Трябва ли да мина на Милумил 3

  • 849
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Пуснах една тема за цените на млеката и две от мамите ми казаха че не е задължително изобщо да минавам на тройката. Така ли е обаче при положение , че моето бебе още няма заместено нито едно млечно хранене?Има 3 изцяло на мляко и две-половината каша или пюре и половината мляко. Другото което ме кара да се чудя е , че на почти 8 месеца тежи 7200, което като гледам другите бебета май е дооооста малко:)А пък тройката май е по-калорична?

# 1
  • Мнения: 1 089
И аз доста мислех преди да мина на 3-ката. По съветът на моя педиатър, а след всички статии които изчетох, реших да мина на 3-ката. В 3-ката е увеличено количеството на вит. D и А, които предоствратяват рахита в периода да по-интензивен растеж и развитие на децата. също така има повече желязо, цинк, мед магнезий, йод. като се има предвид, че периода от 9 -12м. е период когато детето расте най-интензивно, прохожда, растеж на зъби и т.н. сметнах че е по-удачна 3-ката. да, по-калорично е, но идецата изразходват повече енергия отколкото в предходните месеци и имат по-големи нужди.

# 2
  • Мнения: 1 263
Мисля, че не е нужно да минаваш на тройката. Когато моето момиче навърши 9 месеца купих тройка, но не искаше да го пие. Вече сме само на едно млечно хранене и оставаше и това да откаже ooooh! и... сега сме пак на двойката. По-късно ще пробвам пак Thinking  Сравнявах таблиците - разликата в калориите не е много голяма. А бебето ти не е дребно. Всяко бебе си е различно. Моята на навършени 8 месеца беше 7 100.

# 3
  • Мнения: 2 529
Като го отбивах ние постепенно се кърмехме и ядяхме добавка от Милумил 2 около месец и после направо минахме на Аптамил 3 на 10-месечна възраст. Вие може да си карате поне още около месец на двойката и тогава можеш да го пробваш детенцето с тройка.   Simple Smile
За щастие моят син го понася отлично млякото и вечерята ни се състои от 280 гр Аптамил 3 Grinning , от него слагам и на бисквитките, гриса, овесените ядки и други...Още не му давам кисело и прясно мляко с много редки изключения (например застройка на супичка).

# 4
  • Мнения: 4 244
Аз пак ще кажа - не е задължително да се минава на 3.
То е направено за забравящи майки дето не дават на децата си редовно Вит. Д.
Кой зане каква голяма разлика няма.
Да не казвам че тук при нас препоръчват до края на 6 месец само на ПРЕ, а после на 1 до края.
Така че си направете изводите и сметката на джоба, особено на тези от вас които още не са захранили

# 5
  • Мнения: 565
Ама аз не давам витамин Д, педиатърката ни каза да не давам, за6тото фонтанелата на малката е много затворена.

# 6
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Fighty
Ама аз не давам витамин Д, педиатърката ни каза да не давам, за6тото фонтанелата на малката е много затворена.

Вит Д не се дава само защото трябва да се затвори фонтанелата. Ами за другите кости, ами за зъбите??
Това ми намирисва на поредните бабини деветини на педиатрите
При нас се дава задължително до 15 месец. А след това само флуор за постоянните зъби, но това е малко оФф темата

# 7
  • Мнения: 1 089
Малко се изместваме наистина от темата, но вие по колко капки дневно флуор давате?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
А по принцип на 8 навършени месеца ли се минава на 3-ка или се има предвид осмия месец, тоест 7 навършени  Confused:

Цитат на: debelanata
Вит Д не се дава само защото трябва да се затвори фонтанелата. Ами за другите кости, ами за зъбите??
Това ми намирисва на поредните бабини деветини на педиатрите
Аз давам Вит. Д, такава е практиката в Бг, аз спазвам съветите на педиатъра.
Но не бих обобщавала лесно, защото в много държави това изобщо не е практика и в голяма част от тях имат много по-малко слънчеви дни от България.

# 9
  • Мнения: 1 089
по принцип 3-ката е за след 8 навършени месеца

# 10
  • Мнения: 6 315
Цитат на: debelanata
Вит Д не се дава само защото трябва да се затвори фонтанелата. Ами за другите кости, ами за зъбите??
Това ми намирисва на поредните бабини деветини на педиатрите


Офф: Дебеланке, недей така с тази фонтанела, моля ти се. Важно е темпото на затваряне - това е и един от признаците по които се съди за състоянието на костите. Аз също не съм давала витамин Д изобщо заради малка фонтанела. Всичко е строго индивидуално, а и във всяка страна си има педиатрична школа. В Англия изобщо не се дава витамин Д.

Ако някой модератор иска - нека ми изтрие постинга, защото не е по темата. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Margarita
Офф: Дебеланке, недей така с тази фонтанела, моля ти се. Важно е темпото на затваряне - това е и един от признаците по които се съди за състоянието на костите. Аз също не съм давала витамин Д изобщо заради малка фонтанела. Всичко е строго индивидуално, а и във всяка страна си има педиатрична школа. В Англия изобщо не се дава витамин Д.Simple Smile

Не знам за другите страни - мога да говоря само за Германия, където съм. Тук се държи на даването на Вит Д. Даже скоро водих пак спор с детския лекар заради флуора. Та при нас е задължително както писах по горе до 18 месец.
Вярно е че се наблюдава темпа на затваряне на фонтанелата, ама не само това е определящо
Сори, за оффа

Общи условия

Активация на акаунт