Трябва да говоря за това.

  • 10 426
  • 117
  •   1
Отговори
Честит 8-ми март!  bouquet


Здравейте! Регистриран потребител съм, но не мога да събера сили да пиша открито за това за сега. Имам нужда да говоря и да получа на първо време мненията ви за това, което става с мен. Вчера вечерта събрах смили или пък така се бяха подредили обстоятелствата, че казах половината истина на съпруга си и на най-близките си приятели. Толкова плаках, че днес до този момент стоях с торбички чай от лайка на очите, но ефекта не е особено голям...От години страдам от булимия. С всичките последици от това. Знам какво е това заболяване, знам кои са хората, които могат да го лекуват - т.е. психиатрите, не съм прост и неук човек и чудесно знам за какво става въпрос, НО не било толкова лесно да спреш както си мислят и наркоманите. За тези години, през които това се случва качих много килограми благодарение на това. Не съм грозно дебела, но метаболизма ми вероятно е в такъв хаос, че ще са му нужни почти толкова години да се оправи, колкото години го съсипвах. Според мен причините за проблемите на хората когато станат големи се крият още в детството им. Проблемите, провокирали това ужасно нещо, което правя, разбира се и при мен тръгват от детството. Има и причини след това, вече когато съм семейна. Майка ми беше тиранична жена, която освен своето мнение не зачиташе ничие друго. Биеше ме с пръчка и ме наказваше с дни за какво ли не. Омъжих се за добър човек, който ме обича, но живеехме при нашите. Майка ми не можеже да понесе мисълта за това, че не съм изцяло под нейна власт, а имам мъж, с кого тя трябва някак си да се съобразява. Не че го правеше. Скандалите бяха ежедневие... Отвратителни и грозни! Мъжа ми не се месеше обикновено. И така няколко години. Той продължаваше да се държи добре с мен, но аз усетих някаква мъничка разлика и го попитах. Настоях, изкопчих признанието и съжалих 3000 пъти! Да, беше спал с друга жена. Ще ви спестя подробностите, достатъчно теми има от рода: "той ми изневери, какво да правя?". Темата ми не е за това. С това се справих, както и с много други трудности, но с другото не мога! Това се случи преди доста години, на 13 януари. Тогава повърнах спонтанно в мига, в който научих всичко и се започна. Побарквайки се от ужас започвах да ям като малоумна. Вечер, когато всички заспиват. Изваждах всичко от хладилника и ядях докато ми прилошее и имах усещането, че стомаха ще ми се пръсне! Първия път не беше лесно... Но после става все по-лесно. В началото се случваше само у дома, но после имах идиотски проблеми с детето още в първи клас в училище и хората бяха гадни и жестоки. Държах се, но пред другите. Когато оставах сама се отдавах на новото си занимание. Започна по-често. Правех го дори и на гости, в заведение, в работата. Гърлото ме боли понякога със дни. Срам ме е. Мислех, че мога да спра сама и се казвах - само този път и няма повече, но не става. През повечето време почти не се храня. Не мога да ям много видове храна, защото ми става зле на стомаха от нея. Но, когато започна да ям, мога да изм количеството храна, необходимо на един човек за цял ден. разбира се това количество никой нормален човек не може да задържи в стомаха си и само с един пръст в гърлото то излиза, вече лесно. Не бива да продължавам повече, но не знам как да се справя. Отразява се на настроението ми, на вида ми, а да не говорим, че ефекта от тази гадост е допълнително напълняване... Страхувам се. Едва ли ще можете с мненията си да ми помогнете в истинския смисъл на думата, но се надявам това да е началото. Приятелите ми, с които говорх снощи са потресени. Казаха ми, че дъщерята на техен близък лекар едва не е умряла от анорексия и че след дълга терапия, сега, на 15 години тежи вече 32 килограма. Казаха, че ще говорят с него да ме насочи, все пак този човек е лекар.  Не мога да пиша повече. Не знам какво. Току що ми се обади моят приятел, с когото говорихме снощи и ми даде телефона на лекарката, която е помогнала на детето с анорексия. Може би ще събера смелост да се обадя тези дни. Не знам. Сега сте вие. Питайте, ще отговоря искрено. Имам нужда и от вашите думи в този момент.


# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
От написаното стигам до извода, че си напълно наясно със ситуацията и какви са пътищата за оправяне.
Знаеш какво и как да направи. Направи го, тогава.

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Щом сама си разбрала, че имаш проблем, той е наполовина решен.
Остава да поговориш с лекар. Успех!

# 3
Знам го, но не мога да направя голямата крачка. Проблема ми всъщност е в това, че не вярвам, че някой само с приказки може да помогне. Знам, че ще обещая да не го правя и няма да мога да удържа на обещанието си.

P.S.След малко съпруга ми ще си дойде и няма да мога да отговоря, ако някой ми пише, но с интерес ще прочета всицки мнения, ако има такива и ще ви отговоря на всички въпроси. Анонимно е много по лесно, разберете ме и не ме съдете прекалено строго.

# 4
  • Мнения: 606
 ... не е следствие, то лежи в основата на дълбока психологическа рана, дълбоко и постоянно тревожещи болния преживявания. .....

  Майка ти не знам какво точно заслужава....

  Без никакъв страх, отиди на лекар.

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 16:45 от зеФс

# 5
  • Мнения: X
Предполагам, си наясно как свършват повечето жертви на булимията. Confused
Трудно или не, трябва да направиш тази крачка и да се обадиш на този лекар, преди да е станало твърде късно!
 

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз съъм тръгвала по твоя път
имала съм твоите проблеми - без тези с детето в първи клас
в резултат на нерното напрежение и други неща - имам хиперинсулемия - това когато го открих, ми помогна да се стегна малко...не е лесно
яденето е проблем и за мен - още повече при мен е съчетано със стара язва, гастрит и колит - които създават допълнително изкуствено чувство за глад когато стомаха е раздразнен
хиперинсулемията пък ме довърши - това бе постоянен вълчи глад...с минимална доза лекарство само вечер /че иначе ми става лошо/ успях да се справя с моя постоянен глад
освен това си наложих строга диета сутрин до 11.3 да не ям нищо - това страхотно помогна в моя случай да контролирам обмяната на веществата

пиша ти това с цел да те ободря
изход има...желанието да направиш нещо е първата крачка...а първите резултати - те.е първите случаи когато не ще си зависима от яденето и ще спреш да пълнееш - ще ти докарат и мотивацията

най-важното обаче е да овладееш самоунищожителното в теб
казвам го като личмно преживяла твоите премеждия - от властна майка /сао дето ми бе спестено да живея с нея/, до изневяра на мъжа ми като бях бременна с второто ни дете...проблеми с първото дете и здравословни пробелми с второто....проблемни бремености....
обаче мене ме крепи мисълта, че не мога да съм зле...колкото и да искам - защото децата ми разчитат на мен...
може би сега ми е лесно като са малки...разбирам че сина ти не е малък вече /щом първи клас е подминат/....
но вярвам ще се справиш
ако искаш да си говориш с няой - пиши ми на лс
повече от добре те разбирам, мисля си че добър психолог с опит ще ти помогне - лично аз имам повече от интерес в психологията, но ако и както виждам си чела - знаеш ,че колкото и да виждаш от къде тръгват проблемите - за теб винаги ще останат невидими механизмите задвижващи твоята булимия...един добър психолог ще обърне тези механизми да не те разрушават...

успех!

п.п. и аз правих опити като теб, щото не можех да спра да ям....но определно се спрях на втори - трети месец
проследи си стомаха - ако той не те травмира с болки и гастрити/колити ще ти е по-лесно - ПРОБИТОРА е добро лекарство на мен много ми помогна

# 7
... не е следствие, то лежи в основата на дълбока психологическа рана, дълбоко и постоянно тревожещи болния преживявания. .....

  Майка ти не знам какво точно заслужава....

  Без никакъв страх, отиди на лека.
Мъж! Впечатляващо, благодаря ти! Майка ми... Тя ми казваше, че имам грозна уста, дълъг врат, който не трябва да показвам и какво ли още не... Знаеш ли, само мисълта за майка ми ме прави нервна. Въпреки, че се виждаме и чуваме рядко. Не е толкова лесно да преодолееш страха или по-скоро е срама... Не знам, ще опитам. Страхувам се, че няма да се получи от първия път. Но няма време, нещата стават опасни и за здравето ми, и за психиката ми и за хората, които обичам.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
психолога не ти говори
той те изслушва
ще видиш не само жестокостта на майка си - ще видиш всички дълбоки чувства които е породило това в теб
ще видиш своето лично желание за самоунищожение...ще видиш слабостта си
но! психолога ще открие силните ти страни и ще ти помогне и ти да ги видиш
да откриеш хубавото в грозното и да намериш смисъл да се бориш за себе си и живота си
ще разбереш себе си добре, ще се примириш с болакта и ще намериш радостта...
това вече е нещо нали? това ще бъде личното ти желание да промениш живота си и себе си, ще намериш силите в себе си....
няма да го направишщ заради разговор...а заради процеса в теб, който се надявам ще почне - промяната ти към откриване на силите ти и смисъл на живота ти

иди на психолог, но не мес и два - а поне половин година и ако тогава не откриеш причина да продължиш да ходиш на психолог - тогава отричай възможността да ти се помогне

# 9
аз съъм тръгвала по твоя път
имала съм твоите проблеми - без тези с детето в първи клас
в резултат на нерното напрежение и други неща - имам хиперинсулемия - това когато го открих, ми помогна да се стегна малко...не е лесно

Предполагам, че има нещо подобно, защото Личния ми лекар явно подозираше нещо. Прати ме на кръвни изследвания и ми изписа Siofor. С него нещата бяха овладяни но за кратко. Иначе ти благодаря за всички думи!

Не мога да пиша повече, мъжа ми си дойде. Имам прекрасен подарък за 8-ми март! Сладка, голяма плюшена мишка - касичка Simple Smile Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 474
Аз също горещо ти препоръчвам да се обърнеш към специализирана помощ. Един добър психолог ще ти даде насока да откриеш силата и мотивацията, за да преодолееш проблема вътре в теб. Лекувай се, не чакай сама да се справиш! Животът е пред теб, със сигурност има много хора около теб, които не си представят бъдещето без теб.
Успех!

# 11
  • Мнения: 142
Анорексията и булимията са разстройства на храненето на психическа основа. Всички, които ти казват да хапваш по малко, да спазваш диета, да се стегнеш и те плашат какви ужасни неща ще направиш с организма си като повръщаш, нямат идея за какво иде реч.

Междувременно можеш да се захванеш с любими занимания - каквото обичаш - цветя, книги (сигурна съм, че обичаш, булимията е "болестта на отличничките"), разходки, купи си нещо красиво. Знам, че единственото, което искаш е да се намъкнеш в хладилника, но ако скокнеш бързо до магазина и си купиш едно парфюмче, ще има повече полза.

Можеш да ми пишеш на лични, имам доста какво да споделя по темата.




# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Виждам, че вече си решила - отиваш и търсиш помощ. Психолог, психиатър, действаш колкото можеш. А за хиперинсулинемията - аз съм със такава, без да имам някакво особени проблеми точно когато я развих. Просто за 3-4 месеца без да си променям начина на живот качих 30-35кг. Отделно от булимията, с хиперинсулинемия може да си "заоблена" (така описвам себе си Simple Smile ) и без да ядеш кой знае какво.

