Екскурзия до Истанбул

  • 31 811
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 312
Обожавам Истанбул.
Това е града на контрастите.
Едновременно е толкова оживено,динамично,пренаселено..
Едновременно с това хората са толкова позитивни и усмихнати.
Скоро с един приятел си говорим за Истанбул и човека ми обяснява за първото си ходене там.
Има среща с друг,уточнили са възможно най-лесното място,обаче нещо не се намират.
Човекът звъни на моя приятел и го пита къде се намира.
А той:"Ами тука съм,до една джамия" Joy
Който е ходил ще разбере смешката-просто в града има хиляди джамии.
Не ги давайте като ориентир Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета благодаря ви! Офертата на Крео определено ми харесва ще я разгледам подробно, а като се върна от Истанбул (винаги съм искала да отида там) ще пусна снимки!

# 17
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Ходихме преди няколко месеца, именно с Бутик Травел. Общо взето сме доволни, малко им куцаше организацията откъм време и в програмата им не се предвиждаше време за ядене от сутринта до вечерта, само кратки почивки. Но като се върнахме в бг и като поразрових из другите агенции се оказа, че навсякъде е еднакво. Може би, ако пак ходим конкретно до Истанбул ще избера "Бохемия" - за мен те са едни от най-добрите  Peace

Ние също смятаме да отидем до Истанбул в края на месеца и се ориентирах към Бутик Травел. Искам да попитам Eveto в кой хотел са нощували и как беше хотела?

# 18
  • Мнения: 1 391
Айдеее и аз съм за Истанбул по 1 май
Но на мен ми трябват 10-15 места.
И наистина читава фирма - ще следя темата с интерес!

Споделяйте, каквото сте научили

# 19
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Ходихме преди няколко месеца, именно с Бутик Травел. Общо взето сме доволни, малко им куцаше организацията откъм време и в програмата им не се предвиждаше време за ядене от сутринта до вечерта, само кратки почивки. Но като се върнахме в бг и като поразрових из другите агенции се оказа, че навсякъде е еднакво. Може би, ако пак ходим конкретно до Истанбул ще избера "Бохемия" - за мен те са едни от най-добрите  Peace

Ние също смятаме да отидем до Истанбул в края на месеца и се ориентирах към Бутик Травел. Искам да попитам Eveto в кой хотел са нощували и как беше хотела?

Бяхме в хотел Гранд Емир*** в кв.Лалели, близо до Капалъ чарши, общо взето на удобно и мобилно място. Хотела...не мога да се оплача, но не е и за хвалене. Всичко в този хотел беше ок, но ме втрещи това, че в част от стаите няма дневна светлина  Shocked ...Прозореца гледа към шахта /приличаше ми на незавършена асансьорна шахта/ и практически няма пряка сетлина. Като застанеш на перваза на прозореца някъде там горе се виждаше небето, но ако трябва да съм честна едва смогвахме да ядем, камо ли да сме имали време да си седим в стаята и да се оплаквам, че седя на лампа. По цял ден обикаляхме с групата, следобяд се прибирахме само да се изкъпем и преоблечем и тръгвахме самостоятелно. За 3 дни ти се иска да видиш всичко и определено не  седиш в хотела, така, че какъвто и хотел да изберете няма да имате време да му намерите кусури  Wink

# 20
  • Мнения: 1 312
"Лалели" е най-мизерният и евтин квартал на Истанбул.
Местните го нари4ат "квартала на куфарните търговци".
Но пък е на удобно място.

# 21
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Eveto, а на всичките им турове ли ходихте? А бяхте ли на вечеря в ресторантите, които предлагат от агенцията или самостоятелно вечеряхте? Като съм тръгнала да разпитвам да попитам и за автобуса как беше  Joy

# 22
  • Мнения: 1 391
колко пари ви беше екскурзията за 3 нощувки и колко изхарчихте там?
Гледам че мн. от екскурзиите имат примерно 195лв такса. Но тя включва само пешеходна разходка с екскурзовод, всичко останало входове по музеи са по 10-14 Е - което би излезнало с още 100 Е отгоре евентуално, на място?
Така ли е?

# 23
  • Мнения: 11 747
така е.
Ние бяхме двама, екскурзията ни беше 320лв пакета за двамата, а на място похарчихме още 300лв за допълнителни екскурзии и входни билети.
За храна не сме харчили много, защото имахме включена закуска и 1 обяд. Два обяда и 3 вечери в бързината не струват много.

