Болки в таза възможно ли е?

  • 5 919
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравей те на всички.Имам едно въпросче.Раждала съм преди 1 год.и 3 месеца.Дали е нормално да имам болки в таза.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 93
Здравей Anhelika не съм лекар но мятам че е менало много време от раждането за да е от това .Моята кукла е на 3г. но не съм имала болки след раждането.Потърси мнението на специалист. newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 492
Здравей, anhelika. При мен 2 години след като родих се появиха силни болки в таза особено при ставане и сядане. Съотвено тръгнах по лекари да разбера какъв е проблема. След куп изследвания като почнах от ренгенови снимки , минах през кръвни картини та чак и за хламидии ме изследваха , така и не намериха нищо нередно. И в крайна сметка ми определиха диагноза - халтави(грацилни ) кости  Rolling Eyes Ревматоложката ми изписа курс на лечение и всичко мина и замина, но на довиждане ми каза "Леле момиче каква остеропороза те чакаааа...."  Shocked

# 3
  • Мнения: 146
Това може да се лекува с акупунктура, но е добре да ви е ясно има ли други освен мускулно-скелетните причини, като сраствания, инфекции, ..., а остеопорозата не е задължителна в бъдеще.

# 4
  • Мнения: X
При мен болките не са само при лягане и ставане а и като легна като се обръщам и тн.Появяват се изневиделица.
Много Ви благодаря за отговорите.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Консултация с невролог и ревматолог, мисля ще ти бъдат от полза.

 

# 6
  • Мнения: 1 193
Искай да ти направят ренгенова снимка, че мен 2 години ме мъчиха с хапчета, физиотерапия и накрая се сетиха да ми искат ренгенова снимка, която ясно си показа, че проблема ми е доста по-сериозен.
Успех ти пожелавам и не отлагай посещение при специалист  Hug

# 7
  • Мнения: X
Много Ви благодаря момичета.Със сигурност няма нищо да отлагам.Още веднъж благодаря.

# 8
  • Мнения: X
Здравей те момичета.Връщам се от ренгена и там ми казаха,че нямам нищо на таза всичко е наред.По късно ще ходя и при личната да види снимката.Интересно ми е само,че на снимката се вижда едно тъмно петно вътре в таза и още едно там където започва кръста.Дали значи нещо.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Значи - пикочен мехур и  газ в червата  Wink.

# 10
  • Мнения: X
Не искам да споря Wink.Само дето се бях изпишкала преди това,а за гас в червата никакъв. Rolling Eyes
Все пак благодаря за отговора.  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 783
И недей по- добре. Желая ти успех!

# 12
  • София
  • Мнения: 492
Здравей те момичета.Връщам се от ренгена и там ми казаха,че нямам нищо на таза всичко е наред.По късно ще ходя и при личната да види снимката.Интересно ми е само,че на снимката се вижда едно тъмно петно вътре в таза и още едно там където започва кръста.Дали значи нещо.
Щом са ти казали , че всичко е наред, значи е така... Peace Със сигурност ренгенолога много повече разбира от личната лекарка.
На мен ми снимаха и гръбначния стълб(освен таза) - дали случайно нямам изкривяване.  Thinking но и там всичко беше наред.
А би ли ми описала болките ти? Мини и през невролог...

# 13
  • Мнения: 146
Рентгеновата диагностика дотолкова може да диагностицира, но ти чустваш, че имаш все пак проблем. Той може да се лекува сравнително бързо, но може и така да си стоиш ако не ти се разправя, сама реши.

# 14
  • Мнения: X
Здравей те.Относно болките.Те са в областа на таза,седалището и слизат на долу по краката.Оказва се,че имам някакви засегнати нерви.Аз от малка съм си с болки в краката,но изглежда след раждането положението малко се е влошило.Отгоре на това имам засягане на такива нерви и на двете ръце.Плексид.И сега ми изписаха инджекции за 5 дни и витамин б комплекс.

Общи условия

Активация на акаунт