Преглед за разкритие?

  • 4 879
  • 19
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 974
Искам да попитам какво представлява прегледа  на шийката на матката за разкритие, знам че е гинекологичен, но има ли нещо по особено, доколото разбирам е болезнен пък немога да си обясня защо?
На мен ми предстои преглед в 38-мата седмица, на шийката може би и за рзкритие.

# 1
zdrawej,
am dokolkoto si spomnqm ne beshe osobeno priqtno..moje bi zashtoto weche kym kraq na bremennostta mqstoto stawa dosta chuwstwitelno,, abe i te natiskat dosta ( pone taka beshe pri mene). No znam che takawa prowerka se prawi  - i predi da sa zapochnali kontrakciite - stimulira se poluchawane na razkritie i ot tam da trygne samoto rajdane..

# 2
Не е болезнен прегледа. Неприятно е, но кой гинекологичен преглед е приятен. Спокойно, няма нищо страшно в прегледа. Simple Smile

# 3
Съвсем не е болезнен прегледа.Поне при мен беше така ,но мои познати казват ,че много зависело и от докторът....

# 4
  • Мнения: 3 356
Наистина си зависи от лекаря,мен си ме поболя,ама бързо мина
Просто си мислеш,че прегледа е важен и е за добро и това е

# 5
  • Мнения: 35 951
Зависи от лекаря - една началничка на родилно отделение така ми пусна кръв  #Cussing out но са ме преглеждали и безболезнено  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 3 663
Нормален гинекологичен преглед, като гинекологът с пръсти опипва шийката
мен честно казано ме заболя малко, даже получих контракция
но не се притеснявай, не е нищо страшно
доста бъдещи мами имат по 1см разкритие в 9мес, което е хубаво
леко раждане! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 645
Била съм на  такъв преглед 3 пъти.Определено не намирам голяма разлика от обикновенният преглед - но наистина си зависи и от лекаря.Моят беше много внимателен.Не се притеснявай , всичко ще мине добре.

Даниел  -  21.04.2004г.

# 8
  • Мнения: 3 537
Не са ми правили такъв преглед през бременноста,чак като отидах да раждам-тогава.Но ако се налага е хубаво да се направи.

# 9
  • Мнения: 436
Виж ти колко е различно... при мен на гинекологичен преглед не са ми опипвали шийката на матката само с увеличителния уред ми я гледаха.
Но пък при раждането на всеки половин час ми я преглеждаха за да се види кога има 10 cм разкритие и да почнат напъните. Това ми беше най неприятната част от цялото раждане.

# 10
  • Мнения: 4 629
Не се притеснявай - не боли, само е малко  неприятно

# 11
  • Мнения: 2 531
Най обикновен преглед- гледят дали има разкритие, опипват консистенцията на шийката. На мен лично ми правят такива от 16 седмица, защото имам проблеми.

# 12
  • Мнения: 4 358
На мен всеки път ми правят такъв преглед, защото от 12-та седмица съм с контракции.
Обикновеният преглед ми е леко болезнен, но при прегледа за разкритие не чувствам никаква болка.

# 13
  • Мнения: 1 181
а аз с моя  късмет се паднах на един грубиян... Мани, мани! Бе, позаболя ме.

# 14
  • Мнения: 2 498
О както съм в 9-я месец вс. седмица ми правят такъв преглед ....изобщо не боли....не се притеснявай....днес наобяд ми предстои трети такъв......

Общи условия

Активация на акаунт