Пътуване в 6ти месец?

  • 3 853
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Има ли мами които са пътували на дълъг път с кола в 6ти месец? Как ви понесе? Имахте ли някакви проблеми? Ще съм много благодарна да споделите опита си, колебая се дали да пътувам  Confused

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако с бременността ти всичко е наред - няма проблем. Просто на всеки 2 часа слизай да се поразтъпчеш, не носи по пътя тесни дрехи, пий водичка и ако ти стане некомфортно - слизаш и се разхождаш. Надигаш се на пръсти и опъваш ръце над главата си, за да ти се освободи диафрагмата и дишаш дълбоко. Няма проблем. Аз с малкия пътувах до България и обратно - с кола съвсем в началото и със самолет в 7-ми и 8-ми месец  Simple Smile Сестра ми на море в 9-ти с една потрошена и раздрусана лада  Crazy Хубаво е само да избягвате дупки и много прекалено друсане и тръскане  Hug

# 2
  • Мнения: 1 193
Аз също доста попътувах и с двете рожбета. С каката, и по чужбинско отскочих  Mr. Green Беше ми зор към края, с ходенето до wc-то. На всяка отбивка, карах моя да спира  Close Не е толкова сташно, леко се майтапя  Grinning
Приятно пътуване, и да си изкараш страхотно  Hug

# 3
  • Мнения: 9 973
пропътувах около 900 км. в 7 мес. мина отлично Laughing

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз пропътувах 10 000 км бременна 3м и после в 5-ти пак половината от които с автобус, другата половина с кола - самичка. Не виждам абсолютно никакъв проблем да пътуваш. Ако ми се беше наложило и в по-късни месеци, пак бих тръгнала. Най важно е ти как се чувстваш и проблемна ли ти е бременността. Ако всичко ти е наред, изобщо не се замисляй   bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 523
И с двете си деца съм пътувала много много яко и изобщо не съм се притеснявала , защото се бях консултирала с АГ . Нямах никакви проблеми по пътя - весело изкарване и леко раждане . Peace Peace Peace

# 6
  • Мнения: 745
Много пътувах и се е случвало дори по цял ден да прекарам в колата.Проблеми не съм имала.

# 7
Пътувала съм през цялата си бременност с автобус и кола и не съм имала проблеми,въпреки че в началото на 3 мес на 2 пъти имах проблем със задържането на плода и се наложи втория път да лежа в патологията.В началото на 9 мес отново пътувах с кола и то 4 часа и половина и не съм имала проблем.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
В 7-ми месец пътувах със самолет в командировка. Добре ли върви бременността - не мисли, а заминавай и после - да разказваш! Mr. Green

# 9
  • Мнения: 367
Аз пътувах много по време на бременността. Четири пъти със самолет, в трети и четвърти месец. Най-дългото ми пътуване с кола по време на бременността беше до морето - вече бях в пети месец и усещах много подрусването при неравности по време на движението, но иначе ми понесе добре.
Ако бременността е безпроблемна и лека не виждам причини да не пътуваш, важното е да имаш добри условия - да можеш да почиваш, да пиеш течности, да се храниш добре...

# 10
  • Мнения: 2 910
С първата бременност пътувах често, ходех на лекции и изпити в София, спрях когато влезнах в 9-тия месец. С тази не ми се е налагало, но пак бих пътувала, ако се наложи. Уточнявам, че имах и имам лека бременност.

# 11
  • Мнения: 1 029
пътувах често по време на цялата се бременност и то на доста дълги разстояние.Бременността ми беше безпроблемна и пътуванията ми се отразяваха добре.

# 12
  • Мнения: 219
И с двете си деца съм пътувала много много яко и изобщо не съм се притеснявала , защото се бях консултирала с АГ . Нямах никакви проблеми по пътя - весело изкарване и леко раждане . Peace Peace Peace
smile3521
Тези дни трябва да родя, още карам, а мналия месец пак пътувах доста извън града. Спокойно, нищо няма да ти стане, ако бременността ти е нормална.

# 13
  • Мнения: 6 390
Аз само не разбрах колко далеко и на къде ще пътуваш  Grinning
Иначе тръгвай разбира се, няма проблем  Wink

# 14
  • Мнения: 690
пътувах редовно до преди 2 седмици преди раждането  Peace ако се чувстваш добре - пътувай. Спирайте често за почивки и избягвайте дупки и неравности  Peace

Общи условия

Активация на акаунт