък аз определено не искам да съм от нея и всячески се стремя да не попадам на такива места. Simple Smile

# 14
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
извинявайте за невежеството,но къде се намира Джъмбо,имат ли сайт  Embarassed

# 15
  • Мнения: 5 255
извинявайте за невежеството,но къде се намира Джъмбо,имат ли сайт  Embarassed
Нямат сайт.
Цяла тема е посветена на магазина
Адрес : гр.София;бул.България 51 до Billa

# 16
  • Мнения: 8
Аз лично предпочитам малките магазинчета където има бонбони за децата и продавачките по- любезни.
Може би това е защото в много малки магазини самите собственици си работят сами и всеки клиент е важен. Относно цените няма съществена разлика между малките и големите магазини, но българина има някакво чувство че ако магазина е по-голям, би трябвало да е по евтино( и за други стоки е така ).

# 17
  • София
  • Мнения: 4 575
Обичам големи магазини с богат избор. Малките магазинчета ме депресират, защото оглупели от скука продавачки се впиват като пиявици в мен и на всяка цена искат искат да ми продадат нещо, от което нито имам нужда, нито ми харесват. Обикновено бягам колкото е възможно по-бързо и много рядко купувам нещо от т.нар. "бутикови" магазинчета.
И аз така.

# 18
  • София
  • Мнения: 771
За мен няма значение дали магазина е голям или малък. По-важно ми е да има разнообразна и качествена стока, т.е. да мога от едно място да си напазарувам всичко или почти всичко и най-важното персоналът да е поне малко по-запознат от мен със стоката, която продава. Това естествено може да се постигне в по-голям магазин. Всъщност за сега не се сещам за толкова универсален магазин, от който да може да се пазаруват успешно както храни и принадлежности, така и дрехи. Абе има един такъв, но пък е на края на света. Един малък магазин, особено пък за някаква марка дрехи, не мога да го сравнявам изобщо с големите магазини, просто защото нямат нищо общо.

# 19
  • Мнения: 14 133
Предпочитам голям магазин, в който мога да си намеря всичко за детето .

# 20
  • Мнения: 2 467
Голяма магазин+ достатъчно разнообразна стока + добро обслужване. Не съм влязла в български такъв все още, за съжаление.

Добро обслужване не означава залепена за мен продавачка, гледаща ме в устата и следяща ме на всяка крачка в магазина  ooooh! За мен добро обслужване е компетентна продавачка стояща си на мястото (не да обикаляма и издирвам по сума веме и накрая да се окаже, че госпожицата е по-слабо запозната със стоката в магазина и от мен).

# 21
  • Мнения: 551
Голяма магазин+ достатъчно разнообразна стока + добро обслужване. Не съм влязла в български такъв все още, за съжаление.

Добро обслужване не означава залепена за мен продавачка, гледаща ме в устата и следяща ме на всяка крачка в магазина  ooooh! За мен добро обслужване е компетентна продавачка стояща си на мястото (не да обикаляма и издирвам по сума веме и накрая да се окаже, че госпожицата е по-слабо запозната със стоката в магазина и от мен).

И аз съм на същото мнение предпочитам магазина да е голям, да има разнообразие от стоки и не на последно място добро обслужване.
За съжаление  в Juмбо се чувствам като в супермаркет - на самообслужване, на всичкото отгоре стоката определено ми се струва ниско качество.

# 22
  • Мнения: 3 200
Голям магазин, където мога да разглеждам на спокойствие, а не в малък само да седят и да ме гледат

# 23
  • Мнения: 4 841
Голям, определено голям!
Представям си го малко като Джъмбо, обаче с малко повече етажи - например четири. И мноооого дрехи и обувки. И задължително на самообслужване. Много мразя да ме "обгрижват" продавачки, които в стремежа си да ми пробутат нещо едва ли не оспорват вкуса ми. Пък и като нещата са на щандове/закачалки, мога да пипна, разгледам и върна обратно колкото си искам, а продавачките след третото връщане вече те гледат на "въпреки".
В малки магазинчета пазарувах като детето ми беше бебе - бях си намерила "моето" магазинче - с марките памперси и пюрета, които ползваме. С възрастта обаче ме интересува все повече разнообразието и възможността за избор. Освен това ходя с детето, и наличието на количка за возене или бутане, респ. пространството ми е супер-важно.