# 13
  • Мнения: 9 814
Съжалявам за всичко, което се е наложило да преживееш. Явно си напълно наясно със ситуацията , което означава, че си силен и отговорен човек. Потърси лекарска помощ навреме и все си мисля, че нещата ще се оправят. Hug Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 416
Съжалявам за това,което си преживяла.Но задължително потърси лекарска помощ

# 15
  • Мнения: 636
С теб съм Hug Проблемът ти е голям, но щом го осъзнаваш няма страшно Peace Потърси добър психолог, който да те изведе от кошмара. Близките ти знаят ли?

# 16
  • Мнения: 4 965
Здравей, миличка.
Знам какво ти е и е хубаво, че си решила да говориш за този проблем.
Аз страдам от същото заболяване от години /т.е. по-скоро страдах, а сега имам само периодични пристъпи, но много рядко/.
И това беше решението - говоренето за него и максималното запълване на свободното време. Пиша с ника си и друг път съм споменавала за този проблем. При мен проблемът не е в родителите ми /не пряко/ - те са невероятно хора, подкрепят ме, разбират ме... Но пък бях много привързана към тях, а точно през пубертета се наложи татко да работи 4 г. в чужбина и това беше нещото, което отключи проблема - липсата на татковата подкрепа до мен. Изкарах тежък пубертет, не можех да се понасям, не смеех да кажа на майка ми, че ми е трудно да порасна и да стана самостоятелна.
Е, с времето нещата се нормализираха - татко се върна в БГ, аз станах самостоятелна, повиших самочувствието си, но пък това остана перфектен начин да се справям с всички стресови ситуации - просто тичах в тоалетната.
Последваха спокойни периоди, а след тях крихи /по време на сесия, при проблеми в работата, при кавга с някое гадже и т.н./. После изживях нещо много неприятно, което сега не ми се коментира и то задълбочи нещата за няколко години. Тогава повръщах по над 30 пъти на ден - станах 51 кг. /174 см. съм - бях страшна/.
Когато рещнах мъжа ми, повярвах, че всичко може да премине, докато изгубихме момченцето си и отново започнах да потъвам в себеразрушението. После разбрах, че отново съм бременна и си казах - край. Трябваше ми цялата воля и инат, на които съм способна. Не ходих на психолог, но започнах да говоря за заболяването си. Е, родителите ми и досега не приемат нещата много сериозно, а мъжът ми сякаш се прави, че това не е истина. Но пък сега харесвам себе си. Хич не ми пука, че съм закръглена - около 65 кг. съм и се харесвам с всички заоблености  Laughing. И всеки ден, всяка минута и секунда - доказвам на себе си, че съм достатъчно силна да мина и този ден, без "кошмара".
И максимално си запълвам свободното време - с децата, с работа /работя няколко неща едновременно/, с книги, с филми, с приятелки, излизания, шопинг и т.н. И открих, че най-доброто решение за справяне със стреса, е да преосмислиш ситуацията, да се изправиш срещу нея и да решиш проблема, а не да чакаш мама и тати да го направят или да тичаш към тоалетната.
Това е - не крий проблема, а ти вече си направила първата стъпка. Може да потърсиш и психолог, но не забравяй, че собствената ти вяра в себе си е най-доброто лекарство.
Вероятно след няколко часа ще изтрия този пост - не знам...
Но винаги можеш да ми пишеш на Л.С. Hug

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Щом сама си разбрала, че имаш проблем, той е наполовина решен.
Остава да поговориш с лекар. Успех!
Peace

Може би не вярваш, че лекарят ще ти помогне, но пък и не губиш нищо, ако пробваш. Успех!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Помощ---- потърси специалист по китайска медицина но да си сигурна в способностите му.Нямаш си представа какви чудеса прави иглотерапията.
Ако искаш да ти кажа нещо повече за това пиши на ЛС. Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 397
 Защо всъщност криеш от мъжа си, като той е разбран човек и може да ти бъде опора. Как си му казала наполовина newsm78- или знае или не. По-добре сподели с него, рано или късно ще разбере и ще се почувства лъган.

# 20
  • Мнения: 473
Аз смятам че имаш нужда от психотерапия. Ти дълбоко в себе си подтискаш много силен гняв към майка си, вследствие на нейното малтретиране от дете ти си започнала да се наказваш сама, защото тя постоянно ти е повтаряла че си лоша. Това, което правиш според мен е някакъв вид автоагресия, която е последствие от тормоза в детството. Не съм специалист, обичам психологията, но мнението ми е това. Обърни се към добър специалист, който да те научи как да се освободиш от този гняв и да ти вдъхне повече самочувствие. Ти трябва да се научиш да обичаш себе си, да разбереш, че заслужаваш да те обичат другите, да разбереш че ти си неповторима и единствена, и без теб света няма да е същия.

# 21
  • Мнения: 1 764
здравей  Hug
искам само да ти кажа, че мислено съм с теб и се моля да се справиш с тази болест. Четейки поста ти се върнах години назад, когато сестра ми страдаше от булимия, а после и от анорексия, а аз нямаше ден, в който да не плача...заради нея. Мисля, че осъзнаването на проблема е голяма крачка към неговото решаване и вярвам, че скоро ще чуем добри новини от теб
 Hug

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 10:51 от marisasav

# 22
  • Мнения: 66
Не се страхувай и отиди на лекар! Hug
Хубавото в твоя случай е, че ти осъзнаваш проблема. Щом осъзнаваш, че имаш проблем е много по лесно да се оправиш.
Успех ти желая  bouquet

# 23
Здравейте! Много ви благодаря за всички хубави думи, които сте ми написали.
Анорексията и булимията са разстройства на храненето на психическа основа.

Междувременно можеш да се захванеш с любими занимания - каквото обичаш - цветя, книги (сигурна съм, че обичаш, булимията е "болестта на отличничките"), разходки, купи си нещо красиво. Знам, че единственото, което искаш е да се намъкнеш в хладилника, но ако скокнеш бързо до магазина и си купиш едно парфюмче, ще има повече полза.
Зная това... Tired
Няма нещо, което да ми е любимо. Толкова съм апатична към всичко. Не ми се излиза от вкъщи и понякога по два дни не мърдам от нас. Спя или съм на компютъра. Грижа се за дома си, но с нежелание. Не искам да си купувам нищо. Каквото и да купя то не ми стои добре или просто няма такъв размер. Понякога в стремежа си да се зарадвам на нещо купувам просто ей така неща, за които после съжалявам или ми става съвестно защо съм ги купила за мен като вече имам няколко парфюма, примерно. А за тези пари съм могла да купя нещо за хората които обичам. Винаги при покупка на по-голяма стойност дни след това истински страдам, че тези пари са дадени за мен. Съпруга ми ме обожава, той е невероятен човек, но по природа е суров мъж. Не обича хленчещите, плачещи или уплашени хора. За него няма неразрешим проблем. Но не умее да действа утешаващо в такъв момент. Той си мисли, че ако ми каже нещо по-строго по този повод и ще ме стресне достатъчно, че да не се случва повече. Просто така е възпитан и не разбира или по-скоро не иска да ме вижда такава. Аз не съм жена с крехка душевност, не съм хленчещо същество. Мога да се справя с всичко у дома, имам предвид мъжката работа. Имам много приятели, те казват за мен, че съм слънчева, лъчезарна, усмихната и забавна. Аз не им вярвам. Моята приятелка от години, с която и работим заедно, много пъти ми е казвала - Всичките тези хора да не би да идват в стаята я на кафенце, я просто на приказки заради мен? Идват тук, защото с теб им е забавно и приятно. И на това не вярвам, макар че тя ми е като сестра. Въпреки килограмите не съм неугледна. Винаги се старая да изглеждам свежо и приветливо, но страшното става когато остана сама. Смятам се за силен човек, защото нямате представа през какво е преминал живота ми до тук, но съм оцеляла и съм запазила ценностите си в живота. Обаче, явно колкото и да съм силна, нещо се е прекършило и с този сериозен проблем разбрах, че нещата излизат от контрол. Чувствам се раздвоена. Моето съзнание няма нищо общо с тялото, в което му се налага да живее. Това тяло аз не чувствам като свое и то за мен е само временно убежище. Живея с чувството, че някой ден просто ще се събудя и ще съм в това, което ще ми е удобно, ще обичам и ще е истински мое. По принцип съм човек който не таи в себе си проблемите и може понякога да досаждам на приятелките ми с това, че говоря много за този или онзи нормален житейски проблем. Емоцията ми е в повече. Но как да обясниш на някого, че майка ти е чудовище? Че те бие и наказва за какво ли не. Научих се да въртя къща още когато бях в 5-6 клас, защото тя го изискваше от мен безпрекословно, като си мислеше, че така ще ме подготви максимално за живота. Тя ме смяташе за своя собственост. Пораснах преждевременно. Приятели от детство ми казват днес, че съм им изглеждала по-голяма и даже мъдра в сравнение с тях. Това ми пречеше... Всички да ме смятат за толкова умна, толкова способна, а това просто е било така само и единствено от гледна точка на годините на които сам била. Не съм нито по-умна от който и да било, нито имам невиждани способности. Да, справям се с неща, с които доста жени не биха могли, но иначе изглеждам съвсем като обикновена жена. Проблема със сина ми, за който споменах, ме съсипа обаче. Той беше буйно хлапе. Сега кротна вече. Но в училище беше страшно в първи клас! Да отидеш, сам сред вълци, на родителска среща и 25 човека да застанат срещу теб и да ти кажат - Не искаме твоето дете, то е твърде палаво и пречи на нашите деца. Те са добри и умни, а той е лош. Преживях собствения си живот още веднъж и като чуех нещо за училище просто започвах да плача. Те мразеха детето ми и никой не се опита да го разбере, а просто бяха на принципа "Нет человека, нет проблема!". Хората бяха вълци! Това ме направи дива, пряма и безумна, когато трябва да защитавам децата си, до степен на крайности. А те са толкова добри деца у дома... не бива да им причинявам това, като съсипвам себе си, защото ще съм им нужна още. Толкова е трудно да започне човек да говори за това. А ако срещу себе си имам чифт очи няма да мога толкова откровено...
Благодаря ви за предложенията да ви пиша на лични, но не мога за сега. Телефона, който ми дадоха е на Светлана Бояджиева, която е психолог. Някой чул ли е това име и знае ли нещо. Не зная като отида там как ще започна. Не мога просто да вляза и да седна на диванчето (като по филмите) и да говоря на накой, който ще ме следи с поглед, ще ме гледа втренчено и всъщност моята история няма да му е интересна, няма да иска да знае подробностите, а просто прави това, защото му се плаща. Пного ми помага това, че ми пишете тук. Във думите на всяка (всеки) един от вас намирам по нещо, което ми помага. С какво ли не съм се справяла в този живот! Не може с това нещо да не се справя и то да се окаже по-силно от мен! Само може би трябва с медикаменти да се направи нещо за това повишено производство на инсулин, ако се докаже, че има такова, но подозирам, че е така защото има всички налични признаци за това. Благодаря ви още веднъж! Пишете ми, имам нужда. Трябва да говоря за това.

