Пътуване в 6ти месец?

  • 3 880
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 951
Има ли мами които са пътували на дълъг път с кола в 6ти месец? Как ви понесе? Имахте ли някакви проблеми? Ще съм много благодарна да споделите опита си, колебая се дали да пътувам  Confused

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако с бременността ти всичко е наред - няма проблем. Просто на всеки 2 часа слизай да се поразтъпчеш, не носи по пътя тесни дрехи, пий водичка и ако ти стане некомфортно - слизаш и се разхождаш. Надигаш се на пръсти и опъваш ръце над главата си, за да ти се освободи диафрагмата и дишаш дълбоко. Няма проблем. Аз с малкия пътувах до България и обратно - с кола съвсем в началото и със самолет в 7-ми и 8-ми месец  Simple Smile Сестра ми на море в 9-ти с една потрошена и раздрусана лада  Crazy Хубаво е само да избягвате дупки и много прекалено друсане и тръскане  Hug

# 2
  • Мнения: 1 193
Аз също доста попътувах и с двете рожбета. С каката, и по чужбинско отскочих  Mr. Green Беше ми зор към края, с ходенето до wc-то. На всяка отбивка, карах моя да спира  Close Не е толкова сташно, леко се майтапя  Grinning
Приятно пътуване, и да си изкараш страхотно  Hug

# 3
  • Мнения: 9 973
пропътувах около 900 км. в 7 мес. мина отлично Laughing

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз пропътувах 10 000 км бременна 3м и после в 5-ти пак половината от които с автобус, другата половина с кола - самичка. Не виждам абсолютно никакъв проблем да пътуваш. Ако ми се беше наложило и в по-късни месеци, пак бих тръгнала. Най важно е ти как се чувстваш и проблемна ли ти е бременността. Ако всичко ти е наред, изобщо не се замисляй   bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 523
И с двете си деца съм пътувала много много яко и изобщо не съм се притеснявала , защото се бях консултирала с АГ . Нямах никакви проблеми по пътя - весело изкарване и леко раждане . Peace Peace Peace

# 6
  • Мнения: 745
Много пътувах и се е случвало дори по цял ден да прекарам в колата.Проблеми не съм имала.

# 7
Пътувала съм през цялата си бременност с автобус и кола и не съм имала проблеми,въпреки че в началото на 3 мес на 2 пъти имах проблем със задържането на плода и се наложи втория път да лежа в патологията.В началото на 9 мес отново пътувах с кола и то 4 часа и половина и не съм имала проблем.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
В 7-ми месец пътувах със самолет в командировка. Добре ли върви бременността - не мисли, а заминавай и после - да разказваш! Mr. Green

# 9
  • Мнения: 367
Аз пътувах много по време на бременността. Четири пъти със самолет, в трети и четвърти месец. Най-дългото ми пътуване с кола по време на бременността беше до морето - вече бях в пети месец и усещах много подрусването при неравности по време на движението, но иначе ми понесе добре.
Ако бременността е безпроблемна и лека не виждам причини да не пътуваш, важното е да имаш добри условия - да можеш да почиваш, да пиеш течности, да се храниш добре...

# 10
  • Мнения: 2 910
С първата бременност пътувах често, ходех на лекции и изпити в София, спрях когато влезнах в 9-тия месец. С тази не ми се е налагало, но пак бих пътувала, ако се наложи. Уточнявам, че имах и имам лека бременност.

# 11
  • Мнения: 1 029
пътувах често по време на цялата се бременност и то на доста дълги разстояние.Бременността ми беше безпроблемна и пътуванията ми се отразяваха добре.

# 12
  • Мнения: 219
И с двете си деца съм пътувала много много яко и изобщо не съм се притеснявала , защото се бях консултирала с АГ . Нямах никакви проблеми по пътя - весело изкарване и леко раждане . Peace Peace Peace
smile3521
Тези дни трябва да родя, още карам, а мналия месец пак пътувах доста извън града. Спокойно, нищо няма да ти стане, ако бременността ти е нормална.

# 13
  • Мнения: 6 390
Аз само не разбрах колко далеко и на къде ще пътуваш  Grinning
Иначе тръгвай разбира се, няма проблем  Wink

# 14
  • Мнения: 690
пътувах редовно до преди 2 седмици преди раждането  Peace ако се чувстваш добре - пътувай. Спирайте често за почивки и избягвайте дупки и неравности  Peace

# 15
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
ами аз пътувах до последно, карах си колата сама, ходех си до провинцията и все сама, и то вечер късно. Дори седмица преди раждането ме спря полицай в Мездра (като се прибирах към Сф, за да си кротна вече вкъщи и да чакам деня на раждането) и тръгна да ме глобява за превишена скорост. Бях сама, колата - претоварена от багаж, нямаше видимост и той кат ме видя само каза "Ама г-жо, може ли така, във вашето положение?" и ме пусна... Спомням си, че ей това пътуване ми беше последното за бремеността, щото едвам го изкарах до софия, бяха ме почнали едни невероятно болезнени контракции.

Иначе, не съм се спирала през ЦЯЛАТА бременност. И досега го казвам - най-много съм шофирала и пътувала точно като бях бременна с Алекс. Сега по-малко пътувам вече - по-заета ли съм, кво ли  newsm78

# 16
  • Мнения: 625
И аз попътувах,в 4-ти месец ходихме на почивка в Гърция с колата,а в 5-ти на нашето море.Нямах никакъв проблем.Ако се чувстваш добре,няма проблеми.