# 24
  • Мнения: 86
Според мен за всеки влак си има пътници - лично аз накупих супер много неща Фишър Прайс на малката от Джъмбо , ноооо според мен нищо друго почти не струва - толкова много боклук събран на едно място  Shocked отдавна не бях виждала - да не говорим че чистят стара стока от Гърция. Дрехите им определено са много некачествени - подариха на малката един комплект - аз го оставих за на "село" - облече го 2 пъти за игра и подгъва на панталона е скъсан просто се разши  Rolling Eyes та за дрехи в никакъв случай не купувам от магазини тип Джъмбо. Идеалния магазин - определено е хубаво да е голям, разнообразен, с много марки дрехи представени вътре и на приемливи цени - хахаха е те такова животно още не съм виждала  Crazy

# 25
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами пазарувам и в двата вида. Нямам предпочитания. Според зависи какво ми трябва. Дрехите ги купувам от малки прредимно, а играчки и разни други необходимости от голями магазини.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 419
Обичам големи магазини с богат избор. Малките магазинчета ме депресират, защото оглупели от скука продавачки се впиват като пиявици в мен и на всяка цена искат искат да ми продадат нещо, от което нито имам нужда, нито ми харесват. Обикновено бягам колкото е възможно по-бързо и много рядко купувам нещо от т.нар. "бутикови" магазинчета.
Не съм съгласна.Има и изключения.Моето магазинче и малко и не сме като пиавици.

 Peace и моето )

Но наистина забелязвам, че ако се оптам да заговоря някои клиенти, те бягат бързо, явно опарени от други места... На други им харесва пък точно личното отношение... свят широк - хора всякакви Thinking

Аз лично пазарувам и от двата типа - зависи какво търся, за кого е ....

# 27
  • Мнения: 1 650
с хубави и млади продавячки !

# 28
  • София
  • Мнения: 44 041
с хубави и млади продавячки !

И по по-женско му - с хубави млади продавачи Simple Smile))

# 29
  • Мнения: 175
Обичам големи магазини с богат избор. Малките магазинчета ме депресират, защото оглупели от скука продавачки се впиват като пиявици в мен и на всяка цена искат искат да ми продадат нещо, от което нито имам нужда, нито ми харесват. Обикновено бягам колкото е възможно по-бързо и много рядко купувам нещо от т.нар. "бутикови" магазинчета.
Не съм съгласна.Има и изключения.Моето магазинче и малко и не сме като пиавици.

 Peace и моето )

Но наистина забелязвам, че ако се оптам да заговоря някои клиенти, те бягат бързо, явно опарени от други места... На други им харесва пък точно личното отношение... свят широк - хора всякакви Thinking

Аз лично пазарувам и от двата типа - зависи какво търся, за кого е ....
  get_real  Май-май трябва да си отворим една тема и да си хвалим малките магазинчета,ама ще ни изгонят от форума.

# 30
  • Мнения: 4 546
искам такъв, в който да има всичко от-до. и обслужването да е на ниво.  Grinning в Хиполенда има рзнообразие от кошари, столчета и т.н., но от към дрехи не ми се струва богат. всичките им дрехи са от един ценови диапазон. мен би ме устройвало, ако има всякакви марки - съответно и цени. и разбира се - да има номерация. не само по 1-2 неща от модел в даден размер. случвало ми се е например /и то често май/ да искам да взема 2 бодита. харесам модел, казвам размера. еми от този размер имаме в този цвят. и ако ми хареса си излизам с едно боди, вместо с две. и хайде обикаляй пак магазините. все пак две бодита са това, не е един чувал с дрехи  Tired
искам като вляза някъде да си взема това, което ми трябва накуп.

# 31
  • Мнения: 1 477
Предпочитам да пазарувам в големи магазини ,където мога да намеря храна, памперси и дрехи.

# 32
  • Мнения: 1 217
Пазарувам и от двата типа магазина,но повече харесвам големи магазини.
Мразя да ми се натрапва някоя продавачка и да ме следи с поглед.
Обичам магазини с рафтове и самообслужване.
Аз съм такава,че всичко трябва да пипна,да сравня,да го огледам от всички страни.
Особено ако става дума за храната на детето.
Взимам няколко каши,разглеждам състав,какво има едната,какво няма другата и това искам да го правя на спокойствие,ако ще и цял ден.
Харесвам Джъмбо,Пигис хаус,Хиполенд.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Харесвам от типа,където дрехите са изложени на закачалки и има номера .Не обичам да искам да ми показват зад щанда .Като цяло не обичам сбирщайн /както си ги наричам аз  Mr. Green/  Няма значение малък ли е,голям ли е а как е достъпа до дрехите и качеството им.

# 34
  • Мнения: 8
Така и предполагах . Българина предпочита големи магазини в големи помещения, които създават чувство за свобода Simple Smile
В Америка това беше на мода до преди няколко години, но там нещата се обръщат и хората почват да ходят пак по малки бутикови магазини , както и да пазаруват онлайн. В големите магазини може да намеиш само еднообразна стока от Китай и Турция. Поне 99% от тях.
Но всички е въпрос на избор и на мода Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 467
В Америка това беше на мода до преди няколко години, но там нещата се обръщат и хората почват да ходят пак по малки бутикови магазини ...

Не е баш тъй. Затова паркингите на големите магазини и молове все пълни.

# 36
  • Мнения: 4 784
Предпочитам големите магазини. Не само за детските неща, а по принцип. Много по-добре се чувствам, когато искам да разгледам нещо и сама имам достъп до него било то дреха или играчка, храна или памперси. В малките магазинчета, в повечето /да се уточня/ почти винаги като влезна гледат да ми набутат нещо в ръцете и ако случайно си тръгна без да съм купила нищо ме изпращат "подобаващо".