# 24
  • Мнения: 19 483
Моето съзнание няма нищо общо с тялото, в което му се налага да живее. Това тяло аз не чувствам като свое и то за мен е само временно убежище. Живея с чувството, че някой ден просто ще се събудя и ще съм в това, което ще ми е удобно, ще обичам и ще е истински мое

Исках само да ти напиша няколко ободряващи думи, но не зная какви Simple Smile Вижда се че си много чувствителен човек, наистина съвет от специалист ще ти е от полза. Потърси "Излекувай живота си" на Луиз Хей - там има много подходящи неща. Например че задължително трябва харесваме и обичаме самите нас - в противен случай се държи саморазрушително. Но не разчитай само на книгите....Иди при специалист. За съжаление не мога да ти помогна с конкретен съвет, но пък да ти кажа, че проблемът "заобленост" го имам и аз, уж вечно съм на диети, ама нищо не се получава. Май няма идеални хора, всеки има нещо което го тревожи, но проблемите са затова, за да се преодоляват. Успех Hug

# 25
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Към авторката: Всички форумки са ти писали ободряващи и вдъхващи кураж думи, но много ярко се разграничават тези, които наистина разбират проблема ти - това са само тези, които са минали през това... Много странно нещо е булимията - ако не си го имал, не можеш да си представиш какво е. Аз не веднъж съм си мислила (след поредното повръщане), че е като наркотик... Просто си наркоман!!!

Аз също имам много властна майка, е може би не чак като твоята и сега след като съм изчела всичко, което съм докопала по темата, мога да кажа, че НАВСЯКЪДЕ свързват болестта с отношенията майка-дъщеря!

При мен беше 8-9 години... по около 10-15 пъти на ден... през ученическите и студентските ми години... Тогава много не се говореше за това и не знаех към кого да се обърна, но с годините, като натрупвах опит, изживявания и станах финансово независима от родителите си, малко по малко нещата се нормализираха. Мъжът до мен (различни от тогава до сега) също ми е вдъхвал увереност, несъзнателно разбира се, защото доскоро ми беше трудно да говоря за това. Сега положението е почти постоянно под контрол. Понякога имам пристъпи на хиперфагия (преяждане без повръщане), а още по-рядко повръщам - при стрес, липса на внимание, апатия. Знам какво е като казваш, че нищо не ти е интересно, но това може да се промени. Колкото и да е лошо да го казвам на омъжена жена, ако се влюбиш, това ще промени много неща...

Но знай, че бивши наркомани и бивши алкохолици няма, няма и напълно излекувани от булимия... всеки ден е борба... По постингите ти ми се струва, че си заможна, запиши се на фитнес, ходи всяка седмица на масаж, на маникюр и изобщо, неща дето ще ти върнат самочувствието... Спортът много помага....

Ако си от София, пиши ми на лични, може да се видим и да ти разкажа... по конкретно...
А иначе специалистът може би помага... донякъде... Нещо ново, свежият полъх в живота ти ще свърши по-добра работа...

П.П. И моят мъж приема нещата така..."ама как така не можеш да се контролираш" или "Ами просто няма да повръщаш"... но това е истината, който не е бил там, не знае....

# 26
  • Мнения: 606
... Имам много приятели, те казват за мен, че съм слънчева, лъчезарна, усмихната и забавна. Аз не им вярвам. ...
 ...Това тяло аз не чувствам като свое и то за мен е само временно убежище. ...

  Приличаш ми на мен.
  Ужасно си комплексирана на тема външност. Минала си през един познат за мен ад. При мен е баща ми. Много други трудности си преживяла... Обаче приятелите ти, са прави, да знаеш. Няма защо да те лъжат. Така, че както и да се чувстваш, другите те чувстват по друг начин. Мисля си, че трябва да кажеш на твоят мъж: сядай, слушай и не ме прекъсвай. И да му кажеш всичко до шушка. Мисля, че той е подкрепата от която имаш нужда в момента. Очевидно те обича и е пич.

# 27
  • Мнения: 686
Аз имах сходен проблем,но успях да се измъкна на време.Бях още ученичка,когато спрях да ям,отслабнах много бързо,проблема се коренеше в майка ми.За да отмъстя за гадното й държание към мен спрях да ям,изпаднах в апатия,не излизах от къщи,живота ми беше кошмар.Вече не помня какво ме извади от тази дупка,може би приятелите,може би аз самата,но тогава не осъзнавах колко е опасно това.Сега пазя само спомена,с майка си не говоря.Сега брат ми страда от нейното отношение.Само да спомена,той е на 20 год. и има проблеми с нервите.

# 28
Аз също имам много властна майка, е може би не чак като твоята и сега след като съм изчела всичко, което съм докопала по темата, мога да кажа, че НАВСЯКЪДЕ свързват болестта с отношенията майка-дъщеря!
...
Колкото и да е лошо да го казвам на омъжена жена, ако се влюбиш, това ще промени много неща...
...
 По постингите ти ми се струва, че си заможна, запиши се на фитнес, ходи всяка седмица на масаж, на маникюр и изобщо, неща дето ще ти върнат самочувствието... Спортът много помага....

Ако си от София, пиши ми на лични, може да се видим и да ти разкажа... по конкретно...
...
Години ми трябваха, за да се окъсна от пагубното и влияние. Само ако знаеш на какво е способна тази мъничка, симпатична и хрисима на вид жена! Съседите ми, след като се изнесохме от там в наше жилище ми казваха като ме срещат "... ти не идваш вече тук. Ама изобщо не идваш! Ей, толкова години си мислехме, че ти си лош човек и тормозиш вашите, ама след като ти си замина, разбрахме що за стока е майка ти! Как пък тази жена не се сприятели за 30 години с никой в този вход!? Все някой и е виновен и все нарича хората какви ли не. Сега крещи и тормози баща ти, ама той много-много не и обръща внимание. Взима си торбичката и излиза." Тя, майка ми, е ходила и е разправяла на всички, че аз съм лош човек... Докарвала ме е до лудост тази жена, до отчаяние. Когато бях бременна в седмия месец, тогава бяхме млади, имахме да и връщаме пари, около 100-тина лева, които са колкото са сега 100 лв. приблизително. На Нова година като каза - Искам си парите и не ме интересува от къде ще ги намерите! - Ама, мамо, Нова година е, бременна съм, изчакай малко. Щях да умра в седмия месец с пристъп на пароксизмална тахикардия и пулс 220, три дни по-рано на 28.ХІІ - не, няма значение! Парите са най-важното нещо.Мъж ми отиде на 2.01 и продаде коженото ми палто на битака за смешна сума, за да и върнем парите... Не знаех, че толкова късно ще имам "прекрасно" наследство от майка си, за това, че е била такава "истинска" майка - булимията.

Да, и влюбена бях. Нищо не излезе. Дори бях два пъти по-разочарована. Сега от години съм влюбена пак - в мъжа си! Обичам го както никой друг на света. Той е най-добрия човек, когото познавам.

Заможна - не. Просто семейството ни е с доходи, които им позволяват що годе спокоен живот, но без особени екстри. Стига ми на този етап. Разбира се, спокойно бих могла да се запиша на фитнес, но проблема не е в сумата. Ти си била като мен, наясно си как ще се чувствам на това място! Аз, с това туловище, по анцунг сред хора, които изглеждат като богове в телата... Няма да стане. Само, ако има фитнес работещ нощем, празен и само за мен. За сега не мога да го преодолея.

За сега не мога да пиша на лични, не съм готова да призная коя съм. Embarassed

  Приличаш ми на мен.
  Ужасно си комплексирана на тема външност. Минала си през един познат за мен ад. При мен е баща ми. Много други трудности си преживяла... Обаче приятелите ти, са прави, да знаеш. Няма защо да те лъжат. Така, че както и да се чувстваш, другите те чувстват по друг начин. Мисля си, че трябва да кажеш на твоят мъж: сядай, слушай и не ме прекъсвай. И да му кажеш всичко до шушка. Мисля, че той е подкрепата от която имаш нужда в момента. Очевидно те обича и е пич.
Кога разбра, че приятелите ти са прави и им повярва? Понякога се чудя, защо хората ми казват такива хубави думи като аз съм сигурна и виждам, че не е така!? Знаеш ли, че ако се опитам да разкажа на мъжа ми всичко, така както го разказвам на вас, първо няма да има сили да ме изслуша докрай, той не може да понесе моята откровеност в такава форма и това, че ще ме види да страдам. Наистина ме обича, наистина е пич, голям! От онзи ден, когато нямаше как, защото ме заловиха и разказах какво става с мен, съм обградена с толкова любов и внимание, които по принцип непрекъснато имам, че в един момент ми идва в повече. А, друг е въпроса, че поради естеството на своя характер - той е опериран от излишни емоции, не разбира еуфорията, предизвикана от каквото и да било и най вярното определение, което някой страничен човек би могъл да даде за мъжа ми при кратък контакт и първоначални впечатления е : суров човек, безцеремонен, на моменти циничен, нагъл и надменен. Но не разбира, наистина не разбира как съм способна на такова самоунищожително нещо заради неща, които са минали и заминали и пак е потекла "златната" река.

Забелязвам промени в характера си, които не ми харесват. Станала съм болезнено откровена с хората. Някои от тях мислят, че правя това от злоба, но не е така. Преди бях толкова тактична с всички, че човек, който ме манипулира и аз знам това получаваше от мен усмивка и едва ли не благодарност, че ме прави на идиот. Сега не е така. Може би е някаква защитна реакция, но не премълчавам почти на никого нищо. Езика ми е остър и думите безцеремонни, когато някой се опита да ме засегне. Умея да се шегувам с външния си вид и килограмите, но не понасям друг да ги коментира, при положение, че знам как изглеждам и нямам илюзията, че съм манекенка с две кила отгоре. Защо ставам такава?

P.S. зеФс, помня и предишния ти аватар, ти си хубав мъж. В една тема имаше опашка за теб Wink Не мога да повярвам, че можеш да се притесняваш за това как изглеждаш и някак си ми ставаш по-близък. Това да не се бърка с флирт моля, от всички които ще го прочетат. Не знаете колко важно е за човек в моето състояние да чуе от толкова хора - Разбирам те напълно, знам какво е, ние с теб си приличаме! Но е толкова необичайно за мъж, затова така изпъкнаха думите на зеФс и пиша конкретно за тях. Иначе оценявам всички ви и от сърце ви благодаря! Колко е важно да има човек, които прочита мислите ти и има мнение върху тях, и тези хора не го правят срещу заплащане, а защото всеки от тях има с какво да ти помогне! Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Помощ--Тъй като не си готова да споделиш това с мъжа ти очи в очи,дай му да прочете това което пишеш тук мисля че ще ти е по- лесно.Той винаги ще те разбере според мен.А ти си описала тук всичко което ти тежи и съм сигурна че някои от нещата не можеш да  ги кажеш в прав текст на мъжа ти.
Мога да ти помогна ако пишеш на ЛС- защото   в случая подобен на твоя който имах с мой близък човек и психолог не успя да помогне лекуваха го цели две години без успех.Иглотерапията го оправи за около месец. Сега всичко е наред с него и затова настоявам.  Искам с каквото мога да ти помогна защото знам за какво става въпрос  и сигурна в това лечение. Praynig   bouquet

# 30
  • Мнения: 2 382
За сега това да пишеш за всичко,което е в душата ти явно помага.Не спирай да го правиш.Тук много хора ще те изслушат с разбиране.
Разбираемо е ,че искаш да запазиш анонимност.Създай си нов профил.Мисля,че можем да ти дадем много конкретни предложения Wink

# 31
  • Мнения: 327
Мисля,че си намерила правилния път щом говориш за болестта. Hug
Силна си и ще устееш да се справиш.
Желая ти успех!

