котка

  • 2 770
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 42
мили мами , имам домашна котка - сиамска, искам да я подаря на някой, който да я гледа и обича като мен, вече не можем да се грижим за нея, тъй като мъжа ми получи алергия, котката е на около 4години, кастрирана, ваксинирана за тази година, с хигиенни навици / ползва кутия с котешки пясък/ , изследвана е през 2007г за токсоплазмоза - отрицателна реакция, храни се само с купена от магазина храна, не вкусва нищо домашно. Ако някой проявява интерес ми пишете

# 1
има един сайт bezdom.com ако искаш пусни там обява.

# 2
  • Мнения: X
Милата котчица...Дано да си намери нови,любящи стопани. Praynig
Аз много обичам котки,но също съм алергична Sad

# 3
  • Мнения: 606
Има една ККЗ - бушка. Ще ти помогне определено.

# 4
  • Мнения: X
какво е ККЗ - бушка?

# 5
  • Мнения: 466
Странно, защото алергията не може да се появи изведньж - или си алергицен, или не си.
Как сте живели 4 години и сега се появява алергията? Да не би да е към нещо друго? Правихте ли специално изследвания?

Освен това има медикаменти, които подтискат алергията и не нужно да се лишавате от котката.
 Peace

# 6
  • Мнения: 42
мажа ми направи алергията през последната година и според мен не е от котката, но лекарите му обясниха, че котката му създава предпоставки да бъде алергичен тип и той сега не иска да чуе за нея, не си е правил специални изследвания, но въпреки това е непреклонен, ще пробвам с обява на друго място

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Мисля, че няма значение дали лъже или не момичето иска да намери дом за животинката. Стига сте търсили под вола теле.
 Стискам палци да намерите семейство за котенцето  Hug

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз също имам алергия към котки но това не ми пречи да отглеждам две - сиамка и улична.
Купила съм си противоалергични лекарства, но понеже не си вра лицето в котките и чистя редовно не ми се налага да взимам.


Мадам, моята алергия се появи точно изведнъж. В началото мислех че е неизлекуван бронхит но след като се влачих 2-3 месеца с кашлица и пих какво ли не забелязах че всъщност кашлям само като се прибера в къщи. Първоначално помислихме че е от един стар мокет и го махнахме, постепенно махнахме китениците, килимите, прибрахме книгите в кашони, започнах да чистя постоянно праха. През цялото това време обаче не се пазех от котката.
Накрая си направих тестове за алергия и се установиха точно алергените които ме дразнят.

# 9
  • Мнения: 42
нито една моя дума не е лъжа, не ми е присъщо

# 10
  • София, България
  • Мнения: 5 596
пусни снимка на котето  Wink

и кажи откъде си

# 11
  • Мнения: X
Странно, защото алергията не може да се появи изведньж - или си алергицен, или не си.
Как сте живели 4 години и сега се появява алергията? Да не би да е към нещо друго? Правихте ли специално изследвания?

Освен това има медикаменти, които подтискат алергията и не нужно да се лишавате от котката.
 Peace

ами и аз си викам,странна работа,ама си е факт,че изведнъж развих алергия към неща,към които преди не съм била алергична Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 5 074
Не си давай котката, тя си е ваша.
И съм сто процента убедена, че мъжът ти не е алергичен Peace

# 13
  • Мнения: 606

 КучеКоткоЗащитник от типа - да нахраним кученцата с деца. Бушка е лидерът им. Това и е ника. Пише се на латиница.

Странно, защото алергията не може да се появи изведньж - или си алергицен, или не си.
Как сте живели 4 години и сега се появява алергията?

  Не е странно, и аз съм така. Бях към тополи, ама на умирачка, сега нищо ми няма от тях. После към яйца. Яки обриви. Сега нямам към яйца, но като отида при майка ми (има котка) очите ми ще изтекат, а малко по-късно почвам да се задушавам.

# 14
  • Мнения: 3 453
Опитайте да намерите алтернативен вариант! Щом Жади се е справила и вие ще успеете! Peace
Как се разделяш с животно, което си отглеждал толкова време... Tired

# 15
  • Мнения: 25 599

 КучеКоткоЗащитник от типа - да нахраним кученцата с деца. Бушка е лидерът им. Това и е ника. Пише се на латиница.



Едиповият ти комплекс ли избива или жена ти те е скопила?  newsm78

# 16
  • Мнения: 606
  Смени си надписът под аватара. Примерно... "От тях съм". Ти в цикъл ли си или си...   как да е. Жива и здрава.

# 17
  • Мнения: 25 599
  Смени си надписът под аватара. Примерно... "От тях съм". Ти в цикъл ли си или си...   как да е. Жива и здрава.
Не, не съм. Свърши ми вече, благодаря за загрижеността.  Flutter
А ти защо си толкова злобен и агресивен? Това е присъщо на недоклатената фауна тук.
Или?   Wink

# 18
  • Мнения: 172
Аз също имам алергия към котки но това не ми пречи да отглеждам две - сиамка и улична.
Купила съм си противоалергични лекарства, но понеже не си вра лицето в котките и чистя редовно не ми се налага да взимам.

Това с чистенето и навирането в лицето не върши работа. Не знам за каква алергия говориш, но половинката има алергия - при котка в радиус от 10 метра се случва следното
1. очите му почервеняват
2. носът му става като водопад
3. получава нечовешки обриви
4. започва да кашля
5. дави се
6, задушава се, получава пристъпи

Зависи от момента, в който се изнесе от въпросното помещение медикаментите са различни.
Но такива, които да спрат всичко това не съм срещнала.

