относно сватбата МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!!!

  • 4 208
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Да, ще има обидени и ще са си прави хората. Самата схема е обидна - просто си представи как след църквата едните ще се питат как да се отправят към ресторанта, а на другите ще им е криво, че няма да са на празника /т.е., че са пренебрегнати, не уважавани и т.н./.
Покани само тези, с които искаш да празнуваш.
Абсолютно. Няма лошо да направиш сватба в тесен приятелски кръг, просто покани само тези хора с които искаш да отбележиш събитието.

Весел празник ти желая и много семейно щастие   bouquet

# 16
  • Мнения: 492
100% ще има обидени. Аз бих избрала да направя сватбата изцяло в тесен кръг. Колкото хора имам възможност да поканя - толкова.
И аз предпочитам този вариант.

# 17
  • Мнения: 11 003
Другият вариант е подписването и купонът да са в различни дни. Така ще спестиш неудобството на гостите, които след гражданското и църквата, ще трябва да си тръгнат. А в деня на голямото тържество в ресторанта, поканените ще дойдат направо там.

# 18
  • Мнения: 1 477
Според мен по-добре да не ги каните, отколкото да ги каните половинчато.  Peace
Подкрепям  Peace.Не върви след ритуалите да кажете на половината гости "Довиждане" ,а останалите да поканите в ресторанта.

# 19
  • Мнения: 645
BIBKA_21, честито!   bouquet
Обидени винаги ще има. Но моето мнение е, че трябва да направите сватбата така както вие си решите.

# 20
  • София
  • Мнения: 928
Няма начин да няма обидени и то за дъъъъъълго време  Peace

# 21
  • Мнения: 331
Сватба без обидени роднини не може... На едни уискито им е топло, на други музиката им е тиха, на трети шаферката им е с мноооого дълга рокля... И според мен е по-добре да не каниш изобщо тези, които смятате да не водите в ресторанта - в дома и в църквата могат и без покана да дойдат да ви поздравят!

# 22
  • Мнения: 2 131
Обидени винаги може да има, колкото и да се стараеш. Направете си така, както вие решите и както на вас ви харесва. Ако са хора на място, ще разберат, че все пак всичко опира до финанси. Ако не разберат - още по-лошо за тях, значи не си струва въобще да ги мислиш.

# 23
  • Мнения: 1 699
Ще има обидени роднини. Покани и на двете места най-близките хора, сред тях да има и приятели, и роднини. Не канете хора, които виждате на пет години веднъж, а тези, които са до вас, обичат ви, вие тях също.
                                                                                                                                                                                                                  Напълно съм съгласна с valerie.Самата аз направих така миналата година и се получи много добре.И ако имаш толкова роднини колкото аз и ги поканиш всички къде ще му излезе края?В крайна сметка тържеството си е ваше и трябва да е запомнящо за вас а не за всички останали,атова трябва да го споделите с който вие решите.Желая ти една страхотна сватба  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 374
Да, ще има обидени и ще са си прави хората. Самата схема е обидна - просто си представи как след църквата едните ще се питат как да се отправят към ресторанта, а на другите ще им е криво, че няма да са на празника /т.е., че са пренебрегнати, не уважавани и т.н./.
Покани само тези, с които искаш да празнуваш.
защо да питат като то отпреди това ще се знае че няма да има празненство в ресторанта?Пък и аз си мисля че хората ще го разберат,а ако не никой не е длъжен нашата рода общо е сигурно около 100 човека просто за момента няма да имам възможност да ги поканя всичките.обидени ще има-ясно,но аз поне ще съм спокойна,че предварително ще съм ги уведомила

# 25
  • Мнения: 9 814
 newsm78 Ммм да, обидени ще има със сигурност. По-добре поканете едни и същи хора и в гражданското и в църквата и в ресторанта. По-добре сватба с 10 души, отколкото разярени роднини и приятели. Нали си представяш ситуацията след гражданския и църковен ритуал,  когато "избраните" се отправят към ресторанта, а останалите се изнизват с пожеланието "айде, приятно!". Peace

# 26
  • Мнения: 281
Ще има,да Flutter....

# 27
  • Мнения: 2 374
newsm78 Ммм да, обидени ще има със сигурност. По-добре поканете едни и същи хора и в гражданското и в църквата и в ресторанта. По-добре сватба с 10 души, отколкото разярени роднини и приятели. Нали си представяш ситуацията след гражданския и църковен ритуал,  когато "избраните" се отправят към ресторанта, а останалите се изнизват с пожеланието "айде, приятно!". Peace
да така и аз съм съгласна,но нали се сещаш че като поканиш едни с тях автоматично вървят други,защото после ще има"Абе те еди кои си дойдоха, а ние...",изобщо става много сложно по този начин smile3518

# 28
  • София
  • Мнения: 1 603
BIBKA_21 , явно предварително си решила, как да постъпиш  Wink.
Но понеже искаш съвет ти отговарям - обидно и не дотам възпитано е. Не си длъжна да каниш всички - това е ясно. Покани тези, с които смяташ да празнуваш /или тези, които имаш възможност да почерпиш/.
Каквото и да решеш, желая щастлив семеен живот.
 

# 29
  • Мнения: 9 814
BIBKA_21, нали знаеш, че си една от любимите ми форумски мами, защото си имаме еднакъв проблем Wink
Аз мога само да ти пожелая много красив сватбен ден и семеен живот изпълнен с любов и щастие!  bouquet

Но ти наистина, както пише supi4ka си решила вече какво да правиш.

На сватба никой не води със себе си други хора, които не са поканени. Повярвай ми!

Общи условия

Активация на акаунт