# 32
  • Мнения: 4 965
Знаеш ли, Iggiberry е права - няма бивши булимици, както няма бивши алкохолици и бивши наркомани. Но психолозите и за булимията предлагат същия метод като при алкохолиците. Аз прилагам него. Това е "броенето на дните" - бори се със себе си и брой колко дни можеш да издържиш "без". Трудно е в началото, защото има момент, когато тялото ти иска да повръща, защото вече е свикнало. После става все по-лесно и когато установиш, че дните "със" се броят на пръсти, ще знаеш, че си се преборила със себе си.
 Hug


зеФс,  Hug
Имаш подкрепа и от мен, защото съм те виждала не само на аватара. Наистина си много хубав мъж. Знаех, че си имал тежко детство, но не знаех, че нещата са били толкова сериозни Hug.

# 33
Знаеш ли, Iggiberry е права - няма бивши булимици, както няма бивши алкохолици и бивши наркомани. Но психолозите и за булимията предлагат същия метод като при алкохолиците.
...........
Защо взимаме само най-лошото от света!? Защо тук няма такова нещо като "Анонимните алкохолици" (в случая булимици). Вероятно много ще помогне на много хора като мен този начин на общуване. Това, тук , сега за мен е нещо такова, затова ми е по-лесно да говоря...

# 34
  • Мнения: 533
Всичко идва от главата ,трябва да избуташ от там това състояние на духа и тялото. Научи се да се уважаваш и харесваш такава каквато си .Това състояние се постига с много внимание и обич от близки и приятели и не на последно място професионална медицинска помощ.Желая ти успех , дано всичко се оправи по -бързо.  bouquet

# 35
  • Мнения: 491
Аз съм бивша анорексичка. Замислих се доста върху думата "бивша", но реших, че правилно съм я употребила. И затова да съм излекувана изключително много допринесоха както лекари, така и моите роднини и приятели. За мен много важна беше подкрепата на близките ми хора, затова и съвета ми към теб е да споделяш. Разбира се да се довериш и на специалист. Сигурна съм, че с осъзнаването на проблема си, с професионална помощ и с безрезервна подкрепа от хората, които те обичат, ще успееш и ти да оставиш тази болест зад гърба си. Аз също ти предлагам подкрепата си, ако искаш, пиши ми на лични.

# 36
  • Мнения: 4 965
Какво значи: защо няма...?
Защото осъзнаването на този проблем е основно вътрешно и когато си готова да го приемеш като болест, ти става и по-лесно да се бориш с него. Ето, виждаш, че тук има много хора с този проблем и всички ние ти предлагаме помощ и подкрепа.  Hug

# 37
  • Мнения: 4 451
Искам да ти дам моята виртуална подкрепа! Hug Ти си невероятен човек!

# 38
  • Мнения: 606
  Извинявай, за тъпият въпрос, но тази реакция на организма, която наричаш булимия, свързана ли е с проблемите и стреса в твоят случай, или само аз така си го разтълкувах. Както разбираш, аз не реагирам така на стреса и всъщност не знам какво точно е "булимия". Просто искам да ти помогна, ако мога за това и се меся където не ми е работата. Направи ми впечетление едно сходство между нас. Аз съм на 33 и бая трудности и напрежение ми мина през главата. Някои случки бяха... да кажем натоварващи. Винаги съм се оплаквал на някого като момиченце, за да не лудна. От известно време се промених. Каквото и да стане, на никой нищо не казвам. Нямам и нужда. Само преглъщам и това е. И съм станал ужасно откровен. Казвам разни неща в очите на хората, без грам такт.
  Мисля си, че и да не се харесваш, какво от това? Децата в училище гледат на външността. Големи хора сме. Оценяваме се по вътрешни качества, не по крив нос. Време е да откриеш, че си "слънчева, лъчезарна, усмихната и забавна". Питай мъжът си. Мисля си, че ако се справиш с нещата които ти тежат, ще се справиш и с проблема.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Зефсе,
Хубаво си говорим за вътрешната красота, но направи едно кръгче из КМ и ще прочетеш на какво са способни много жени, за да изглеждат секси или атрактивни. Peace
 А като цяло булимията може наистина да е резултат от стрес и ниска самооценка или просто много неприятности за кратко време.

# 40
  • Мнения: 606
  С други думи, жената повръща, за да е слаба ли?  newsm78  Щото има и фитнес-зали и аеробики и може да не ядеш вечер и пак ще отслабнеш.... Извинявам се ако ви дразня с мненията си. Мога и да не се меся повече. Просто исках да и помогна някак.

# 41
  • Мнения: 4 965
зеФс, обикновено точно психологическата невъзможност или отхвърлянето предизвикват подобни състояния Често са реакция на стрес, откровено пренебрегване от близък /основно родител/, липса на родител, загуба на близък, преживяно насилие, постоянен стрес и т.н.
Реакцията - особено през пубертета - е категорично нехаресване на себе си, подсъзнателно желание да изчезнеш, да се скриеш и т.н.
Обикновено почти няма мъже булимици или са единици - мъжете, когато не се харесват, най-често се захващат да помпат мускули, да пият или нещо друго /идея нямам какво/.
А жените най-често развиват хранителни заболявания - анорексия, булимия, хиперфагия и т.н.
Булимията конкретно е преяждане, последвано от механично предизвикване на повръщане; отново хранене и пак повръщане и т.н. - един ужасен цикъл, който те принуждава да мразиш себе си и да виждаш един изкривен и нереален образ в огледалото. Оттам нехаресването на себе си се задълбочава още повече.
Точно и затова не е добре нещата да се преглъщат и да се преживяват само вътрешно. Важно е да поварваш в себе си и да можеш да се изправяш очи в очи с проблемите, защото иначе болестта се задълбочава и започват много странични проблеми - увреждане на вътрешни органи /моите проблеми са хроничен гастрит и "възли" по гласните струни/.
Виждам, че Помощ е наясно откъде идва проблема й. Сега просто трябва да го разреши. Трудно е. На мен ми трябваха 12 г. да осъзная откъде идва проблемът и вече 4 г. се боря /успешно/. И тази тема, всъщност, е един много голям изпит за мен, защото дори самата мисъл за тази болест ме кара да се изкушавам да се върна назад. Все едно на наркоман да говориш за бялото прахче...


Божеее, не съм си представяла, че може да съм толкова откровена по тази тема и така да "разголя" себе си. Благодаря на Помощ, защото тя и представа си няма колко ми помага в момента.
Надявам се пък аз да мога да помогна на нея.  Hug

# 42
  • Мнения: 3 376
Аз съм очарована от зеФс, мъжкото му присъствие и подкрепата.

За да заобичаш себе си като външност според мен първо трябва да се заобичаш като душевност.Те нещата си вървят ръка за ръка,но ако вярваш,че наистина си добра,умна,чаровна,искрена,доброамерена и т.н. неусетно след това ще успееш да се харесаш и "в огледалото".
Ужасно те е страх,но от какво?Не може целия свят да има положително мнение за нас,важното е хората,които обичаме да ни приемат такива каквито сме.Килограмите ти служат като  стена чрез която мислиш,че ще се защиш от обкръжаващия свят/майка ти/.Имаш крещата нужда от "защита"-тук трябва да ти помогне мъжа ти Hug
Спри да отхвърляш себе си/повръщането/,защото ти си такава каквото решиш,че си!Реши,че искаш да бъдеш друга,в хармония със себе си,обичаща тялото си чрез което можеш да се усмихваш и прегръщаш мъжа и детето си.
Дълго стана,искам да ти пожелая успех и много кураж.Научи се да обичаш себе си! Hug

# 43
  • Мнения: 4 965
зеФс,, ти също имаш типичната мъжка реакция "има фитнес-зали", но тук не става въпрос за логика, а за реакция на психиката и на организма. А и е доказано, че повръщането в този случай предизвиква отделянето на ендрофини /същите, които се отделят при ядене на шоколад и при оргазъм.../.

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
  С други думи, жената повръща, за да е слаба ли?  newsm78  Щото има и фитнес-зали и аеробики и може да не ядеш вечер и пак ще отслабнеш.... Извинявам се ако ви дразня с мненията си. Мога и да не се меся повече. Просто исках да и помогна някак.

Хубаво е, че се стараеш да помогнеш. За съжаление много момичета и млади жени решават, че диетата е най-доброто нещо. Пълнят им главите отвсякъде за някакви фантастични резултати и те вдъхновени започват въпросните диети и като не постигнат резултатите се разочароват, обвиняват себе си. В добавка хранителният режим при такива диети е ненормален. Когато жените похапнат повече от предписаното в книгата + проблеми с показанията на кантара, лесно могат да се подлъжат и да започнат да повръщат насила.
Фитнесът изисква допълнителна организация, която за много момичета и жени е невъзможна, въпреки, че е по-доброто решение.

# 45
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
 Помощ , ТИ ЗОДИЯ риби ЛИ СИ?

# 46
  • Мнения: 335
Ох,момичета направо ме накарахте да се замисля  Rolling Eyes Никога не съм искала да отслабвам,нито пък съм се тъпчела с храна,проблема при мен е че при силен стрес,проблеми и т.н изпитвам нужда да повърна.Напоследък започнах да го правя,не много често,но се случва  Embarassed Понякога се опитвам да се сдържа,но е доста трудно,мисля си как ако повърна ще ми мине всичко  Blush Сигурно ме мислите за смахната,но доста ме стреснахте,мислите ли че и аз мога да стана "зависима" и да се разболея  Thinking

# 47
  • Мнения: 27
Проблемите на това мило момиче са започнали в детството  с отношението на майката, но са се задълбочили  в настоящето.
Майка и е свършила половината от "работата",  другата половина я е свършил съпруга и.
Дори и да е носила травма от детството си,  ако в брака си се чувстваше щастлива и равноправна, защитена и обичана, нямаше да се стигне до тук.