Към авторката на темата - бих опитала при близки/роднини/приятели преди всичко.
Ще бъдеш по-спокойна и ще можеш да го виждаш когато пожелаеш Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 236
emiliakioseva,
никой не казва, че лъжеш. Жената според мен искаше да ви насочи да търсите причината за алергията, ако искате да задържите котето, понеже може да не е то виновно, а вие така да сте помислили. Но щом положеието ви е ясно, дано намерите дом за писаната Hug Аз много искам коте, ама половинката не е възхитен от идеята Rolling Eyes


 КучеКоткоЗащитник от типа - да нахраним кученцата с деца. Бушка е лидерът им. Това и е ника. Пише се на латиница.
Е туй пък беше тъпо! Не ща да спамя темата, ама айде мисли преди да напишеш подобна глупост! Фактът, че някой обича и защитава бездомните животни, не значи, че не обича децата! Двете неща не са взаимноизключващи, а точно пък Bushkata винаги е била умерена и логична в изказванията си и определено не ми прави впечатление на маниак от типа, към който я причисляваш!


# 20
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
emiliakioseva,

най- добре е да псунеш и снимка на котето и
да дадеш повече инфо- например в кой град сте.
Дано да се намери ново любящо семейство да
котенцето   Praynig Praynig Praynig

# 21
  • Мнения: 42
Zdravei Mona Liza,

izprati mi e-mail za ti izpratia snimka na kotkata, az sam ot Sofia i jivea v Zapaden park.

Pozdravi Emi

# 22
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Zdravei Mona Liza,

izprati mi e-mail za ti izpratia snimka na kotkata, az sam ot Sofia i jivea v Zapaden park.

Pozdravi Emi

пратих ти  Peace

ама сигурно не само аз искам да я видя.

ако не знаеш как мога аз да я кача като я пратиш.
поздрави  Hug

# 23
  • Мнения: 42
благодаря за съдействието, сама не можах да се справя

# 24
  • Мнения: 42
Мона Лиза , не успявам дя ти изпратя снимката, да няма грешка в адреса, пробвах два пъти

# 25
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Ето котето  Peace

публикувам снимката по молба на emiliakioseva
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5345026

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 20:05 от мона лиза

# 26
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Мона Лиза, не си копирала правилен линк- връща към началнаста страница на сайта  Peace

# 27
имам наи хубавото и добро ангорско коте на света нямам почти никакви грижи с него относно ххигиената 4 години се грижим за нея и обичаме като член от нашето семеиство  Hug  Simple Smile мила галиовна и красива.. от няколко месеца се прояви алергия от нея.. Praynig Praynig
непрекаснато кихане ..носа ми тече като чешма..  Cry Cry Cry Cry
мислех че ще отмине,но всичко се усложни имам възпален и обострен синузит в следствие на алергичен ринит...... в момента сам на инжекции защото и антибеотици не ми помагат.. Cry Cry Cry Cry
КАЖЕТЕ ХОРА КАКВО ДА ПРАВИМ?? ..ВСИЧКИ МНОГО Я ОБИЧАМЕ НО И ЗДРАВЕТО МИ И Е ВАЖНО..

# 28
  • Мнения: 169

Странно, защото алергията не може да се появи изведнъж - или си алергичен, или не си.
Как сте живели 4 години и сега се появява алергията?
Не е странно алергиите може да се отключат след много време. Понякога е нужна предпоставка за това някой хора са ги жилели пчели например и нищо им няма. Но идва момент в които следващото ужилване може да е фатално.
А иначе дано си намерите дом за котето!

# 29
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
sladurche, пусни една обява във bezdom.info/forum. Там ще ти помогнат. Аз чрез тях намерих дом за нашия котарак, който гледахме 7 години, и с когото трябваше да се разделим, защото така и не свикна с детето.. Sad

# 30
  • Мнения: 42
 Благодария Изида, ще го направя, съжалявам за вашето коте!

# 31
Ako o6te ne si q dala na nqkogo, mi q  podari, molq te!6te se grija mnogo za neq!Moqta umrq minalata sedmica i mnogo mi lipsva.Be6e na 16 godini!

# 32
  • Мнения: 114
Още ли е актуална обявата? Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 1 825
И аз съм алергична към моите котки. Появи се изведнъж, но не мога да ги дам на никого, дори и на мама. Сигурна съм, че се чувствам по-комфортно след като остана сама, но ще се раздирам от угризения, че не съм постъпила правилно. Гледам да се лекувам с хомеопатия, защото това е заболяване на имунната система. Надявам се, че ще мога да се излекувам без да се налага да правя такъв мъчителен избор.

Ако обявата е още актуална нека да бъде преместена в подпорум Хоби, където има по-голям шанс котката да си намери любящо семейство. Вчера, например, една 12 г. котка беше изпратена в Австрия при нов сов собственик.

# 34
  • Мнения: 42
   Не е актуална!
   Мъжа ми се лекува с хомеопатия и засега нямаме проблем. Докато намерим нов дом се оказа, че той се повлиава от лечението и раздялата не е наложителна. Успех на всички, търсещи си домашен любимец!

Общи условия

Активация на акаунт