Разчитате ли на контрацептивния ефект на кърменето?

  • 2 066
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 194
Още от родилния дом ме предупредиха да не разчитам на кърменето като "противозачатъчен метод"(тук препоръчват на поискване, през нощта и тн)
Даже ми изписаха "противозачатъчни за кърмачки" Close , но няма кой да им се върже да ги пие(поне докто кърмех в началото).
Така, че въпреки тия писания не разчитай много на кърменето.
Да не забравяме , че в страните в Африка където кърмят дълго имат поне по едно бебе на година...

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Първото дете кърмих до 4тия месец, а М ми дойде края на втория. Така, че сама прецени Wink

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Естествено, че се пазим иначе  Grinning

# 18
  • Мнения: 1 072
Кой е контрацептивният ефект на кърменето? Аз не знам за такъв. Като родих специално ме предупредиха, че докато кърмя мога да забременея и че не е вярно, че не мога.

# 19
  • Мнения: 948
"Противозачатъчните за кърмачки" съдържат само един хормон (а не два като обикновените), и не намаляват лактацията.  Доста удобно, ако не сте привърженици на презервативите.

# 20
  • Мнения: 1 194
Цитат на: misholina
"Противозачатъчните за кърмачки" съдържат само един хормон (а не два като обикновените), и не намаляват лактацията.  Доста удобно, ако не сте привърженици на презервативите.

Да, знам, ама тези които на мен ми бяха дали си бяха най-обикновени естро-прогестативни, не си спомням как се казваха.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Пазим се как иначе.
И на мен ми дойде на втория месец след раждането, то преди това почти не бяхме правили секс.

# 22
  • Мнения: 8 460
Отговорът е НЕ! Grinning

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Кой е самотният отговор "да"? Ще си признае ли?  Grinning

# 24
  • Мнения: 6 243
Цитат на: boo
Кой е самотният отговор "да"? Ще си признае ли?  Grinning
Хедра е  Wink

# 25
  • Мнения: 203
Ех момичета, да ви кажа, кърмя на поискване. Борко вече има около 6 часова пауза нощем, но цикъл имам от след 40 - тия ден. Дори вече бях пускала тема за кърменето и постинора , че с тати се разгорещихме скоро Embarassed  Stuck Out Tongue . Така че виждате, че кърмачка / на поискване/ може да има ДОРИ РЕГУЛИРАН ЦИКЪЛ след раждане - идва ми на 40 дни без отклонения:)

# 26
  • Мнения: 488
ООо, никакви такива, на мен като ми дойде още на втория месец след раждането....кърмене, не кърмене, туй то!
А пък сега идва когато си иска, така че познай, дали не съм на тръни постоянно...

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
К'ва съм заспа! Embarassed
Хедра, душо, да не ни зарадваш скоро с новина, че ще кърмиш в тандем? Wink

# 28
  • Мнения: 4 242
Разчитаме на здравината на презервативите Wink

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Мери
Разчитаме на здравината на презервативите Wink

Само ги пази от Ива, че PoliaSP скоро се беше оплакала как нейния юнак чоплил презерватитите с цел - сестричка Laughing

Общи условия

Активация на акаунт