# 24
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Намерих тази тема за Истанбул http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154899.0;all
Има доста отговори на въпроси, които ни интересуват.
Все пак се надявам да се включат и други, които са били на екскурзия до Истанбул, със съвети кои допълнителни екскурзии са хубави, а кои може да пропуснем, за да имаме свободно време.
Аз смятам да си купя Джобен пътеводител на Софтпрес, защото са им хубави изданията и са с карта http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=21231

# 25
  • Мнения: 11 747
Горе при закованите теми има Туристически справочник - чужбина. Там са 3 темите са Истанбул. Тази към, която си дала линк е много полезна.

# 26
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Горе при закованите теми има Туристически справочник - чужбина. Там са 3 темите са Истанбул. Тази към, която си дала линк е много полезна.

Бих отговорила на всичките ви въпроси, стига да не сте намерили нужната информация от линка на Pina! Ако искате въпреки това ще пиша!!!

# 27
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Eveto, пиши ако обичаш  Hug Предпочитам информация от човек, който е пътувал конкретно с фирмата, от която аз се интересувам.

# 28
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Eveto, пиши ако обичаш  Hug Предпочитам информация от човек, който е пътувал конкретно с фирмата, от която аз се интересувам.

Добре, няма проблем!
От допълнителните екскурзии няма такава, която да не си заслужава. Ние не успяхме да отидем на всичките, защото нямаше да имаме минутка да си поемем дъх, камо ли да хапнем или починем. Пропуснахме принцовите острови, но пък така ще имаме за какво да се върнем. Общо всички екскурзии струваха около 100-ина Евро на човек ( +/- 20-ина Евро ). Ние платихме, ако не се лъжа, 120 Евро общо за мен и мъжа ми.
Най-впечатляващ е двореца Долмабахче Сарай и ви го препоръчвам горещо, ние го разгледахме само отвън, но после гледах снимки и съжалих.
Двореца Топкапъ също не е за пренебрегване, но не е толкова величествен и помпозен.
Обзорната обиколка е задължителна - обикаля се и европейската, и азиатската част. Минава се по моста над Босфора, а това ви го препоръчвам, защото ако някога ходите без екскурзия не бихте могли да преминете от европейската в азиатската част, тъй като по моста имат право да минават само коли с турска регистрация.
За Синята джамия и църкавата Св.София няма да пиша - от задължителните забележителности е! Особено джамията...за мен беше много впечатляващо...аз малко се увличам по арабската култура и това не бих го пропуснала  Shocked
Разходката с корабче по Босфора за мен беше едно от най-невероятните изживявания. 2-3 часа красиви къщи, интерсени сгради, квартали, да минеш под моста, да видиш част от мащабите на този 15 милионен град....и пак не е достатъчно да усетиш и видиш колко необятен е...не го пропускайте!!!
Предлагаха ни едната вечер да посетим рибен ресторант, но ние отказахме и се ориентирахме сами. Тръгнахме на разходка към чаршията и си намерихме ресторантче. Има доста заведения и няма да останете гладни. Освен това, ако попитате шофьора на автобуса или екскурзовода, те ще ви препоръчат, ще ви кажат и как да стигнете. Ние още на първият ден хванахме градски транспорт и се ориентирахме безпроблемно.
За последната вечер се хванахме на идеята да ходим в Ориент Хаус. Не съжалявам, но не бих повторила. Програмата е интересна за човек, които не е гледал подобен спактакъл, но ние бяхме гледали, при това много по-впечатляващ и може би затова останахме малко разочаровани.
Ами...това се сещам засега...ако нещо пропускам питайте!

# 29
  • Мнения: 11 747
Евето, като гледам как препоръчваш Синята джамия пред св. София - май не сте влезли вътре.  Grinning Много ми напомня на мене, първия път в Истанбул не влязох в св. София, гледах я само от вън, а в Синята джамия влязох. Бях във възторг от джамията и се чудех какво толкова я превъзнасят тази св. София, та тя от вън е по-невпечатляващя от Синята джамия. Втория път влязох в св. София и вече никога няма да я сравня с джамията Султан Ахмед!  Grinning

Бяхме и в Топкапъ и в Долмабахче. Много ми харесаха и двата двореца, но Долмабахче ме впечатли много, много повече. Тронната зала спира дъха!  Crazy

В темата, към която е даден линк по-нагоре съм дала линк към триизмерни снимки - много са впечатляващи. Може да се види и придобие представа за някои от забележителностите на Истанбул. Конкретно снимки от Долмабахче има, които са най-добрите възможни снимки. Разбира се на живо е съвсем друга работа...

Като става дума за забележителности, според мен не са за пропускане:

Синята джамия
Св. София
Топкапъ
Долмабахче
Йеребатан сарънджъ
Кула Галата
Сюлеймание (ако се интересувате)
Таксим
Истиклял

Общи условия

Активация на акаунт