Какво против жълтеницата - освен подсладена вода и глюкоза?

  • 2 413
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Кърмене и светлина, това е.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Кърмене и го дръж на слънце

# 17
  • Мнения: 7 418
  Кърмене на поискване. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 129
Много благодаря за отговорите, момичета   bouquet

2-3 седмици преди терина е родена, сори за грешката. Не е стояла в кувиоз, имахме обаче проблем със захранването, понеже беше доста поспалива и немощна в началото, и не можеше да засуче.

Друго освен кърма не яде. Иначе жълтеницата й не е силна, отшумяваща е.

Ще наблегнем на стоенето в най-слънчевата ни стая, в нашия случай това е един голям хол, който тя като се роди беше трудно отопляем, защото навън беше студ, но сега е ОК. А и не знаех, че това помага.

 Hug

# 19
  • Мнения: 324
И моята бебка беше с жълтеница два месеца. Тук не дават подсладена вода и глюкоза, нито облъчват с лампи. Достатъчни са кърменето и дългите разходки. Може да се следят и нивата на билирубина.

# 20
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Не се притеснявай, ще мине!
Алекщсандър ми изкара 30-35 дневна жълтеница при раждането

С Момчил мина по-бързо, но го гледах доста по-правилно, което не знам дали е от значение...

Общо взето, на твое място, вода не бих давала, а ЯКО кърмене + разходки на слънце и слънчева стая - слагай го на креватчето така, че да го стига слънцето, но не пък да го претоплиш, разбира се  Naughty

# 21
  • Мнения: 745
Кърма и нищо повече!!! Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз невиждам нищо обезпокоително. Това си е един физиологичен процес, който трябва да си мине от самосебе си. При някои  кърмени бебета той продължава просто по-дълго. Нашата жълтеница продължи 40 дни.
Peace bowuu

# 23
  • Мнения: 1 900
Имахме жълтеница до 40 ден. След доста изследвания крайния резултат бе диагноза "жълтеница от майчина кърма".
По принцип се получава така защото черния дроб на бебето още не е напълно развит, може да продължи до 60 ден.
Ние бяхме със силно изразена жълтеница и стойности на билирубина 270, лекуваха ни в болница с глюкоза и фенобарбитал.
Накараха ме да преварявам кърмата, от което ми спря в последствие.
Както повечето мами са ти казали повече излагане на слънце, въздушни бани, кърми и това е. Ще мине.
Опастност при жълтеница възниква  при стойности на билирубина около 600. В нормални граници той би следвало да е до 20.

Общи условия

Активация на акаунт