За мен проблема трябва да се търси в настоящето

С най- топли чувства към авторката  bouquet

# 48
  • Мнения: 4 965
galaxy , аз точно за това говорех. В повечето случаи започва точно като "разтоварване от стреса". Аз никога не съм имала нужда да отслабвам - винаги съм била с нормално телосложение, дори в един период преди да забременея бях много слаба. Едва след раждането се "закръглих", но пък вече нямам нужда да се боря по този начин със стреса, защото открих начин стресът да ме зарежда с допълнително енергия.
Варианта, на който в началото стои диета, е доста по-рядък. В повечето случаи някоя диета само задълбочава вече съществуващ проблем. Клюючът е в стреса или някакво напрежение. Така или иначе, човешкият организъм често реагира на стрес точно с повръщане - дори без да е механично предизвикано.
Ако повръщаш, защото това е физиологична реакция, няма проблем - тогава има определени техники за справяне. Но ако сама предизвикваш повръщане при стрес и това те успокоява, направи всичко по силите си да вземеш мерки. Примерно, при стрес - прави нещо /обади се на приятелка, излез навън, крещи и т.н./...
И изобщо не те мисля за смахната. Това е самият проблем и трябва да намериш начин да не сеподдаваш. Успех!  bouquet

# 49
Здравейте. Ето ме вече с регистрация.

Започвам от там до където спрях днес след обяд.
Искам да ти дам моята виртуална подкрепа! Hug Ти си невероятен човек!
Благодаря ти! Както и на всички останали. Не съм невероятен човек, а просто един уплашен човек, защото знам, че това което правя не е редно и не води до нищо добро.

  Извинявай, за тъпият въпрос, но тази реакция на организма, която наричаш булимия, свързана ли е с проблемите и стреса в твоят случай, или само аз така си го разтълкувах. ........ Просто искам да ти помогна, ако мога за това и се меся където не ми е работата.
..........
  Мисля си, че и да не се харесваш, какво от това? ........
Извинен си Simple Smile и въпроса не е тъп. Виждам, че azaf е обяснила що е то булимия по нататък. Няма да се повтарям. Аз не съм психолог, но според мен натрупването на всичко вкупом, - всичко това преживяно в детството и продължаващо до скоро с моята майка; това, което се случи със съпруга ми и другата; ужаса, който преживях с детето си в училище при все, че ме предупредиха, че в това училище вероятно ще се получи така... Може би това са част от причините. Когато ми се случи нещо, което изважда от релси живота на всеки човек, нещо стресиращо или засягащо здравето на скъпи за мен хора, аз обикновено не сядам да хленча или да страдам, а се стягам и правя най-адекватните неща необходими за даден момент. Не изпадам в паника и вцепенение, а действам, като робот понякога. В такъв момент трябва някой да е с акъла си и да поеме нещата и да ги насочи към подобрение. Но аз съм човек и не мога да се справя с всичко, нямам свръх способности. И тогава си спомням, че сигурно не мога да се справя, защото майка ми ми казваше, че съм лоша. Спомням си, че когато си позволя да плача за човешки неща, тогава когато напрежението натрупано с трудностите избие и така получавам своето облекчение от всичко натрупано мъжът ми не иска да ме вижда като слаба, плачеща жена. Тогава от него получавам упрек, а не утеха. Обясних вече защо. Той просто не разбира тази чисто човешка реакция, защото от всички живи същества само хората могат да плачат. И когато не можеш да се справиш с всичко, въпреки че знаеш, че е по силите ти, но не зависи от теб и мъничката суета, която притежава всеки от нас започва да се изпарява. На фона на всичко това започвам да не се харесвам и физически. Всички наоколо ми казват - Само ти си способна на това или онова, никой друг от хората, които познаваме не би имал смелостта да го направи. Ти правиш красиви неща с ръцете си; пишеш стихове; можеш да поправиш всичко, ако ти се наложи; можеш да се справиш с повечето задачи, които ти се поставят, НО... защо след като си толкова способна не изучи нещо? Щеше да направиш чудеса. Е, не направих! Само имам уютен дом, прекрасно семейство, чудесни деца и кофти тайна, която вече излиза наяве. Никога обаче, за всичките си качества, не получих одобрение от родителите си и не знам дали са качества всъщност или просто съм такава, че случайно ги умея тези неща. Съпруга ми приема тези неща за даденост. Не, че не ги оценява, но е свикнал с това да мога почти всичко и затова каквото и да направя то е в реда на нещата, а не е нещо невероятно. Ето такива неща. Да не говорим, че преди няколко години и шефа ми се опита да ме разпъне на кръст. Тогава се събра всичко, което бях трупала години и изригна! Беше потресаващо за повечето ми колеги... Но, нещата се промениха в моя полза от тогава насам Mr. Green
Аз съм очарована от зеФс, мъжкото му присъствие и подкрепата.

За да заобичаш себе си като външност според мен първо трябва да се заобичаш като душевност.Те нещата си вървят ръка за ръка,но ако вярваш,че наистина си добра,умна,чаровна,искрена,доброамерена и т.н. неусетно след това ще успееш да се харесаш и "в огледалото".
Ужасно те е страх,но от какво?Не може целия свят да има положително мнение за нас,важното е хората,които обичаме да ни приемат такива каквито сме.Килограмите ти служат като  стена чрез която мислиш,че ще се защиш от обкръжаващия свят/майка ти/.Имаш крещата нужда от "защита"-тук трябва да ти помогне мъжа ти Hug
Спри да отхвърляш себе си/повръщането/,защото ти си такава каквото решиш,че си!Реши,че искаш да бъдеш друга,в хармония със себе си,обичаща тялото си чрез което можеш да се усмихваш и прегръщаш мъжа и детето си.
Дълго стана,искам да ти пожелая успех и много кураж.Научи се да обичаш себе си! Hug
Не се обичам като душевност. Аз смятам че всичко това, което умея съм постигнала, за да докажа, че и аз има за какво да съм на този свят, че и аз мога някои неща. Смятам, че едно от най-глупавите неща е да искаш всички да те харесват! И в никой случай не съм имала такава цел в живота си. Бях лоша като дете за майка си, но след като се омъжих стана просто непоносимо. Някой от вас да е виждал полицаи в кухнята си, докато готви? И тези полицаи да го питат  - Каква сте вие на тази жена? т.е. майка ми. Да ви гонят с малко дете на ръце? посред лято да изхвърлят храната на детето от хладилника защото просто няма пък да го ползвате вече! Но това са битовизми и не искам да говоря за тях.
не мога да обясня защо избрах точно да повръщам. Не знам даже дали това е съзнателен избор... Не вярвам, че съм такава, каквато ми казват, защото не харесвам себе си! Не знам как да се харесам. Объркана съм доста и вероятно разказа ми за моите душевни борби излезе вече, защото в душата ми повече няма място.
Помощ , ТИ ЗОДИЯ риби ЛИ СИ?
не съм. Везни съм, но не виждам какво значение има това в конкретния случай.

Преди време написах това за себе си:

Понякога студена и самотна съм
като Луната в нощното небе,
а друг път като вулкан гореща съм,
събудил се след векове.
И разпиляна като вятъра съм
и бурна съм като море,
и толкова различна съм
единствено, защото съм жена!


Но това не важи за всички жени, имам предвид само собствената си душевност и себеусещане. Като прочета, това което съм написала виждам, че в съзнанието ми е пълна каша...

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 00:08 от Silver heart

# 50
  • Мнения: 3 376
Добре,ти нямаш за цел да се харесаш на всички,но подсъзнателно образа на майка ти те преследва.Всичко,което е правиш е само и единствено с цел да и покажеш,че не си такава каквато тя мисли,че си.
И другото е защото цял живот си живяла с мисълта,че си неспособна/насаждано от майка ти/ затова си много "по-можеща" от другите жени,което може само да е в твой плюс разбира се. Wink

Най-доброто,което можеш да направиш е да се "освободиш" от майка си.Да и простиш и да "я пуснеш да си ходи" от живота ти.Мисля,че така трябва да започнеш,защото е ясно,че проблема се корени там тъй като е тръгнал оттам.
И да заобичаш себе си. HugДушевно.
Не е лесно,аз все още се уча след толкова години.Но не е и невъзможно.
Повръщането не е съзнателен твой избор,то е реакция на това,че се мъчиш да избягаш от себе си,не се възприемаш.И тази ненавист към теб самата е най-пагубното нещо.Не бягай от себе си,няма как да се скриеш  Laughing Застани лице в лице с твоета Аз и се помирете.
Малко по малко и ще стане.В началото е ужасно трудно,но после се свиква. Wink

# 51
  • Мнения: 606
  Силвър, тайна ли е как се казваш?

# 52
.....Не бягай от себе си,няма как да се скриеш  Laughing Застани лице в лице с твоета Аз и се помирете.
Малко по малко и ще стане.В началото е ужасно трудно,но после се свиква. Wink
Ето че вече не искам да бягам от себе си. Изправих се пред себе си и искам да кажа на някого за това. Избрах и вас. Знам, че тук много хора са намирали отговор на много сложни въпроси и те са променяли живота им. На мен ли казваш колко е трудно?  Simple Smile  Но ето още нещо, което имам да кажа. Не вчера а онзи ден, в петък вечерта разговора за това, което правя със себе си се случи в нашите приятели и мъжът ми също беше там. Вчера - цветя, сладък подарък и всичко прекрасно. Днес е прошка и бяхме на гости в кумовете ни. Пътуването до тях е доста и сме само двамата. Нито дума! Все едно никога нищо не се е говорило за моя проблем, не съм изплакала очите си, не съм седяла до обяд на 8-ми март с торбички лайка на очите, за да не са като възглавници надути... Нищо! Защо!? Защото съм усмихната, приготвена за гости, без следи от плач по лицето, с грим, ухая хубаво и съм в стихията си да избера цветя за кумата и разни неща, които да купим и да занесем на гостито. Защото той е свикнал да ме вижда такава и не ме приема друга. Защото, когато повръщам в тоалетната съм сама. Измивам си лицето и зъбите след това и видими следи няма. Като казвам, че ме обича, не преувеличавам. Наистина е така, но той самият ми казва - Обичам те, ужасно много, но по свой си начин. Не мога без теб и всичко, което правя е за теб, за нас и за децата, за да живеем добре и да сме щастливи заедно. Това, което пиша тук не би издържал да чуе. Някой по напред ме посъветва да покажа темата на мъжа ми и да я прочете. Няма да го направи! Познавам го по-добре от самия него. Познавам реакциите му...

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 00:49 от Silver heart

# 53
  Силвър, тайна ли е как се казваш?
Как е истинското ми име или как е другият ми ник? Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 606
 Името ти. Така си някак... незнам. Аз съм Явор.

# 55
Приятно ми е Явор! Hug Не искай от мен това. Не съм готова да кажа коя съм, казах го няколко пъти Sad

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 01:49 от Silver heart

# 56
  • Мнения: 4 965
Силвър, не искай от мъжа ти твоето заболяване да се превърне в център на живота ви. Казваш, че той се държи нормално, защото ти не хленчиш - ами, просто той те обича и приема такава, каквато си. И недей да бъдеш фалшива в отношенията ви, защото той е свикнал да те вижда силна. Позволявай си понякога слабост - ядосвай се, викай, остави го той да взема някои решения, да пазарува ако щеш...  Hug
За да се справиш с този проблем, ти трябва да повдигнеш темата /ако искаш изобщо да говориш с него/. Първо ти сама трябва да се приемеш и да повярваш, че можеш да се справиш и това няма да стане ако просто му прехвърлиш страховете и болките си.

  Силвър, тайна ли е как се казваш?

Въпреки, че видях отговора ти, бих те попитала същото, защото докато криеш този проблем, трудно ще го разрешиш...
Но ти си знаеш...  bouquet

# 57
....................

Въпреки, че видях отговора ти, бих те попитала същото, защото докато криеш този проблем, трудно ще го разрешиш...
Но ти си знаеш...  bouquet
Добре azaf. Благодаря за съветите, ще се придържам към тях! Съвсем права си, но сама разбираш, че в този малко объркващ ме момент, когато повече от един човек от близките ми разбра, не съм съвсем обективна в преценките си как да постъпвам и точно тази помощ ми е от голяма полза. Друго е когато се гледа отстрани, тогава виждаш нещата по-правилно.

