Кърменето - как го възприемате?

  • 3 066
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
Моята позиция е много крайна, когато става дума за даване на някаква химия на детето. Такива боклуци са последния избор ако няма друга алтернатива. Доколкото знам, дори производителите на изкуствени храни признават, че кърменето е по-добрия вариант.

# 16
  • Мнения: 3 927
Моята позиция е много крайна, когато става дума за даване на някаква химия на детето. Такива боклуци са последния избор ако няма друга алтернатива. Доколкото знам, дори производителите на изкуствени храни признават, че кърменето е по-добрия вариант.

Айде по-спокойно, хаос Simple Smile
Добре че има боклуци за децата, чиито майки не успяват да кърмят. За други алтернативи дори не съм чувала Thinking. Защо не споделиш......

# 17
затова и написах: Такива боклуци са последния избор ако няма друга алтернатива.
друга алтернатива: купуваш си мляко от друга кърмачка   baby_neutral

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Адаптираното мляко е на четвърто (или пето,в зависимост от това как се приема смесеното хранене) място като избор за хранене на бебето.А списъкът е така:
1.Кърмене на бебето на гърдата на майката
2.Хранене с шише с изцедено мляко от майката
3.Хранене с донорска кърма
4.Смесено хранене - кърма с дохранване с адаптирано мляко
5.Хранене изцяло с адаптирано мляко.
Това е според ААР и другите световни организации,не според мен или кърмаческия клуб само Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 4 397
Моят пък скъп съпруг, много ми даваше зор да кърмя, а аз не само че не исках, но и не можех. Той това прекрасно го знаеше, но пак имаше надежда.
Мале все едно сме женени за един и сащи мъж  Laughing Laughing Laughing моят само това ми повтаряше и само ми казваше коя какво е казала и че трябва да кърмия щото било хубавоооо,ама кво да направя че нямах кърма не че имах и желание Embarassed

# 20
  • UK
  • Мнения: 1 334
съвсем нормално го възприема.но когато сме навън и се налага да кърмя,защото не съм изцедила предварително задължително уведомява мениджъра(ако е заведение) Laughing май не е много свикнал с това,но нищо не казва и аз си продължавам.

# 21
  • Мнения: 4 187
Ще отговоря от името на нашият татко Wink! Той има ясно изразена позиция относно кърменето. Тя е: Да се кърми, е не само препоръчително а и задължително!!!!! Девет месеца се наслушах на това как трябва да кърмя най малко 1 година. Аз обаче, не си го бях поставила като цел номер едно, не правех нищо за да усигуря добър старт на безпроблемното кърмене в началото! Факт е че съм нямала никакви поблеми с кърменето до този момент не ми тежи, даже благодарение на форума успях да се ентусиазирам! Таткото е много горд с мен Hug! Обеща ми корекция на бюста, ако много не се харесвам тогава, след 4тото дете  Crazy Shocked newsm78!

# 22
Ех, татковцииии пак ние да се изкажем вместо вас.. Ама вие нали сте на работа.
И нашия татко е за кърменето. Казва, че харесва гърдите ми и след като голямата щерка се храни от тях 8 месеца. Днес-утре чакаме и втората дама да се появи на белия свят и да ви кажа, за него не знам, но най-си харесвах гърдите пълни с кърма. Не съм забелязала да са се променили много,но сега като се замислих newsm78..довечера ще го питам пак как ги вижда Laughing

# 23
А че е полезно и двамата сме на това мнение-по-добре е да се кърми детето. Все пак природата все още си знае работата. Някои мами просто нямат кърма и толкоз. Добре, че има всякакви рещения за тях, но ако ми се случи може би ще предпочета пак някое природно решение,а не адаптирано мляко. Само, че на практика, с тези алергии днес може на бебо да не му хареса природното решение и пак да се стигне до адаптирано...

# 24
  • Мнения: X
Адаптираното мляко е на четвърто (или пето,в зависимост от това как се приема смесеното хранене) място като избор за хранене на бебето.А списъкът е така:
1.Кърмене на бебето на гърдата на майката
2.Хранене с шише с изцедено мляко от майката
3.Хранене с донорска кърма
4.Смесено хранене - кърма с дохранване с адаптирано мляко
5.Хранене изцяло с адаптирано мляко.
Това е според ААР и другите световни организации,не според мен или кърмаческия клуб само Wink
Малко ОФФ, ама не съм съгласна - ако майката няма кърма, опции 1,2 и 4 автоматично отпадат - така, че
1. кърма
2. донорска кърма
3. адаптирано  Wink

# 25
  • Мнения: 3 550
Моят съпруг се отнася не само безкрайно положително, но и толкова ме подкрепя при всякакви проблеми до ден днешен, че в началните дни дори обявявах на бабите: "Ние отиваме в стаята да кърмим" Grinning За формата на гърдите ми не сме се замисляли и коментирали, явно не е важна.

# 26
  • Мнения: 3 146
Нашият татко знае отлично колко аз държа на кърменето  и е много ЗА,защото достатъчно проблеми си имахме с баткото покрай това,че почти не е кърмен.Обаче гледа на нещата доста по-леко от мен - когато ревях от болки първите седмици,веднага предлагаше да даваме шише - знам,че е за да не ме боли и да ми е добре,но повече би ми свършило работа да ме окуражи,че ще се справя.И също е имало подхвърляни - ами сигурно реве,защото не й стига - докато не му показах как се дърпа от гърдата с пълна с мляко уста.В добавка татето не е фен на дългото кърмене,макар че ще ме остави да правя каквото аз намеря за добре.А за кърменето навън е много интересно - знае,че кърмя навън и го приема спокойно,но...само когато не е с мен!Ако е с мен,винаги предлага - защо не се приберете да се нахраните на спокойствие Mr. Green
Но пък по отношение на циците ми нямам никакви грижи - определено е на мнение,че важната им функция е да му отгледат детето,а не да са секс-играчки Grinning
Та така - хем му е надута главата с просвещаване относно важността на кърменето,хем си е мъж - и за него това си е женска работа,която му е малко далечна Grinning

Хедра, всичко хубаво - добре, че те подкрепят в къщи.Ама как да тълкувам изречението "Нашият татко знае отлично колко аз държа на кърменето  и е много ЗА,защото достатъчно проблеми си имахме с баткото покрай това,че почти не е кърмен."
А по темата - мъжът ми искаше да кърмя и все ме караше да полагам някакви усилия , ама не се навих твърде.Както и да е - смятам, че и 2 месеца даване на кърма с шише е добър резултат. Grinning

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Хихи, тая тема е от малкото незаключени, ей така попреминали покрай метлата.

# 28
  • Мнения: 3 146
Хихи, тая тема е от малкото незаключени, ей така попреминали покрай метлата.

Защо бе , жена - да не би "кърмене" да е станала мръсна дума или обида.А и тук шета нормален модератор и както виждаш грижи нЕма. Laughing Laughing

# 29
  • Мнения: 2 978
Отговарям от името на половинката Wink

Той ужасно много държи как изглеждат гърдите ми и как щяха да изглеждат след кърменето..

Е, аз кърмих малко (няма да споменавам дали ми е било добре или не- това е друга тема)...но той винаги ме е подкрепял, не ми е правил проблеми, дали ще кърмя или не.

Пък и никога тази нема не е стояла на пиадестал в нашето семейство.
Всичко се е приемало като нещо нормално..
Имаш кърма- кърмиш, нямаш- дохранваш това е!

Важно е детето да е здраво!!! newsm68

Последна редакция: пт, 26 авг 2005, 14:31 от Вини

Общи условия

Активация на акаунт