# 17
  • Мнения: 1 951
Аз само не разбрах колко далеко и на къде ще пътуваш  Grinning
До България, но в едната посока ще е с кола, т.е. 1500 км  Confused

Благодаря на всички за отговорите   bouquet

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И аз пътувах,точно в 6 месец бях-около 500 км.Никакви проблеми,само ми се подуха краката,но това не е проблем-преместих се отзад и краката на седалката Peace

# 19
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз пътувах почти ежедневно при първата си бременност, чувствах се отлично Peace
Дори и с автобус съм пътувала на дълги разтояния Hug

# 20
  • Мнения: 425
Пътувала съм с кола периоди4но през цялат бременност,вклю4ително и на такъв дълъг маршрут като София-Варна.Разбира се 4увствала съм се добре/без контракции,кървене и т.н./Последно пътувах сега в 8-я месец PeaceАко се 4увстваш добре ,мисля 4е няма нищо страшно.ПРОСТО КАРАЙТЕ ПО-БАВНО И ВНИМАТЕЛНО! Peace

# 21
  • Мнения: 693
Ако нямаш проблеми - да. Аз обожавам да пътувам и дори в деветия месец пътувах на около 1 час път от града в който живея. Виках си и да почна да раждам има време да се прибера  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 8 999
В седми месец сама шофирах от София до Арапя /500 км. в адска жега с гадна кола без серво и климатик/. Ако някой ме возеше можех да издържа и по-дълго в кола.

# 23
  • Мнения: 363
Ако с бременността ти всичко е наред - няма проблем. Просто на всеки 2 часа слизай да се поразтъпчеш, не носи по пътя тесни дрехи, пий водичка и ако ти стане некомфортно - слизаш и се разхождаш. Надигаш се на пръсти и опъваш ръце над главата си, за да ти се освободи диафрагмата и дишаш дълбоко.  Хубаво е само да избягвате дупки и много прекалено друсане и тръскане  Hug

 Peace

# 24
  • Мнения: 4 784
В началото на петия месец пътувахме до Метеора, Гърция и обратно за три дни. Всичко беше 6. В края на шести месец пътувах много дълго разтояние от Димитровград, Бг до Люксембург и обратно в рамките на 1 седмица. Всичко беше страхотно. Когато исках спирахме къде да повръщам, каде да хапваме, каде да да почиваме. И това предвид, че бременността ми бе съпроводена от постоянно повръщане. Но пък такива невероятни и прекрасни неща ми се случиха, че това за повръщането даже не го помня.

# 25
  • Мнения: 922
И на мен ми се налага да пътувам на по-дълъг път в края на месеца. Иначе пътуваме 100-150 километра почти всяка седмица. Не съм имала проблеми даже и на задната седалка.

# 26
  • Мнения: 91
ако всичко ти е ок и няма някои около теб който да ти къса нервите не се безпокой ,но и по внимателно!!!! аз преди седмица пътувах 1700км   newsm10

# 27
  • Мнения: 125
Майка ми се е закарала сама с колата в 5-ти месец до Полша. Незнам колко км. са дотам, но не са малко.
Аз също не смятам да спирам да пътувам, само всичко да е наред.

# 28
  • Мнения: 681
Стига ти да се чувстваш добре,няма проблем.Все пак зависи и какво и колко дълго ще е пътуването.Аз пътувах няколко пъти-ходих до Смолян,нали знаеш какъв е гаден пътя и със завои,ходихме до морето...Ако ти стане кофти спри да си починеш и да се поразтъпчеш,а и да подишап свеж въздух.

# 29
  • Мнения: 4 621
Пътувахме до началото на 9 месец.  Peace
Ако нямаш проблеми с бременността и се чувстваш добре няма причина да не пътуваш Peace

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 891
Ако се чувстваш добре няма проблем.

# 31
  • Мнения: 1 298
И аз пътувах много по време на бременността.
А точно в 6 месец  пътувах с кола от Холандия до България.
Нямах никакви проблеми.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз също пътувах много до последно. Не съм имала проблеми

# 33
  • София
  • Мнения: 5 717
Ако нямаш проблеми няма проблем Peace

# 34
  • Мнения: 408
Щом нямаш проблемна бременност няма проблем и да пътуваш на почивки!Аз не се спирах,мъжа ми не работеше тогава и къде ли не  ходихме.Ходили сме по балкани ,морето навсякъде майка ми ми казваше че ще рода някъде по пещерите където обикаляме.Ние буквално ходихме извън целивизацията и то до последно!Не се притеснявай!

# 35
  • София
  • Мнения: 2 348
Mnogo se izvinqvam, no v momenta ne moga da pisha na kirilica.
 Po temata - ot pyrviq do posledniq si den na bremennostta ne sym sprqla da pytuvam. 3 pyti na more, na planina 15-20 pyti, a v 8mi mesec bqh kuma v grad na drugiq krai na Bulgaria i pytuvahme mnoooogo.

# 36
  • Мнения: 655
Аз съм пътувала с кола доста често като бях бременна с близначките. Сега пак пътувам-в неделя се върнах от Лондон. Нямам проблем, но то си зависи от много фактори.

# 37
  • Мнения: 468
Както и другитевече са казали, ако всичко е наред с бременността ти няма проблеми да пътуваш.Първият път като бях бременна пътувах всеки месец София -Варна.Включително и в деветия.Карах лека и безпроблемна бременност.През втората си бременностпътувах същия маршрут само веднаж в 5 месец.Макар ,че карах тежка бременност не можех да изпусна сватбата на най- добрата ми приятелка.(луда глава)

# 38
  • Мнения: 1 409
Ако ти се чувсваш добре не виждам причина да не пътуваш.Аз не съм пътувала тъй като имах постоянни контракции и всяко друсане ми се отразяваше.

Общи условия

Активация на акаунт