Мисля, че някои от вас ще се сетят коя съм съвсем скоро, но нека повече да не говорим за това за сега.

# 58
  • Мнения: 606
  Аз уж четох всичко, ама че не искаш да ти се знае името не разбрах. Иначе нямаше и да те питам. Не го искаш публично, за да не те познаят ли, или заради това което си мисля?

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 01:42 от зеФс

# 59
  • Мнения: 4 965
Силвър, пак ти казвам, че винаги можеш да ми пишеш на лични. Надявам се да мога да ти помогна с нещо.  bouquet
Лека нощ засега.

# 60
  Аз уж четох всичко, ама че не искаш да ти се знае името не разбрах. Иначе нямаше и да те питам. Не го искаш публично, за да не те познаят ли, или заради това което си мисля?
Не знам какво си мислиш, но просто това не е предмет на разговорите ни тук. Сега излязох от анонимността на гост-а и съм Silver heart. Когато се осъзная и нещата тръгнат на добре, когато овладея това нещо ще мога да разкажа на всеки който, не дай Боже, е тръгнал по моя път с името си и ще говоря смело за това. Сега не мога Sad


Лека нощ Азаф! Затова направих регистрация, за да мога да ползвам и лични съобщения. Благодаря ти! Ще пиша. Ние с теб имаме и други общи неща.

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 01:53 от Silver heart

# 61
  • Мнения: 1 058
Връщаш ме назад във времето. Знам, че ти е трудно, но си направила важната първа стъпка признанието.
Аз спрях сама. Никога не съм го признавала на никого. Даже за пръв път споменавам някъде. Погледнах се в огледалото спукани капиляри под очите, косата ми започна да пада и си казах за бога какво правя със себе си. Спрях не помня как постепенно или изведнъж, но спрях. Имах един период, в който пак започнах, но отново се овладях.
Пожелавам ти да бъдеш много силна и да съумееш да се отървеш от този проблем. Потърси и помощ, защото живота е един и трябва да се изживее.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 428
Нито дума! Все едно никога нищо не се е говорило за моя проблем, не съм изплакала очите си, не съм седяла до обяд на 8-ми март с торбички лайка на очите, за да не са като възглавници надути... Нищо! Защо!? Защото съм усмихната, приготвена за гости, без следи от плач по лицето, с грим, ухая хубаво и съм в стихията си да избера цветя за кумата и разни неща, които да купим и да занесем на гостито. Защото той е свикнал да ме вижда такава и не ме приема друга. Защото, когато повръщам в тоалетната съм сама. Измивам си лицето и зъбите след това и видими следи няма. Като казвам, че ме обича, не преувеличавам. Наистина е така, но той самият ми казва - Обичам те, ужасно много, но по свой си начин. Не мога без теб и всичко, което правя е за теб, за нас и за децата, за да живеем добре и да сме щастливи заедно.
Силвър: Много е трудно да се бориш такъв проблем, знам. Но не обвинявай мъжа си, той явно те обича, но ти си тази, която трябва да се пребори с тази , бих я нарекла зависимост, макар че не е съвсем точно. Заради децата си и заради него трябва да бъдеш много упорита, бъди инат дори. Чудесно е, че имаш хубаво семейство, което те обича и има нужда от теб - пълноценна, щастлива, усмихната и здрава! Пожелавам ти успех в борбата със себе си!

# 63
  • Мнения: 621
Доста се чудих дали да напиша нещо по темата, защото съм просто страничен читател. Аз никога не съм имала подобен проблем, не познавам хора с такъв проблем (или поне не знам за него). Но написаното ме накара да се замисля. Съпругът ми има поведение близко до това на мъжа ти, той е с тежко детство (проблеми с баща му) и има невероятен страх от смъртта. Не понася да ме вижда болна или в лошо настроение, не ми се позволява дори да съм малко апатична. В него има нещо сурово, но тази суровост е саморазрушителна. Него го крепи моят позитивизъм. Разказвам ти всичко това, за да не страдаш толкова, защото твоят проблем може всъщност да не е разковничето за поведението на съпруга ти. По-скоро причината е в него и във факта че наистина много те обича и че ужасно го е страх да не те загуби и за това отрича съществуването на проблема ти или всячески се опитва да го омаловажава. Подобно поведение имаше и баща ми когато почина малката ми сестра и майка ми започна да се разпада пред очите му. Това е защитна реакция на повечето "силни" мъже.
И напълно съм съгласна че проблемът не е в килограмите, а в начина по който се възприемаш, а за това основна роля играят родителите. Аз бях същество с изключително лабилна психика, силен дефект в говора на психическа основа. Баща ми (бог да го поживи), при това не ми е биологичен баща (за майка ми това е втори брак), направи от мен силна, спокойна и уверена в себе си жена. Когато започнах моята битка с килограмите се запитах дали няма да проявя пак рибешката си природа и да изпадна в крайности, после си казвах ... нееее ... твърде много се обичам.
В този ред на мисли и защото няма да пиша повече в темата, ти пожелавам най-искрено да намериш сили в себе си и подкрепа от най-близките си хора, за да се заобичаш, защото по това което си написала аз съм убедена, че си човек който си заслужава да бъде познаван, и който ще възпита по-най добрия начин децата си и ще им даде път, защита и спокойствие в живота!
Успех!!!

# 64
Съпругът ми има поведение близко до това на мъжа ти.........В него има нещо сурово, но тази суровост е саморазрушителна. Него го крепи моят позитивизъм.
............................
И напълно съм съгласна че проблемът не е в килограмите, а в начина по който се възприемаш, а за това основна роля играят родителите.
.............................
В този ред на мисли и защото няма да пиша повече в темата, ти пожелавам най-искрено да намериш сили в себе си и подкрепа от най-близките си хора, за да се заобичаш, защото по това което си написала аз съм убедена, че си човек който си заслужава да бъде познаван, и който ще възпита по-най добрия начин децата си и ще им даде път, защита и спокойствие в живота!
Успех!!!

За щастие тази суровост в моя съпруг не е саморазрушителна, a градивна. Той е човек за който пречки не съществуват. Той е изключително комбинативния и прагматичен човек. Аз също според околните съм позитивен човек, но не е така в мислите ми. Трябва да направя нещо за това и твърдо съм решила да променя мислите си в положителна посока.

Да, не се възприемам добре. Никак даже и това адски ми пречи... Знам, че човек трябва да уважава преди всичко себе си, за да го уважават и околните, но аз от липса на уважение не страдам, а от неуважение на самата себе си към мен Sad

Моите приятели, които бяха до мен в петък вечерта от тогава насам непрекъснато се грижат да не съм сама. Тъй като работя с много почивни дни и през деня почти не излизам от дома, а съпругът ми е непрекъснато на работа, съм сама или с някое от децата. Те се стараят да съм под контрол. Тази вечер бях у тях след разходка и за да помогна за нещо и мъжът ми ми се обади и ми каза следните думи: "..... гледаш ли БТВ? В момента пее едно момиче с доста килограми, което е притеснено от външния си вид. Но то получи много аплодисменти и признание за таланта си. Ето виж, че когато човек има талант за нещо външния му вид не е пречка да го реализира!". Стана ми много мило и си дадох сметка, че неговата суровост крие голямото му сърце! той просто не умее да изразява видимо чувствата си, а не че ги няма въобще. Толкова съм му благодарна за това днес Heart Eyes

И ти благодаря, че ме смяташ за човек, който си заслужава да бъде познаван, но аз съм съвсем обикновена майка и жена, която в живота никой не би забелязал, ако не е прочел това, което съм написала в тази тема. Старая се да съм добра майка за децата си и да не правя грешките, които майка ми е допуснала с мен!

Благодаря ви Ради и Yee, и на вас от сърце за подкрепата. Много ми беше нужна тези дни, защото явно се озовах на края на силите си. В думите на всеки един от вас, писали в моята тема, има частица сила, която стига до мен. Вчера не мога да се похваля че бях добра Embarassed , но днес деня премина без онова нещо.  Повярвайте ми, това е благодарение на всички вас и на двама специални за мен човека.

Благодаря!  bouquet

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 00:35 от Silver heart

# 65
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
но аз съм съвсем обикновена майка и жена, която в живота никой не би забелязал, ако не е прочел това, което съм написала в тази тема.

Това не е вярно   bouquet
Ти си една интелигентна, чувствителна жена.
Знаеш ли, понякога, когато ми е радостно отвътре, ходя по улиците и се усмихвам. И често някой непознат, просто като засече моята усмивка - се усмихва и той. Сигурна съм, че и ти го можеш  Hug

# 66
Много мило!  bouquet
Благодаря на Бога, че има достатъчно неща заради които да се усмихвам, но понякога не мога да се усмихна на себе си. Обещах си, че това няма да продължава  още дълго!

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 00:57 от Silver heart

# 67
  • Мнения: 111
 Silver heart,
Горещо те поздравявам за желанието ти и готовноста ти да се пребориш с проблема си.Аз не познавам на практика това състояние,не зная на какво е подложен човек, но зная и съм убедена, че винаги усилията ,които полагаме се възнаграждават.Ти си умна , силна и интелигентна жена.И щом си стигнала до тук- ще стигнеш и до края.Сигурна съм че ще се усмихнеш и на себе си.
Искрено ти пожелавам и стискам палци всяка вечер, преди да си легнеш , да казваш това:

, ... днес деня премина без онова нещо. 

Подарявам ти цялата си вяра и сила.Успех!  bouquet  bouquet  bouquet

# 68
  • Варна
  • Мнения: 428
Silver heart: Нима има нужда околните да те забелязват, след като до теб има прекрасен съпруг и две дечица, за които ти си всичко на този свят? Аз не мисля, че има. Ти вече си постигнала това, за което много други само мечтаят. От тук нататък трябва да си силна и упорита, за да не помрачиш  детството на децата си! Бъди силна, мила, искрено ти го желая!

# 69
  • Мнения: 4 965
...

, ... днес деня премина без онова нещо. 

Подарявам ти цялата си вяра и сила.Успех!  bouquet  bouquet  bouquet


Браво! Продължавай така! И вярвай в себе си. Hug

# 70
  • Мнения: 1 134
Нямам точно същият проблем, но имах сходни, затова си позволявам да ти пиша.
Нищо не си променила като си се омъжила - намерила си продължение на високата летва на майка си:
"За щастие тази суровост в моя съпруг не е саморазрушителна, a градивна. Той е човек за който пречки не съществуват. Той е изключително комбинативния и прагматичен човек. Аз също според околните съм позитивен човек, но не е така в мислите ми. Трябва да направя нещо за това и твърдо съм решила да променя мислите си в положителна посока."

