Мухляса ми една чанта

  • 1 122
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Предварително се извинявам, защото вероятно това вече е обсъждано, има хиляди теми за мухъла, но с търсачката не намерих отговор на въпроса си.
Мога ли да изчистя мухъл от платнена чанта? Знам, че него го мори белината, но чантата е бежова и ако я изпера с белина, ще се съсипе. Освен това - да я пускам ли въобще в пералнята и на колко градуса? Страх ме е да не се зарази самата пералня и после да ми се разпрострат гадните гъби и по други неща Confused
Или просто да пия една студена вода и да си купя друга чанта Laughing

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
как така ти мухляса  Shocked
не съм виждала такова нещо  Rolling Eyes

направи си слаб разтвор на белина. колкото да дезинфекцира.цветът няма да се промени (ама трябва да е памучна, за да я киснеш в белина, изкуствените материи се скапват)
после изпери на ръка с гореща вода.
после я изглади.
ако все още мирише на мухъл, то си купи нова  Whistling
цяла пералня за 1 чанта не бих пускала, а и не бих сложила други дрехи с чантата. Peace

# 2
  • Мнения: 6 167
ако на пералнята има 'ръчно' пране - програма , опитай с това. или на 40 градуса без центрофуга ( или малка).
няма опастност да се 'зарази' пералнята.
аз лично не бих си давала труда, каква е толкова тази ценна чанта , която хем е мухлясала, хем ни е любима  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 39 746
Аз лично никога не съм успяла да изчистя мухъл от плат. Даже и след n на брой пранета пак остават петна.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
каква е толкова тази ценна чанта , която хем е мухлясала, хем ни е любима  Wink
Една фантастична лятна Cangaroos, която ми е комплект със спортни обувки Sad Страхотна е, но явно ще я прежаля Sad Мухляса, милата, защото ми мухлясва едно ъгълче в гардеробното...Слава Богу, дрехите ми са ок, даже мирис няма. Недоумявам защо се случва това при всичките предпазни мерки, които взимам!

# 5
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Белиндич Wink, чак сега ти видях темата.
Дай я на химическо. Съвсем сериозно говоря, и на мен ми се случи подобна неприятна случка, с вечерна чанта обаче, цялата беше мухлясала отвътре Sick.
Изчистиха ми я ръчно с химикал, като нова стана, никакъв мухъл не се е появявал повече, даже до Швейцария я разходих Wink.
Дано да се получи и с твоята.

# 6
  • Мнения: 734
И на мен ми мухляса едната дръжка на раница....Още не съм почнала да я спасявам, събирам информация....

# 7
  • Мнения: 14 486
аз също мисля, че на химическо ще ти я изчистят. на мъжа ми един костюм се бяха появили петна от мухъл, изчистиха го без проблем, същото би трябвало да важи и за чантата ти. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Химическо чистене!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт