10 зъба на 10 месеца-каква е причината?

  • 1 781
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 758
И аз не мисля, че има връзка м/у кърмене и растежа на детските зъби.
Всяко дете се развива строго индивидуално.
Ще се повторя. Навремето бях в паника, "моето дете ще остане без зъби", а Дияна беше само на 5-6м. Педиатърката надълго и широки ми обясни за зъбите. Даже каза, че в тяхната б-ца имали дете родено със зъб.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Първият и единствен за сега зъб на дъщеря ми изби преди 2 седмици - на 1 година и 1 месец беше. Simple Smile Моят първи зъб е избил на 11 месеца, а на мъжът ми - след годинката. Наследствено е. Peace

# 17
  • Мнения: 503
Не мисля,че има връзка кърмене-зъби Simple Smile Синът ми е на 1,3г и има 16 зъба Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Връзката кърмене - зъби ми звучи малко несериозно.
Сина ми не е кърмен и в момента има само 4 зъба, ако се водех по схеми да си бях оскубала косите вече.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 973
Развитието на всяко дете е индивидуално. Ако много те притеснява факта, че на тази възраст има 10 зъба се консултирай със стоматолог.

# 20
  • Мнения: 1 049
Не виждам какво притеснително има в това, всяко дете е различно. Има и такива даже, които се раждат направо с едно зьбче... Laughing А това за кьрменето не го мислиш насериозно, нали...  Grinning

# 21
  • Мнения: 6 441
Нямаш поводо за притеснени Peace
На едно детенце първишт зъб пониква на 1 годинка,други са с по много още преди нея.
А това за кърменето си е чист абсурд.Поредният мит.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Това с кърменето е пълна глупост.
А може би трябва да попиташ специалист?
На някои деца им никнат по-рано, на други по-късно.


Така е.  Peace

Както възрастните вадят мъдреци на различна възраст, така и мъниците се развиват по различен начин и вадят зъбки по различно време. Принципно казват, че на 6м. бебето трябва да има едно зъбче. Е да обаче има и такива които на 2 месеца вече имат по 2 зъба. Да не говорим, че има и родени със зъби.  Ако и вашите са започнали да никнат по раничко, няма за какво да се чудиш пък и не мисля, че е повода за притеснение. По скоро бих се притеснила ако няма    bouquet

# 23
  • Мнения: 766
Дъщеря ми е от тези дето на 2 месеца имаше 2 зъба.
Много хора ми обясняваха тогава, че нещо му имало на детето и това не е нормално  Close
Едва сега започнаха да и пробиват горните резци  Wink
Аман вече от тези схеми

# 24
  • Мнения: 307
Връзката кърмене - зъби ми звучи малко несериозно.
Сина ми не е кърмен и в момента има само 4 зъба, ако се водех по схеми да си бях оскубала косите вече.

Ами аз какво да кажа - синът ми е вече на година и половина и все още няма нито един зъб. Досега не да си оскубя косите, ами не знам  hahaha А това за връзката с кърменето и зъбите е пълна измишльотина.

Не се притеснявай, всяко дете е различно, важното е да са живи и здрави.

# 25
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
На дъщеря ми зъбките започнаха да поникват на 2 месеца, до навършването на 1 и два месеца вече устата и е пълна - всичко и поникна Grinning
И аз се притеснявах, че е рано, педиатърката каза, че не било хубаво да и никнат рано, защото рано щяли да се развалят Sunglassesама какво да направя newsm78 как да ги спра да не растат Mr. Green
Радвам се, че и поникнаха всичките наведнъж  Peace и то когато им дойде времето.

# 26
  • Мнения: 4 784
Ние сме извън всякакви схеми. Вси още няма нито един зъб, но не се притеснявам. На мен самата първите ми зъбки са се появили на 1,8г.

# 27
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Схемите са за ориентир някакъв, за мен безсмислен, ама връзката между къмене и зъби ме озадачи много ooooh!

# 28
  • Мнения: 537
Леле и аз се бях притеснила, че на година и 2 месеца имаме само 4 зъба и то не са изникнали докрай. Даже мислех да ходим по доктори. Иначе на мен самата на 6 месеца са ми пробили първите зъби. На таткото не знам. Но не е затова дали е кърмено детето. Аз кърмих до 5 месец, а зъбки изкара на 10. И аз си мисля, че всичко си е до дете. Споко!  Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Не виждам какво притеснително има в това, всяко дете е различно. Има и такива даже, които се раждат направо с едно зьбче... Laughing А това за кьрменето не го мислиш насериозно, нали...  Grinning
Peace

Общи условия

Активация на акаунт