Ти не правиш нещата за себе си, а заради другите. Мобилизираш се единствено заради тях. Никой не ти е давал свободата в детството да избираш как да живееш и как да си щастлива... А днес сама си забраняваш. Намерила си съпруг, който да е достатъчно взискателен и успяващ, за да те държи в кондиция. Представи си, че си сама - без съпруг, деца, приятели, работа, колеги - само ти - ще имаш ли мотив, за да станеш от леглото сутрин? Ако - да, значи имаш ресурс да се справиш. Ако ли не - имаш нужда от специалист.

# 71
  • Мнения: 533
Не мислех, че има толкова жени, които са минали, и все още се борят с този проблем....или по-скоро да го нарека болест, която преди две години ми се струваше неизлечима Confused
Silver Heart, azaf, чувствам ви близки. Защото и аз "преживях" булимията / при стрес и малко раздвижване на кантара пак се "сприятеляваме"- за мое щастие не по-често от 10 пъти годишно.../ Rolling Eyes Историята е почти идентична с вашите...И да, синдромът "властна майка-лабилна дъщеря" е налице.
Вследствие на година и половина неистови усилия да спра тази лудост, без да призная и пред себе си, че имам проблем, започнаха да ми се развалят зъбите, косата ми се разреди, качих 15кг от нищото, развих язва и все хубави неща в тоя ред...
НО! има изход от тази дупка! Аз така и не говорих за това, докато сама не излязох от цикъла, оказах се по-силна, отколкото някога съм предполагала! Сега имам прекрасен човек до себе си, с когото преборих и психическата бариера да посегна към нещо "забранено" за ядене, без да  се налага после да го върна Embarassed Често си поплаквам от срам дори, как съм могла да мълча...Все още не се харесвам, подценявам се и тн. мога да твърдя, че хората, които ме обичат и които обичам, ми дават сили да повярвам, че съм човекът, когото описват като слънчев, енергичен, забавен.
МИличка Силвър харт, повярвай, че можеш да се справиш Hug Говори със съпруга си, отиди на специалист, положи всички възможни усилия да се измъкнеш! Виждам, че много от момичетата са успели да го превъзмогнат, поне физически...Ще успееш и ти!

# 72
Silver heart: Нима има нужда околните да те забелязват.....
Не си ме разбрала може би. Не е проблема в това дали ме забелязват или не, защото ме забелязват без да го искам. Проблема е че аз не живея в мир със себе си!

Никога и пред никого не съм разголвала така душата си. Като дете, когато ми беше много трудно взимах лист от тетрадка или даже цяла тетрадка, и пишех. Докато излезеше всичко от мен. После го късах, за да не го намери някой. Но ми омръзна да разговарям писмено само със себе си, защото на доста от въпросите си нямах отговор. Затова писах тук.

.....................

Ти не правиш нещата за себе си, а заради другите. ......................
Представи си, че си сама - без съпруг, деца, приятели, работа, колеги - само ти - ще имаш ли мотив, за да станеш от леглото сутрин? Ако - да, значи имаш ресурс да се справиш. Ако ли не - имаш нужда от специалист.

Прочетох те няколко пъти MamaZ и това, което си ми написала май се оказва абсолютна истина като се замисля. Точно това за "...ако си сама...". Няма да имам мотив! И сега нямам понякога. Нощем лягам в 3-4 часа, а ако не ме хванат мога да си легна и в 7 сутринта. Спалнята ми е с тъмни, тъмни завеси и мога да спя до вечерта. Понякога се чувствам най- добре, когато остана сама и всички у дома заспят. Съзнателно търся самота.

Ако ме видите в истинския живот, никога няма да повярвате, че всичките тези обяснения за това, което е в душата ми са написани от мен. Никой не ме познава като такава и не подозира колко саморазрушителни мисли ме обземат понякога.

Започнах да пиша тези неща тук и от вчера друга мисъл гризе съзнанието ми. Дали всъщност аз не съм наистина една лоша дъщеря!? Дали майка ми не е била такава, защото е искала да направи от мен силен човек. Понякога искам да и се обадя и да я видя дори, но като знам как излизам от релси след това и преча на всички у дома, спирам и си давам сметка, че не трябва. Силен или слаб човек съм всъщност? Толкова, толкова, толкова въпроси се появиха изведнъж... Tired

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
Не се самообвинявай. Една моя приятелка казва, че в началото живота ни го съсипвали родителите, а после децата и няма измъкване. Wink
 Обади се на специалистите, чиито телефони имаш и започни да рашаваш проблема. От моя страна и предполагам от страна на писалите поне в тази тема можеш да разчиташ на подкрепа.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 22:58 от RadostinaHZ

# 74
  • Мнения: 2 382
Silver heart,
ние тук много добре си говорим,получи се страхотна тема,която явно е от полза за много хора.Но аз мисля,че проблемът ти е много сериозен и е крайно време да потърсиш специалист.Ние можем да те разберем и да ти дадем подкрепа,но не сме психолози.
Форумът е само временно спасение.
Потърси психолог.
А ние сме си тук и винаги ще те изслушаме.

# 75
shine_on75, да не би да ме подозираш в желание за самоунищожение (меко казано)? Трябва да те уверя, че при всичките проблеми в моя съзнателен живот и каквото и да ми се е случвало и ми се случва, и колкото и потресаващо да е било за околните това, че издържам на подобни емоционални сътресения, НИКОГА не ми е минавала подобна мисъл през съзнанието! Ще потърся психолог. И без да искам ще ме контролират за това, вече няма как Embarassed Благодаря ви, че все още сте тук!  bouquet

# 76
  • Мнения: 2 382
Според мен си изчерпала до край резервите си и си прага на силите си.
Това,че издържаш на напрежение само го потвърждава-една пружина като се навива,навива и в един момент се скъсва.
Да,подозирам те в желание за самоунищожение,защото автоагресията е обсесивна и чувството е опияняващо.Във всеки един момент се изкушаваш да му се отдадеш и в губиш реална представа къде е границата на безопасното.
А успокоението,което намираш,пишейки тук може да се окаже нож с две остриета.

# 77
Да,подозирам те в желание за самоунищожение,защото автоагресията е обсесивна и чувството е опияняващо.Във всеки един момент се изкушаваш да му се отдадеш и в губиш реална представа къде е границата на безопасното.
А успокоението,което намираш,пишейки тук може да се окаже нож с две остриета.
Недей да ме подозираш! Знам за какво говориш.
Цитат
Обсесивно- компулсивно разстройство.
До скоро това разстройство се наричаше предимно натраплива невроза.
Основната психопатологична характеристика при това разстройство са натрапващи се мисли, представи или действия, чиято безсмисленост болният осъзнава и въпреки това не е в състояние да им се противопостави. Те се преживяват като изхождащи от самата личност, а не внушавани отвън. Пациентът ги възприема като болестни прояви, опитва се да им противодейства, но се оказва безсилен и те се натрапват отново и отново.
Често съдържанието на обсесивните мисли е неприятно за болния, противоречащо на моралните му убеждения и това го води до нарастваща тревожност.

Аз не съм безсилна, не съм сама и искам да престане това. Имам за кого и за какво да живея. Има, разбира се, зачатъци на тази диагноза (това всъщност си е диагноза!), но нали човек трябва да си помогне сам, за да му помогне и Господ. Няма пък да се дам на едно такова нещо да ме контролира. Може проблема да е основно в това, че го знаех само аз. Сега, когато за това знае повече от един човек, не мога да позволя тези хора, които са важни за мен, да ме смятат за нищожество или да ме загубят заради неспособността ми да се измъкна от това блато!
 О, сетих се за един стих, който съм писала на 30.01.2002 година, ето го

Ще трябва да работя върху себе си
сред блатото на своята зависимост,
за да успея лазейки да се измъкна
и да не помня после, че боли!


Написах това във време, в което друг проблем ме гризеше жестоко. Дали с помощтта на това, че тогава написах много неща или поради естеството на характера си, този проблем отдавна е зад гърба ми и в момента не ме тревожи по никакъв начин! Даже като се замисля от години не съм се сещала за това. Значи справила съм се. Имам проблем, имам вдъхновение, трябва ми нова тетрадка и ще изхвърля тази отрова от себе си! Трябва да пиша, време е за нещо ново. Не претендирам, че творбите ми са шедьоври в никакъв случай, но явно ми действат като дренаж! А не съм писала отдавна... Сега, като разлиствам страниците виждам, че последното нещо е от 2.03.2005 година.

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 01:50 от Silver heart

# 78
  • Мнения: 111

Аз не съм безсилна, не съм сама и искам да престане това. Имам за кого и за какво да живея.

  Hug Hug Hug
Страхотно е че го казваш и дано наистина осъзнаваш колко си права.
Надявам се , че си добре.  bouquet  bouquet  bouquet

# 79
  • Мнения: 94
Не знам дали майка ти си дава сметка какво ти е причинила,но това е сериозно заболяване Rolling EyesПоговори с този лекар и  се опитайте заедно да преодолейте проблема,докато не е станало прекалено късно...Знай,че имаш нашата морална подкрепа.... HugУспех!  bouquet

# 80
Справям се вече трети ден! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 058
Това е много хубава новина.  Hug

# 82
  • Мнения: 111
Справям се вече трети ден! Simple Smile
Hug Hug HugС теб съм и се радвам, че имаш добри новини.Ще успееш!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 83
  • Мнения: 4 965
Браво, момиче. Само така.  bouquet

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Силвер -само така ти си мъжко момиче знаех си.

От тук нататък ще видиш че ще е по -лесно.
Всички сме с теб и те подкрепяме.Успех!!!

# 85
  • София
  • Мнения: 3 390
Всичко е въпрос на психика, според мен. Горе главата и всичко ще бъде наред! Peace Praynig

# 86
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Миналата вечер гледах "Сибил" по Синемакс 2.
Не можех да повярвам, какво може да причини една майка на детето си.
Беше страшно, но завърши оптимистично.
Сребърно сърце, ти ще се справиш, защото имаш на кого да дадеш това, от което си била лишена ти.
И това е отговорност, но тя носи радост. 

# 87
  • София
  • Мнения: 965
здравей и браво за успеха от 3 дни   bouquet
мога много да ти говоря по темата, но мисля най-добре на лични   Peace
дръж се и продължавай  Hug

# 88
...
Не можех да повярвам, какво може да причини една майка на детето си.
...
Сребърно сърце, ти ще се справиш, защото имаш на кого да дадеш това, от което си била лишена ти.
И това е отговорност, но тя носи радост. 
Аз мога LemonDesi!  Tired Не ми се ще да си спомням, защото има много по-хубави неща, за които да мисля. Да, ще се справя, защото го искам! И защото има за какво! Hug

Добавям +2!   Grinning Хубаво ми е! Живея с по една салата и купичка мюсли, 1 ябълка или чаша мляко вече пети ден и ми е добре. Не ме боли стомаха и се гордея със себе си! Blush

# 89
  • Мнения: 533
Обичам и уважавам силните хора. Браво ,с теб съм  bouquet

# 90
Благодаря ти! Hug Нямам провал и до днес! Хубаво е когато човек има подкрепа и стимул да промени това, което му вреди!

