Мога ли да давам Дуфалак?

  • 1 129
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, искам да ви попитам мога ли да давам Дуфалак от сиропчето на моето бебче, което е на един месец? Вече 10 дена не е акал въпреки масажите които правим с баща му през час два. Консултирах се с педиатърката и тя беше категорична, че Дуфалак се дава на деца над два месеца а тук чета друго. Моля ви помагайте Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 953
А с какво го храниш детето?
Ако е АМ не е лошо да помислиш за смяната му.
Ако пък си кърмачка трябва да спазваш определен хранителен режим.

Дуфалак съм давал на детето си, но мисля че беше на около 2-3 месеца като имахме подобни проблеми.

# 2
  • Мнения: 9 973
за толкова малко не знам Thinking

# 3
  • Мнения: 357
на такава възраст давах само водичка от овесени ядки и се оправи запека тогава

# 4
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Аз бих послушала педиатърката. А как те съветва тя да постъпиш в случая?

# 5
  • Мнения: 14
А с какво го храниш детето?
Ако е АМ не е лошо да помислиш за смяната му.
Ако пък си кърмачка трябва да спазваш определен хранителен режим.

Дуфалак съм давал на детето си, но мисля че беше на около 2-3 месеца като имахме подобни проблеми.
Изцяло на кърма сме.
А за диетата я спазвам от няколко дни съм само на овесени ядки и фрешове от круша, но ефект нулев а детенцето се мъчи смятам вече ooooh!
Посъветва ме да мушкам термометър в дупето през ден два, да започна плодовите сокове, което аз смятам за нелепо и ми изписа чай Blewit L, но не действа.

# 6
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
 Защо не го заведеш на специалист? Кърмените бебета по принцип нямат този проблем.
 Дуфалак съм давала на 5 месеца.

# 7
  • Мнения: 529
А сигурна ли си ,че кърмата е достатъчна? Ако увеличиш количеството дали няма да се оправи ,изцеди се няколко поредни пъти и виж за какво става въпрос ,ако е малко опитай с добавка АМ и ако пак не се получи потърси пак педиатърката ,но е малко за дуфалак.

# 8
  • Мнения: 931
И аз мисля че най - добре на специалист.Струва ми се мъничко за Дуфалак

# 9
  • Мнения: 14
А сигурна ли си ,че кърмата е достатъчна? Ако увеличиш количеството дали няма да се оправи ,изцеди се няколко поредни пъти и виж за какво става въпрос ,ако е малко опитай с добавка АМ и ако пак не се получи потърси пак педиатърката ,но е малко за дуфалак.
Би трябвало да му е напълно достатъчна, изяжда по 100-120 мл. през 3 часа с една нощна пауза от 5-6 часа, храним се с изцедена кърма от първия ден и поне количеството наблюдавам.

# 10
  • Мнения: 54
само водичка от овесени ядки и се оправи запека  Naughty

# 11
  • Мнения: 1 477
Дуфалак на толкова малко бебе не бих дала.Пробвай с чая за разхлабване на Блевит(при нас имаше голям ефект).

# 12
  • София
  • Мнения: 5 707
ДА ,опитай с чая на Блевит Л!
Дуфалак съм давала но от 4 месец Peace

# 13
  • Мнения: 22 414
Щом сте на кърма продължавай с диетата и опитай първо с нещо друго.
Дуфалакът е нещо отвратително, в болницата след секциото ме накараха да го пия и умрях от стомашни болки. Не знам как могат да се тормозят бебетата с Дуфалак.

# 14
Опитай един бабешки метод - Изрежи сапунче във вид на моливче и го пъхни в дупето.При нас имаше супер ефект, дано и на теб помогне.

Общи условия

Активация на акаунт