# 37
  • Мнения: 4 546
е ти за какво питаш в крайна сметка - за детски бутик, където се предлага само една определена марка и съответно човек и не очаква да намери каквото и да е друго, или за смесен тип детски магазин - малък и голям? щото на мен хич не ми се вързва, че някакво павильонче може да ми предложи по-голямо разнообразие от някой хипермаркет.
он-лайн пазаруването пък е по-различно. особено пък що се отнася до храните.  Confused мен лично доста би ме улеснило в някои случаи, но ми излиза по-скъпо.

# 38
  • Мнения: 847
Това някакво проу4ване ,или реклама ?
Аз пък не харесвам Хиполенд, това е най -ужасния магазин в БГ...пълен с вси4ко и с нищо...с китайски боклуци ,както каза някой...И продава4ките- нелюбезни ,некомпетентни , ...магазините в София (за Хиполенд става дума) са мръсни ....в провинцията пък ...аман от нелюбезни и некомпетентни продава4ки,особенно тези в магазина им в Търново....а цените - да не говорим за тях...за нещо направено в Китай , нека4ествено на вси4кото отгоре ,не мерси...за Джъмбо нямам наблюдения...
Та май предпо4итам  магазин , с обслужване на ниво и с ка4ествени стоки ,нещо което е мисия невъзможна в БГ...

# 39
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
днес за първи път посетих Джъмбо-пълно разочарование.Комсета за мен е 100пъти по хубав. 

# 40
  • Мнения: 930
В голям магазин имам повече шанс да си харесам нещо Hug

# 41
  • Мнения: 706
обичам онлайн магазините.обикалям ги за отрицателно време и винаги намирам каквото ми трябва.

# 42
  • Мнения: 8
Вярно е че моловете сега са пълни, но до 5 години българина ще им се насити и ще упостеят Wink
Това е мнение , базирано на това което съм видял в Щатите. Моловете масово фалират и опустеят.
Незнам защо хората си променят предпочитанията толкова бързо, но ми прави впечатление че в България сега сме на другия полюс. Обичаме големите магазини с голямо пространсво, където да си обикаляш сам и да си търсиш стоките,  в което няма нищо лошо...

# 43
  • Мнения: 4 546
най-вероятно, защото отношението към клиента в БГ в общия случай е под всякаква критика  Thinking обикновено - безкрайно нелюбезни, напоследък пък срещам прекалено любезни, чак фамилиарни.
а и малките магазини не са добре заредени с най-обикновени неща. не ми се вярва на някой американец да му харесва да ходи да си купува мляко, месо и сладолед от 3 различни магазина, примерно. а и дали въобще му се налага  Thinking обаче - на мен често ми се налага да обикалям всичките малки магазинчита квартални, за да си купя стоки от първа необходимост. и много по-лесно ми е да отида в Била и да си накупя всичко. отделен въпрос, че мога да чета етикетите на спокойствие и да сравнявам различните марки продукти.

# 44
  • Мнения: 655
Големи, скъпи и не в България. Тук повечето продавач-консултанти са много нелюбезни и дори веднъж в Марсел една си позволи да подвикне на Ани, защото пипнала една кукла. Бях харесала избрала доста скъпи неща, но когато и подвикна просто казах Не! и си ги изведох от магазина. Обичам и онлайн магазините, но предпочитам дъ го видя на живо и за това по-рядко пазарувам от интернет.

# 45
  • Мнения: 30
за дрехи предпочитам малките магазинчета а за играчки и дранкулки  много си обичам Джмбо

# 46
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Ох, хич не обичам малките магазинчета, всякакви, не само за детски стоки. Предпочитам да имам голям избор. Да имам голямо пространство, много стока и да разглеждам, разглеждам, разглеждам и пак разглеждам... И да си взема каквото си избера. Или да го оставя ако не ми хареса. В малките магазинчета много ме дразни това, че за всяко парцалче трябва да молиш продавачката да ти го вади, разгъва, показва... Да сочиш това и онова... и накрая като си тръгнеш без покупка да те гледат накриво и едно довиждане да не чуеш. Много ме дразни. Затова пазарувам винаги от големите супермаркети и магазини.

# 47
  • Мнения: 8
Значи  извода:

1) Като Цяло българина предпочита по-големи магазини и то на самообслужване, където не го преследват продавачки и се чувства по-свободен , а не неудобно че няма да купи и ще рови.
2) Ако все пак влиза в малки магазини, от там най-вече взима дрехи и неща от първа необходимост.
3) Има единност при отговорите, че играчки се купуват от големите магазини само .Не заради цената, а заради разнообразието
4) Никой не обича досадните продавачки в малките магазинчета, но и надутите патки в големите Simple Smile

# 48
  • Мнения: 409
Предпочитам интернет магазини. Peace

Общи условия

Активация на акаунт