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 614
   

# 92
zai4e, много си сладка с тези картинки!  Grinning  Благодаря ти! Hug

# 93
  • Мнения: 128
С интерес и с буца на гърлото, изчетох писаното до тук............наистина много хора явно страдат от такъв проблем! Вероятно всеки като изпадне в депресия почва или да се тъпче или да гладува - разликата може би е, че тези които се обичат по.малко се самоунищожават!
Silver heart мисля си, че трябва да започнеш от там - да се изправиш пред майка си и да и кажеш всичко което мислиш, чувстваш сега и някога - докато не се пребориш с това, няма да почнеш да се самоуважаваш! След което го направи и с мъжа ти - кажи му от кога и защо си започнала - той тогава те е предал, ти обаче обвиняваш себе си за това - повярвай ми дори и да имаш някакъв процент вина, той е нищожен! Всички мъже изневеряват и търсят оправдания в другите.  Консултации с психотерапевт също няма да са ти хич излишни! Знам - трудно е, скъпо е, а и като че ли не сме свикнали и се срамуваме от това! Няма от какво - тея хора са учили за да помагат! Хубаво е да имаш подкрепата на цялото семейство и на всички приятели, но дори и да не я получиш на 100 %, докажи им, че си силна, че можеш да се справяш сама, че си независима, че си личност и никой няма право да те тъпче, да ти вменява собствените си комплекси! Не се наказвай заради другите! Накажи тях, като им покажеш силата на духа си и позитивизма си! Желая ти успех от цялото си сърце!

# 94
  • Мнения: 173
Браво за това,което си постигнала.Продължавай в същия дух.Желая ти от все сърце успех.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Silver heart -Как сиии .
    Днес е астрономическата пролет и те поздравявам
              

И това също е за теб и знам че можеш.
http://www.vbox7.com/play:c807b7b6
http://de.youtube.com/watch?v=ZNMoebpvgIw&feature=related

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 09:59 от zi4e

# 96
zi4e, благодаря ти! Hug Това е чудесно! Толкова много мъдрост има в него!

# 97
  • Мнения: 329
Имаш и моята пълна подкрепа, прочетох доста и със сигурност не е лесно, но удоволствието от победата, ще бъде несравнимо. Наслади се на постигнатото, имаш подкрепата на много хора, а и семейството ти, които те обичат, заслужават да си до тях-здрава и силна, раздаваща любов. Hug

# 98
  • Мнения: 1 021
Здравей  Silver heart,
едва днес попаднах на темата ти. Прочетох я от начало до край и искренно се радвам на успеха, който си постигнала! Искам само да знаеш, че имаш подкрепата ми, моята силна виртуална прегръдка  Hug и стискам палци да се чувстваш  все по-добре и по-добре.
  bouquet

# 99
  • Мнения: 780
Приеми и моята подкрепа!Аз съм "АЗ" вече 1г и 3м.Никога вече в този ад.Знам, че можеш и ти!Продължавай напред!С теб съм! txtloves

# 100
  • Мнения: 111
Честита Пролет , Silver heart  Flowers Four Leaf Clover
Поздравявам те , радвам се на волята ти и ти стискам палци.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 101
Благодаря на всички ви и ви прегръщам! Hug
Знаете ли какво се сетих, че всичко спря на 10 март и от тогава не съм се проваляла. На 10.03.2008 год се навършиха десет години откакто от този свят си отиде любимата ми баба, която всъщност ме отгледа и ме направи човек. Заради нея аз съм тази, която съм. Много я обичам и винаги ще си я спомням като най-милата и прекрасна женица на света, която безкрайно ме обичаше и заставаше под ударите на точилката или шамарите, за да ме предпази от необуздания гняв на майка ми... Може би тя, дори и в друго измерение, отново ми помага с обичта си! Заради нея и милия спомен за добрината и си струва да избера това за отправна точка в решението ми "онова нещо" да не се повтаря повече! Разбира се и вие, всички, които сте ми писали, имате огромен принос да осъзная, че това е много повече в моя вреда отколкото начин да получа някакво облекчение, за което от сърце ви благодаря!
Честита пролет на всички и нека е пролетно и в сърцата ви!

# 102
  • Мнения: 111
За съжаление, никой не избира родителите си , Silver heart. Ти си имала наистина ужасно лош късмет,за което нямаш никаква вина...(а и  аз не съм голям късметлия в това отношение).Но е изцяло в наша власт да изберем какви родители да бъдем ние.И какви хора...
Успех мила!  bouquet

# 103
Вчерашният ден беше особен. Наситен с напрежение и неприятности за мои близки хора. Вечерта ми съобщиха, че е починал вуйчо ми. На улицата... Като че ли предварително знаех, че някой ще си отиде от този свят, ей такъв мимолетен проблясък някакъв... Сетивата ми са изострени до краен предел. Добре съм!

# 104
  • Мнения: 780
Silver heart, съжалявам за вуйчо ти!Съболезнования!Радвам се, че си добре, въпреки всичко!Прегръщам те! Hug

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Silver heart -Такъв е живота мила един умира друг се ражда .Съболезнования за вуйчо ти.
А за теб знам че си силен човек и няма да се предадеш точно сега когато си видяла светлина в тунела.
С теб сме миличка и те прегръщам майчински от сърце.

# 106
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Скъпа Silver heart, сега открих темата ти и я изчетох на един дъх. Имам същите проблеми като твоите, барабар с проблемите с детето ( да чукна на дърво те са чак толкова сериозни и са туширани ). Отгоре на всичко съм и зодия Риби- както някой попита по-напред в темата. Пиша с ника си, защото не ми пука кой чете и какво ще си помисли. До толкова ми е безразлично всичко. Радвам се за теб, че си силна, подкрепям те. Надявам се и аз да намеря сили да се взема в ръце. От години осъзнавам проблема си и не мога да мина към следващата стъпка- разрешаването му.
Ще следя мненията ти, дано ми дадът кураж. Прегръщам те силно. Hug
Съболезнования за вуйчо ти. Sad

# 107
Благодаря на всички ви! Аз наистина съм човек с желязна психика в такива моменти. Знаете как всички се размекват и скърбят и никой в такива тъжни моменти не взима адекватни решения, а всички се лутат. Заех се с всичко и се справих! Вуйчо заслужава всичко да е както трябва в последния му път! Направих го и заради баба и заради себе си! Щом мога в такива тъжни моменти да мисля и действам адекватно, значи нищо не би трябвало да ми пречи да действам адекватно, когато става въпрос за моето здраве и спокойствието на близките ми и за в бъдеще!

Скъпа Джемма, ако моите думи са ти поне малка подкрепа и почерпиш сила от тях, ще се радвам! Много е ценно всичко, което получих тук. Всичките ваши думи стигнаха първо до сърцето ми, после до съзнанието и всеки от вас даде мъничко от себе си, за да ми помогне, без да иска нищо в замяна! Вие хора, които ми писахте, в темата и на ЛС, имате основния принос да взема твърдо решение и всичко, за което писах в първия си пост да остане завинаги в миналото. Може и да прозвучи силно, но съм ви благодарна от цялото си сърце, защото ми помогнахте. Ако една промяна се отлага или се точи във времето не съм сигурна, че ще е наистина изпълнима. Мисля, че трябва да стане възможно най-бързо и от раз. Hug Hug Hug

# 108
  • Мнения: 1 058
Silver heart съжалявам за вуйчо ти.
Джемма повечето, които сме писали тук сме минали по този път. Живота е най-важното нещо и трябва да се изживее. Бъди силна и направи първата стъпка, не отлагай Hug.

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Джемма-Прочети цялата тема и си представи че е писана за теб дано ти помогне .Silver heart  успя и ти ще се справиш мила ..
   УСПЕХ!   

# 110
  • Мнения: 94
Благодаря на всички ви! Аз наистина съм човек с желязна психика в такива моменти. Знаете как всички се размекват и скърбят и никой в такива тъжни моменти не взима адекватни решения, а всички се лутат. Заех се с всичко и се справих! Вуйчо заслужава всичко да е както трябва в последния му път! Направих го и заради баба и заради себе си! Щом мога в такива тъжни моменти да мисля и действам адекватно, значи нищо не би трябвало да ми пречи да действам адекватно, когато става въпрос за моето здраве и спокойствието на близките ми и за в бъдеще!

Скъпа Джемма, ако моите думи са ти поне малка подкрепа и почерпиш сила от тях, ще се радвам! Много е ценно всичко, което получих тук. Всичките ваши думи стигнаха първо до сърцето ми, после до съзнанието и всеки от вас даде мъничко от себе си, за да ми помогне, без да иска нищо в замяна! Вие хора, които ми писахте, в темата и на ЛС, имате основния принос да взема твърдо решение и всичко, за което писах в първия си пост да остане завинаги в миналото. Може и да прозвучи силно, но съм ви благодарна от цялото си сърце, защото ми помогнахте. Ако една промяна се отлага или се точи във времето не съм сигурна, че ще е наистина изпълнима. Мисля, че трябва да стане възможно най-бързо и от раз. Hug Hug Hug
Silver heart,когато имаш проблем винаги можеш да се обърнеш към нас и да получиш морална подкрепа.В този форум момичетата ще ти дадат ценен съвет.Радвам се че всичко се нареди.Мойте съболезнования за вуйчо ти! Flowers Rose Flowers RoseЦелувки! Hug

# 111
  • Мнения: 780
Silver heart, как си?

# 112
  • Мнения: 285
И аз имах подобен проблем в пубертета висока съм 167 а бях станала 38кг но за моя радост се справих сама но ако ти не си сигурна в себе си потърси помощ сега   bouquet

# 113
Благодаря, добре съм! Всичко е наред, въпреки събитията около мен тези дни. Храня се по малко и това вероятно също има значение. За сега съм абсолютно стриктна към обещанието си, което учудва дори мен самата!

# 114
  • Мнения: 533
Скъпа Silver heart, сега открих темата ти и я изчетох на един дъх. Имам същите проблеми като твоите, барабар с проблемите с детето ( да чукна на дърво те са чак толкова сериозни и са туширани ). Отгоре на всичко съм и зодия Риби- както някой попита по-напред в темата. Пиша с ника си, защото не ми пука кой чете и какво ще си помисли. До толкова ми е безразлично всичко. Радвам се за теб, че си силна, подкрепям те. Надявам се и аз да намеря сили да се взема в ръце. От години осъзнавам проблема си и не мога да мина към следващата стъпка- разрешаването му.
Ще следя мненията ти, дано ми дадът кураж. Прегръщам те силно. Hug
Съболезнования за вуйчо ти. Sad

Миличка , как да те мотивираме и да ти помогнеме ?Животът е прекрасен и има прекрасни моменти които те първа ти предстоят.  bouquet  bouquet  bouquet

# 115
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Джема, имах щастието да се запозная с теб преди време.
Възхщавам се на куража на Сребърното сърце, и знам че и ти можеш. Слънчева жена като теб, няма начин да не успее! Има някои неща, които човек не може да скрие и които си личат, аз видях тази сила в теб и знам че можеш!

Браво на Silver Heart!

Успех и на двете и на всички други, които имат нужда от него.
Честито Благовещение!
И нека началото пътя към успеха е една от благите вести за вас!

ПС сега виждам темата и не се стърпях...

# 116
  • Мнения: 4 965
Silver Heart,   bouquet!!!

Джемма, пиши ми на лични, ако искаш.

# 117
Благодаря azaf! Hug

! Един човек ми пише на ЛС, но пощата ти е пълна ...

Общи условия

Активация на акаунт