Дъщеря ми припадна

  • 1 334
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, доктор Слънчева.
Дъщеря ми Деси е на 3г и 6 мес. днес припадна.За първи път и се случва и аз страшно много се уплаших.Бяхме със съпруга ми на изследвания / кръв, урина и т.н/ и малката беше с нас.Немога да си обясня, без на нея да и взимат кръв, изчаквахме се изван лабораторита в коридора.Аз трагнах кам колата и съпръга ми извика, видях Деси на земята свлечена на пода, почти под масичката до която стояхме.Веднага побягнах към тях взех я на раце, някак си лицето и част от тялото и беше изкривено.Повиках за помощ, веднага я сложихме да седне и се оправи.Беше ужасно бляда и в ъглите устните и бяха сини, беше изпотена.
Може ли този припадък да бъде от страх  или да тарся друга причина.Притесни ме видът в който я видях, не че толкова че бе на земята, а това че изглеждаше странно.
В момента пие Зиртек /има атопичен дерматит- и понякога прави асматични пристапи/, вече 4 ти месец.И от 5 дни пие рреспивакс.До преди две седмици пи Клацид - 10 дни имаше плевмония.

Моля Ви дайте ми съвет, трябва ли да се консултирам с някакъв специалист.

Съпругът ми и той като малък е припадал при "вида на кръв".Но на Деси сме и взимали кръв без никакъв проблем.

# 1
  • Мнения: 5 760
Възможно е да е от притеснение, но по описанието прилича на хипотоничен колабс, особино това изпотяване. Ако се случи отново е добре да бъде при всички случаи легнала и крачетата леко да се повдигнат. В този момент кръвното й налягане е било ниско. Можете да изследвате кръвна захар като начало. Наблюдавайте я за подобни прояви. Ако се повторят се консултирайте с детски ендокринолог.

# 2
  • Мнения: 35
Благодария Ви искрено за съвета.Точно в този момент имах огромна нужда от него.Ще изпълня всичките Ви предписания.

Пожелавам Ви весел празник с много усмивки.

Общи условия

Активация на акаунт